ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
ABDYKACJA - czyli Alex i Fia żegnają odznaczenia.
Autor Wiadomość
Fia. 

Order Merlina II klasy
Ruda Wiedźma

Wysłany: 2014-12-21, 22:49   ABDYKACJA - czyli Alex i Fia żegnają odznaczenia.

Droga Administracjo, Moderatorstwo i Wszyscy Zainteresowani,

Chciałabym złożyć oficjalne oświadczenie. W dniu dzisiejszym na ręce nowej Opiekun Slytherinu - Satan - obie Prefektki (czyt. Alex i ja) składamy swoje funkcje i oddajemy piękne, błyszczące odznaki.

Odejście z funkcji zostało poprzedzone zarówno osobistymi przemyśleniami, jak i wymianą myśli, co ostatecznie potwierdziło, że nie mamy w sumie innej opcji.

Moje pobudki są następujące. Już około półtorej miesiąca temu chciałam zrezygnować z funkcji. Po szczerej rozmowie z Sar, która mojej rezygnacji nie przyjęła i po raz kolejny wsparła mnie osobiście w moim shit’cie, postanowiłyśmy obie, że zostanę, ale otrzymałam bezterminowy urlop na pozbieranie się do kupy. Wszyscy widzieli, że poza ostatnim tygodniem, gdzie zostałam poproszona przez cały zestaw Węży o pomoc w okazaniu, że jednak potrafimy zrobić coś razem i wcale nie jesteśmy najgorsi i najokropniejsi, na Gospodzie pojawiałam się jako duch bardziej niż jako użytkownik, nie mówiąc już o moderatorze. Teraz jednak, nie mając już nad sobą zwierzchnictwa Sar, mogę spokojnie złożyć funkcję i popatrzeć, jak moje miejsce zajmie ktoś, kto stanie się aktywniejszym i bardziej wartościowym dla Domu użytkownikiem.

Co zaś tyczy się samego odwołania Sar. Nie zgadzam się z większością uzasadnienia, żeby nie powiedzieć, że z całym. To, że Sar sobie z nami nie radziła? Wiem, że czasem marudziła, że tak jest, ale cóż - ani ona, ani NIKT inny nie zakaże nam wyrażania własnego zdania. Uwierzcie, że i tak temperowała nasze zapędy i robiła, co mogła. A narzekać to ona lubi, bo - jak każdy Wonsz - chciałaby mieć absolutną pełnię władzy nad nami, a my jesteśmy rozbestwione i się nie dałyśmy okiełznać. Nawet jak nam założono kagańce, żebyśmy nie gryzły, to i tak warczałyśmy, i to nie jej wina. Nie jesteśmy Puchonami, jak się nas dźga patykiem, to kąsamy (i nie, nie mam nic personalnie do naszych Puszków, a bardziej chodzi mi o kanoniczne przedstawienie Pucholandu).

Natomiast powołanie na nową Opiekunkę Satan - nie rozumiem tej decyzji. Być może jest ona na rękę Naszej Szanownej Administracji, jednakże patrząc od środka, nie mogę zgodzić się, że jest to dobry wybór. To, że Opiekun dogaduje się z resztą „władzy” to jedno, ale ta funkcja została stworzona głównie po to, by osoba ją dzierżąca miała nad wszystkim pieczę, interesowała się sprawami Domu i jego mieszkańców i aktywnie uczestniczyła w jego życiu. Satan natomiast - z wiedzy nie tylko mojej, ale i innych Użytkowników - od Tygodnia Kreskówwek, gdzie porzuciła Fan i Rasp we współtłumaczeniu (nie licząc jakichś pojedynczych, sporadycznych zrywów) zachowywała się tak, jakby miała gdzieś wszystko, co się działo. Nie mówiąc już o ostatnim tygodniu, w którym wszyscy wypełzliśmy z własnych norek, żeby stanąć na wysokości zadania, a jej cały czas nie było - tak, jakby nawet nie miała ochoty nam pomagać. W moim mniemaniu, jeśli ktokolwiek poza Sar zasłużył na funkcję Opiekuna, jest to Wirka. Jak tylko wróciła aktywnie na forum, stała się naszym Dobrym Duchem i kolejnym z serii poganiaczem niewolników, potrafiła motywować aktywne Wonsze jak mało kto i w sumie głównie dzięki jej staraniom (no i paru innych osób) ostateczny wynik Pucharu jest, jaki jest. Więc proszę o szczerą odpowiedź - czy Opiekunem ma być osoba, która dobrze trzyma się z władzami forum, czy osoba zaangażowana w działania Domu i robiąca wszystko, by był on aktywny? Zastanówcie się, Szanowna Administracjo, jakie są właściwe obowiązki osoby o tej randze i odpowiedzcie sobie sami.

Co zaś tyczy się pobudek Alex, która prosiła, bym w imieniu nas obu przemawiała na zakończenie naszej prefektowskiej kadencji, piszę, co następuje. Głównym powodem opuszczenia przez nią funkcji jest to, co ostatecznie stało się z Sar. Argumenty przytoczone w powodzie jej odwołania wzięte są „z dupy” (tak, to cytat), ponieważ wszystko, o co została ona oskarżona/co zostało jej zarzucone jest sprawą dawno przedawnioną, wszystkie niesnaski są zażegnane już przynajmniej dwa miesiące temu i jeśli właśnie te dwa miesiące nie pokazują tego, to ona sama nie wie, jak inaczej to można było unaocznić. Drugim powodem jest to, iż nie podoba jej się wybór nowego Opiekuna i nie zamierza ona być Prefektem kogoś, kogo nie szanuje. Albo lepiej, kogo przestała szanować, za - znów zacytuję - „bycie pieskiem innych”. Nie chce ona również brać udziału w farsie zwanej moderatorstwem forum, które jest jedynie pozorne, gdyż jako Prefekt nie ma ona żadnych, najmniejszych nawet praw (cóż, co prawda to prawda) i nie chce od teraz mieć już nic wspólnego z Administracją i Moderatorstwem - czyli władzą - jako jej część aktywna bardziej lub mniej, by być na ich każde zawołanie i zatańczyć, jak się jej zagra.

Podsumowując, jedynym zaklinaczem Węży, jakiego mogłyśmy mieć, jest Sar. Zgodziłybyśmy się współpracować również z osobą wybraną przez nas spośród nas, aktywnych, nie możemy jednak współpracować z osobą, która ostatnimi czasy miała forum, a przynajmniej nas, w głębokim poważaniu - przynajmniej tak wyglądało to od środka i sama się nam do tego przyznawała (na naszym gg’owym Wonszowisku). Każda ma swoje własne zdanie na ten temat, jednakże konkluzja jest jedna i ta sama.

Ze swojej strony dziękuję za spędzenie blisko roku jako użytkownik w kolorze ciemnej zieleni, który dla mnie był obowiązkiem, z którego w miarę możliwości starałam się wywiązywać mimo własnych problemów osobistych i tego, co działo się na forum. Dziękuję władzy, którą poznałam osobiście w sierpniu - a przynajmniej części, którą poznałam - personalnie większość z Was jest naprawdę zajebistymi ludźmi, aż szkoda, że tutaj pokazujecie zupełnie inną twarz.

Było mi miło współpracować z niektórymi, z niektórymi trochę mniej, ale nie żałuję, że ostatecznie podjęłam się bycia modem. Teraz jednak wiem, że mój czas dobiegł końca i nie będę blokować funkcji komuś, kto może zrobić dla tego forum więcej - i to w takiej formie, jaka będzie akceptowalna dla wszystkich, nie tylko dla własnego sumienia. Bo chwilami tutaj trzeba wyrzec się siebie, żeby móc być częścią grupy, co mnie boli.

DZIĘKUJĘ.
Jeszcze Prefektka

Fia.
I Alex, w imieniu której również powyższa wypowiedź została wystosowana.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach