ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Klawa
2017-01-23, 23:20
Literaci 2016 - Nominacje
Autor Wiadomość
Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2017-01-15, 01:38   Literaci 2016 - Nominacje

W tym temacie przez najbliższy tydzień nominujecie osoby, które Waszym zdaniem zasługują na wygraną w danych kategoriach ;) Przyjmowanie zgłoszeń kończymy 22.01.2015 o godzinie 23:59.
Głosowanie nie rozpocznie się wcześniej niż 2 w nocy, dnia 23.01.2015. Trwać będzie dziesięć dni, a jeśli w jego wyniku powstanie remis na miejscu pierwszym, zorganizujemy pięciodniową dogrywkę ;) W przypadku pozostałych miejsc pozostawimy remis.

Żeby kogoś nominować wystarczy podać nick danej osoby i uzasadnić swój wybór. Myślę, że oczywiste jest, że osoba ta musi pasować do kategorii - tzn. jeśli ktoś w ciągu całego roku 2015 nie wstawił ani jednego tekstu do HP, nie może być brany pod uwagę w kategorii "Pisarz HP Roku 2015".

Jeśli osoba nominowana, nie zgadza się na udział w Wyborach Literatów, musi poinformować o tym organizatora lub zrezygnować z udziału w temacie, zanim rozpocznie się etap głosowania.

Tegoroczne Kategorie Literatów to:

Pisarz Roku 2016
Tłumacz Roku 2016
Komentator Roku 2016
Gospodzian Roku 2016
Beta Roku 2016
Grafik Roku 2016
Moderator Roku 2016

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

Jeanne. 

skrzat domowy
Rzan.

Wysłany: 2017-01-15, 09:57   

Ja juz od polowy grudnia mialam czesc zrobiona xD

Pisarz Roku 2016
Gizmo - za różnorodność. Nie ogranicza się tylko do jednego czy dwóch, ale widziałam jej teksty w różnych fandomach, szczególnie tych mniej znanych w PL. Jako że większość moich OTP i 3TP jest właśnie z mniejszych fandomów, autor/tłumacz taki jak Gizmo jest dla mnie na wagę złota. Jestem pewna, że uszczęśliwiła niejedną osobę, która szuka tekstów w mało znanych fandomach.

Pisarz HP Roku 2016

Tłumacz Roku 2016
Aribeth - za "Długie lata wolności". Wynalazłaś świetny tekst, przetłumaczyłaś go cudownie. Czytając, zapominałam, że to tłumaczenie. Porwałaś mnie jego płynnością i czystością. Nie widziałam, a przede wszystkim nie czułam, żadnej kalki językowej, dzięki czemu przez cały okres czytania, nawet przez chwilę oderwałam się rozmyślając nad błędami i wydźwiękiem zdania, które by mnie wyrwało z tego zafascynowanego stanu, w który mnie wprowadziłaś.

Tłumacz HP Roku 2016

Komentator Roku 2016
Tina - bo w każdej akcji starała się, by każdy był doceniony. Jej komentarze są merytoryczne, ciekawe i interesujące. Jej interpretacje tekstów, pokazują że zastanawia się nad nimi, a nie pisze ich, byleby były. Stara się zawsze dostrzec jakieś plusy w tekście, nawet najmniejsze, nawet jeżeli tekst jej się nie podobał.

Gospodzian Roku 2016
Alex: Pamiętam jak był zlot i do Ciebie napisałam (albo Ty do mnie napisałaś?), żebym wpadła. Denerwowałam się, wchodząc na Gospodę i się ponownie odzywając, ale zapewniałaś mnie, że nie mam czego :) Dzięki za to wsparcie! Było dla mnie ważne :)

Beta Roku 2016
Martynax - Za Twój komentarz pod debiutanckim tłumaczeniem Alex, które zbetowałam i poprawkę mojego tekstu. Pokazałaś mi nad czym powinnam pracować, czego pilnować i na co zwrócić uwagę. Twoje komentarze są konstruktywne i pokazujesz w nim, nad czym autor musi pracować, tym samym pokazałaś mi pod "Zwykły dzień" to, co pokazuje ten tekst, a czego sama, przez tyle lat nie widziałam. Teraz wiem, że powinnam wystrzegać się tego schematu, gdzie jeden z bohaterów zachowuje się bezbronnie, co skrajnie zmienia się u mnie w infantylności.

Grafik Roku 2016

Moderator Roku 2016

(Pozostale uzupelnie, jak wroce do Warszawy :))

Nadprogramowych usunięte, Nichiko

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii

Ostatnio zmieniony przez Nichiko 2017-01-15, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

Martynax 

Opiekun Puchonów
It Is What It Is

Wysłany: 2017-01-15, 12:25   

Pierwsze, Klawa zmień wszystkie 2015 na 2016 w swoim poście;)) lol, zdradzona przez kopiuj+wklej xDDD

Po drugie, oto moje nominacje:

Pisarz Roku 2016

lilyan - dlatego że kompletnie porwała mnie swoim opowiadaniem do HP i wiem, że pisze jeszcze inne pt. Otchłań, ale jeszcze nie miałam czasu się zabrać. W każdym razie jej styl jest absolutnie fenomenalny i już dawno nie czytałam tak dopracowanego tekstu ;))

Tłumacz Roku 2016

carietta - nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale Kasia dodała w tym roku sporo puckurtów, dokończyła tłumaczenie długiego snarry "Anarchonizm" i metodycznie kończy tłumaczenie larry "Meta na dobry początek", a jej teksty tłumaczenia są trudne do rozpoznania, czy to przekład czy autorskie, ponieważ jej zdolności tłumaczeniowe są ponadprzeciętne - wiem, bo jestem jej betą i nie ma co poprawiać ;)

Komentator Roku 2016

Gizmo - może nie dodaje szalenie dużo komentarzy, ale kiedy już doda, to odnoszą się do treści i zawierają w sobie konstruktywną krytykę oraz rady na polepszenie tekstów, a o to chyba chodzi w komentowaniu.

Gospodzian Roku 2016

Tina - ponieważ wykazuje się ogromną aktywnością na forum, organizuje cudowne akcje i stara się angażować w każdą, która pojawia się na forum. Nie bierze udziału w przepychankach słownych i zawsze wydaje się bezstronna.

Beta Roku 2016

carietta - no chyba nikogo ta nominacja nie zdziwi, Kasia betuje każdy mój tekst (a trochę ich było w 2016) i mam wrażenie, że nie było w tamtym roku aktywniejszej bety na forum.

Grafik Roku 2016

Klawa - bo wiem, że ona bawi się w grafikę i chyba właśnie dzięki niej pojawiały się takie ładne bannerki na porę Ravenclawu.

Moderator Roku 2016

Tina (skoro samej siebie nie wypada, lmao xdd) - za to, że gania wszystkie jednolinijkowce.

Ostatnio zmieniony przez Klawa 2017-01-15, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

Nichiko 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2017-01-15, 14:11   

Pisarz Roku 2016
Powtórzę, ale nominuję lilian za wrzucanie tekstów, nawet kiedy nie jest w stanie bawić się z nami na forum.

Tłumacz Roku 2016

Komentator Roku 2016i
Nominuję Ksenian. Pojawiła się na forum w tym roku i nie przestała komentować tekstów po przydzidleniu do domu, co jest super. Piszę rzeczowe komentarze i to nie tylko do akcji, także uważam, że należy to docenić.

Gospodzian Roku 2016
Ew, bo przynajmniej w moim odczuciu jest tłumaczącym wszystko słoneczkiem. Ogółem jest bardzo pomocna i nie widziałam sytuacji, w której wprowadzałaby złą atmosferę.

Beta Roku 2016
Z działających na forum bet kojarzę tylko Car, a Martynax dobrze napisała czemu ona.

Grafik Roku 2016

Moderator Roku 2016
Martynax, jest najaktywiejszą modlą, o ile jestem w stanie zauważyć.

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2017-01-16, 01:21   

Możliwe, że są lepsze osoby niż te które nominuje, ale ograniczam się do osób które znam, czytuje, rozmawiam z nim etc ; )

Pisarz Roku 2016
Martyna, za swoje teksty do 1D, głównie chyba za Błędy Młodości, i jego pierwszą część ; ) po prostu ten tekst mnie porwał, usidlił i tylko dla niego jestem zdolna nominować, ale tak naprawdę po prostu doceniam ją za jej styl, pomysły, to jak włada słowem i pisze, gdy sporo osób się wykrusza, ona dąży do końca by napisać tekst ; ) podziwiam ją za to ; )

Tłumacz Roku 2016
Martyna, ponownie ; ) powiem wam, że zaczyna być moim autorytetem, jeśli chodzi o tłumaczenia ; ) naprawdę odwala kawał dobrej roboty ; )

Komentator Roku 2016
Jeanne ; ) Rzan jednak stara się komentować wszędzie i zawsze ; ) Zdecydowanie oddany komentator, a jej komentarze przynoszą wiele uwag ; )

Gospodzian Roku 2016
Myślę, że Tina ; ) odkąd zaczęła aktywne żyć z Gospodą, jest jej pełno ; ) I w akcjach, organizacji i udziale w nich, czy w życiu prywatnym Gospody też jest aktywna ; ) Ogólnie no dziewczyna na medal, należy jej się ; )

Beta Roku 2016
Carietta, bo nałogowo betuje teksty Martynie, więc zauważam ją jako betę ; ) a teksty naprawdę są doszlifowane bardzo ładnie ; ) więc zdecydowanie zasłużona praca ; ) i aktywna beta ; )

Grafik Roku 2016
Chyba Klawa, za pore Kruków ; )

Moderator Roku 2016
Nie za bardzo się skupiałam, ale widzę, że Martyna często robi porządki ; ) Więc dajmy na nią ; )

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

lilyan 

Prefekt Slytherinu

Wysłany: 2017-01-16, 13:29   

Pisarz Roku 2016

Długo się zastanawiałam, bo jednak nie czytuję za dużo na Gospodzie, ale postawię na Tinę - za to, że brała udział w wielu akcjach literackich podczas ostatniej Pory Slytherinu i miała naprawdę szeroką tematykę tekstów. Mam nadzieję, że je dokończy, a ta nominacja da jej trochę motywacji ;)

Tłumacz Roku 2016

Martynax - za wybieranie naprawdę ciekawych tekstów i płynne, staranne tłumaczenie.

Komentator Roku 2016

Tina
- za bycie bardzo aktywnym komentatorem i nawet założenie specjalnego tematu komentatorskiego.

Gospodzian Roku 2016

Ew
- mam wrażenie, że jej zdjęcie powinno być pod hasłem "Gospodzian" ;)

Beta Roku 2016

SzmaragDrac
- głównie za pomoc przy ostatnim tekście, ale również dlatego, że nigdy nie odmówi pomocy i zawsze wkłada całe serce w to, co robi.

Grafik Roku 2016

kuroshitsuj
- ponieważ liczymy cały rok 2016, a nie tylko jego końcówkę - za pomoc przy grafikach do poprzedniej Pory Slytherinu.

Moderator Roku 2016

Nichiko
- bo nagle została sama, a Pora Slytherinu i tak się pojawiła.

SzmaragDrac 

7-klasista

Wysłany: 2017-01-16, 16:28   

Pisarz Roku 2016
lilyan - za nietuzinkowe pomysły, świetną ich realizację i pisanie w takim, kurczę, stylu, że nic, tylko siedzieć i podziwiać.

Tłumacz Roku 2016
Martynax - za wybór fajnych teksty i dobre ich tłumaczenia.

Komentator Roku 2016
Martynax - za naprawdę ciekawe komentarze, które dobrze się czyta i które bardzo często są miłe.

Gospodzian Roku 2016
carietta - za zawsze miłe słowo w dobrym momencie i obecność na forum.

Beta Roku 2016

Grafik Roku 2016

Moderator Roku 2016
lilyan - za dobre akcje tematyczne i ich organizację.

ksenian 

7-klasista

Wysłany: 2017-01-16, 16:33   

Pisarz Roku 2016

Tłumacz Roku 2016

Aribeth - Za Czekolady! - czy trzeba tu coś więcej dodawać? ;)

Komentator Roku 2016

Gizmo - tutaj podpisze się pod tym co napisała Martynax, komentarzy nie ma jakoś super dużo jak u Tiny np ale jak już doda jakiś to jest konstruktywny prosty i na temat.

Gospodzian Roku 2016

Klawa - taka dobra dusza która jest dosłownie wszędzie, jaka akcja by nie była to widać ją zawsze i naprzemiennie przepycha się łokciami z Tiną ;)

Grafik Roku 2016

Nichiko - zdecydowanie za ten "inny" i psychodeliczny baner ;)

Moderator Roku 2016

Tina - tak samo jak w przypadku Klawy jest wszędzie i do tego jest chodzącym kalendarzem - czego chcieć więcej ;)

dreamistru 

Prefekt Gryffindoru

Wysłany: 2017-01-21, 09:29   

Pisarz Roku 2016
Poprę Gizmo - nie muszę chyba mówić, ile tekstów stworzyła, do wszelkich fandomów oraz jak starannie są pisane.

Tłumacz Roku 2016
-
Komentator Roku 2016
Mogę, a więc chcę wyróżnić tutaj Karru, ponieważ dostarczyła mi przydatny feedback przy paru tekstach. Choć nie komentowała 24/7, to jej wypowiedzi zawsze coś wnosiły, opierały się na przemysleniach etc i mam zamiar właśnie to docenić nominacją.

Gospodzian Roku 2016
-
Beta Roku 2016
-
Grafik Roku 2016
-
Moderator Roku 2016
Tina, bo jest aktywna, wszędzie jej pełno i widać to, nawet gdy przychodzi się na gospodę od czasu do czasu. Poza tym podoba mi się jej postawa - nie jest wyniosła, nie hejtuje ludzi etc i TAKI powinien być mod.

*dream.txt

“Say 'Nevermore,'" said Shadow.
"Fuck You," said the Raven.”

― Neil Gaiman

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2017-01-21, 16:45   

Tłumacz Roku 2016
Dreamistru, ja wiem, że dużo z tego jest na ao3, ale nadal <3

Komentator Roku 2016
mea, bo zaparce komentowała 1D
Tyone, bo jeden jej komentarz poprawiał mi humor na kolejne kilka tygodni <3

Gospodzian Roku 2016
Martyna, jest chyba jedną z nielicznych ostój spokoju xD

Come for the accents, stay for the existential crisis.

Tina 

Woźny

Wysłany: 2017-01-22, 00:18   

Pisarz Roku 2016
lilyan - za te kilka tekstów do HP i TW, bo są dobre i to bardzo. Bo zapadają w pamięć i wymagają zatrzymania się na chwilę. To teksty, których nie sposób przeczytać w biegu, a w każdym razie nie wtedy, gdy nie chce się czegoś z nich stracić. :)

Tłumacz Roku 2016
Martynax - za wszystkie teksty do 1D, ale też za te do HP, Sherlocka i... Shadowhunters (wprowadzanie nowych fandomów zawsze dobre ;) ). Za jej wytrwałość i włożoną w tłumaczenia pracę, za to, że jej się chce :)

Komentator Roku 2016
Jeanne - odkąd stała się aktywna w Porze Ravenclaw, skomentowała wiele tekstów. Wiem też, że ma postanowienie skomentowania ich jeszcze wielu i mam nadzieję, że jej się to uda. Doceniam :)

Gospodzian Roku 2016
Ksenian - co prawda na Gospodzie zaczęła być aktywna dopiero w Porze Ravenclaw, ale od tego czasu jest bardzo aktywna, chętnie się udziela w różnych akcjach, wrzuca nam przepisy :D i przede wszystkim ma świetne nastawienie. Nie kłóci się i potrafi być obiektywna. Swoją drogą, mam nadzieję, Ksenian, że nie uciekniesz nigdzie i dalej z nami będziesz ;)

Beta Roku 2016
carietta - Z tego co wiem, większość (wszystkie?) fiki Martynax są zbetowane przez cariette. I dla mnie to naprawdę wiele. A, to że jak czytam te fiki nie widzę w nich błędów, to druga kwestia ;)

Grafik Roku 2016
Klawa - za krucze bannery, ale też za to, że gdy ktoś się uprze zrobić banner samodzielnie, to Klawa mu w tym pomaga, doradza, daje wskazówki.

Moderator Roku 2016
Martynax - Cóż, to po prostu widać. Gania jednolinijkowece, (niejednokrotnie mnie w tym ubiegając) i ogólnie jak trzeba coś zrobić, Martynax na 90% znajdzie na to czas, nawet jak go nie ma ;)

ZoLulu

1-klasista

Wysłany: 2017-01-22, 23:10   

Chciałabym nominować:

Na Gospodziana roku MartynaX, za to że zawsze potrafi być miła i cierpliwa, chociaż to nie pierwszy i pewnie nie jakiś ostatni raz, gdy proszę ją, znowu i znowu o hasło. Na tłumacza roku chciałabym nominować dreamistru, bo zaczęłam czytać tłumaczone przez nią opowiadanie myśląc że to lucarry i nie tłumaczenie, ale to i tłumaczenie i snarry i i tak doczytałam do niemal końca bo było to jedno z najlepszych opowiadan jakie spotkałam. Doceniam takze wytrwałość w tłumaczeniu, bo opowiadanie zbliża się już do końcówki. Mowa tu co oczywiste jest o tytule: W Najgorszym Świetle.
Jako autora nominuję Al, chociaż to naprawdę trudny rodzaj miłości. Taki który zmusza mnie do czytania nieznanych fandomów \Dir en Grey\. A później wzrusza ramionami gdy narzekam na same NZ. Cenię ją jako autora, bo od kiedy zawarłyśmy umowe, niemal zawsze dostaje wcześniej większość rozdziałów. I wiem, że nie porzuca tekstów, ale kończy je zwyczajnie później.
Grafik ostatnio nie widuje ładnych, nawet jak wpadam często coś poczytać, to bannery jakieś super nie są. A o innych stanowiskach wiem jeszcze mniej, wiec nie pomogę.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach