ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze studia
Autor Wiadomość
Maxirok 

4-klasista

Wysłany: 2008-02-24, 11:20   Nasze studia

Znajdzie się tu jeszcze jakiś student? Jeśli tak to jaki kierunek?

Studiuje informatykę, wcześniej byłam rok na anglistyce ale z racji, że praca nauczyczyciela mi się nie marzy to studia zawiesiłam - moze kiedyś do nich wrócę, I rok mam zaliczony 8-)
Snape położył głowę na poduszce i zastanowił się. Jako że były to włosy Pottera, musiała do nich być dołączona i reszta chłopaka. Wyciągnął ramię, które zdawało się być z ołowiu, i szturchnął koc. Tak, zdecydowanie była weń zawinięta jakaś osoba.

Lena 

Order Merlina II klasy

Wysłany: 2008-02-25, 09:32   

Znajdzie się. Ja i shi studiujemy Technologię Żywności. Jesteśmy na tym samym roku (trzecim) i w tej samej grupie ćwiczeniowej. Ciekawa jestem, czy znajdzie się w tym temacie choć dwa posty różnych osób studiujących ten sam kierunek...
Najbardziej boimy się nie tego, że jesteśmy nieodpowiedni. Najbardziej boimy się tego, że jesteśmy potężni ponad miarę. Pytamy siebie: kim jestem, by być błyskotliwym, wspaniałym, utalentowanym i fantastycznym? Właściwie kim jesteś, żeby takim nie być? Urodziliśmy się, aby manifestować chwałę Boga, który jest w nas. Kiedy pozwolimy naszemu światłu rozbłysnąć podświadomie pozwalamy innym ludziom na to samo.

Prefekt Naczelny Ravenclawu
Widzę każdy Twój krok Gość

Sprawdź swoją odwagę KLIKNIJ

Pacia 

7-klasista

Wysłany: 2008-02-25, 15:34   

Ja studiuje Teologię (III rok), praca nauczyciela również mi się nie marzy, więc tak dokładnie to nie wiem co robie na tym kierunku. Poza tym studiuje jeszcze Turystykę i Rekreację na I roku, a to jest to co tygryski lubią najbardziej (no może poza ekonomią i finansami, które właśnie mnie męczą).

shimatta 

Prefekt Gryffindoru
Cerber hau hau!

Wysłany: 2008-02-29, 19:45   

Pacia, razem z Leną wiemy co to znaczy ekonomia T__T. Na pierwszym roku miałyśmy ekonomię, teraz mamy ekonomikę(to samo), a w następnym semestrze zarządzanie (jak wyżej). Po za tym męczą nas (ZNOWU) higieną przemysłu spożywczego(znowu, bo nasza grupa miała to w zeszłym semestrze)... plus oczywiście cuuudowne ćwiczenia z technologii żywności(w tym najlepsze z najlepszych...(werble raz!)FERMENTY i OCENA SPIRYTUSU!!!!!(yeah!! tłum szaleje)). I tak wygląda nasze studenckie życie(co nie Lena) xDDDD
A co do przyszłości to nie wiem co będę robić po studiach. Na razie całą uwagę skupiam na zaliczaniu ^^

Madak 

1-klasista

Wysłany: 2008-04-09, 15:47   

jeszcze jedna studentka sie zglasza :D
studiuje zarzadzanie na Politechnice Gdanskiej, rok pierwszy

A ekonomie bede miala w dosc szerokim zakresie, i w gruncie rzeczy nie jest taka zla, na jaka wyglada ;))

Arha
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-09, 15:54   

Pierwszy rok fizyki na Uniwersytecie Śląskim. Tak wiem, gorzej niż źle. ;P

Mojwa 

Order Merlina II klasy
Idealistka

Wysłany: 2008-04-09, 19:13   

Fizyka, wow. Co można po fizyce robić?

Madak 

1-klasista

Wysłany: 2008-04-10, 19:28   

To się nazywa masochizm ;P
a po fizyce można zostać nauczycielem ;-)

Mojwa 

Order Merlina II klasy
Idealistka

Wysłany: 2008-04-10, 21:49   

Ale chyba nie tylko, nie?
Wiem, że w skład fizyki wchodzi np. akustyka i po tym raczej nauczycielem nie zostajesz... :mrgreen:

Madak 

1-klasista

Wysłany: 2008-04-10, 22:08   

nauczycielem mozna zostac zawsze ;)
a szczerze powiedziawszy nie orientuje sie dokladnie co mozna po tym kirunku robic...
fragment strony Uniwersytetu Gdańskiego o specjalnosciach na kierunku fizyka:
"Fizyka, Fizyka biomedyczna, Fizyka komputerowa, specjalizacja nauczycielska (specjalności: Fizyka z matematyką, Fizyka z informatyką, Fizyka z językiem angielskim"

nadal twierdze, ze to masochizm ;-)

Arha
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-10, 22:33   

Em... *rozgląda się* aktualnie siedzę sobie na fizyce doświadczalnej, potem (przy odrobinie szczęścia ;P) planuję podjąć się astrofizyki, jakoś nie mam ochoty uczyć bandy piszczących dziaciaków.

marmot 

4-klasista

Wysłany: 2008-04-11, 11:10   

Ahoj, siostry studentki!
Melduje się drugi rok prawa.
Swoją drogą to chyba z naszego forum ktoś jeszcze studiuje prawo. Tak mi się w jakimś poście obiło o oczy.

http://chomikuj.pl/marmot

ana
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 21:52   

No ja witam serdecznie Arha, ja również studiuję fizykę, tylko miasto inne.
Po fizyce można robić dużo ciekawych rzeczy, tak myślę. Więc, cieszę się, że mam okazje poznać kolejną już "masochistkę"
Ach, już drugi rok trwa moje studiowanie.

Jak ktoś wcześniej się pytał, dwie osoby nie znające się, jeden kierunek - gotowe.

pozdrawiam cieplutko fizyczkę i nie tylko,
ana

Maxirok 

4-klasista

Wysłany: 2008-04-12, 11:01   

Madak, Ana to ja zapytam inaczej - po co poszłyście na te studia? Z samego zainteresowania? Przyznam, że nie spotkałam jeszcze osoby, która by poszła na studia nie wiedząc co chce robić po studiach.
Snape położył głowę na poduszce i zastanowił się. Jako że były to włosy Pottera, musiała do nich być dołączona i reszta chłopaka. Wyciągnął ramię, które zdawało się być z ołowiu, i szturchnął koc. Tak, zdecydowanie była weń zawinięta jakaś osoba.

ana
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 19:00   

Droga Maxirok, a kto powiedział, że nie wiem co chcę robić?
Poszłam na fizykę z dwóch powodów, po pierwsze specjalność jaką robie wiąże się przede wszystkim z pracą w laboratorium, coś w rodzaju fizyki chemicznej, dodam, że są to studia inżynierskie. Po drugie, to nie jest mój jedyny kierunek. No i w końcu po trzecie - lubię fizykę.
Ach jedyną wadą jest to, że znalazłam sobie jeszcze jeden kierunek i nie wiem jak to pogodzę.

pozdrawiam,
ana

Maxirok 

4-klasista

Wysłany: 2008-04-14, 19:22   

Ana spokojnie, z poprzednich wpisów można wysnuć wniosek, że nie wiecie co po tych studiach robić :) Ale rozumie, że nie każdy ma tak określone plany jak ja.

Pacia 

7-klasista

Wysłany: 2008-04-14, 19:33   

a jaki jest ten drugi kierunek?

ja skończyłam pierwszą podwójną sesję i mimo, że jest ciężko daje to sporą satysfakcję. Tylko może przemilcze fragment o nieprzespanych nocach. Mimo że drugi kierunek mam zaoczny i ogólny wstręt do nauki na bierząco, albo wcześniejszej, żeby mieć większy luz, wole uprawiać sporty ekstremalne ^_- , więc radość tym większa, że jakoś idzie to pogodzić. ^^

Madak 

1-klasista

Wysłany: 2008-04-15, 11:49   

Maxirok, je szczerze powiedziawszy wybrałam ten kierunek, ponieważ:
a) nie nadaje się na studia typowo humanistyczne
b) coś studiować musiałam, bo w dzisiejszych czasach znalezienie pracy tylko z maturą i skończonym liceum ogólnokształcącym jest bardzo trudne
c) fajnie by było mieć dobrze płatną pracę na stanowisku menedżera (bo w tym kierunku te studia mnie pchają) ;-)
d) Politechnika była bliżej niż Akademia Morska :-P

Nie miałam określonego planu na przyszłość. Po prostu przed maturą siadłam przed komputerem, znalazłam strony wszystkich uczelni wyższych w regionie, i znalazłam te kierunki, na których przyjmują ze zdaną maturą z matmy, angielskiego, polskiego i wosu.
Potem zaczęłam wykreślać te kierunki na których jest zbyt wiele fizyki, chemii, historii.
Tym jakże banalnym sposobem wyszło zarządzanie i jak na razie nie żałuję ;-)

P.S.
Te uwagi o masochizmie i fizyce nie były wrzutą. Po prostu mam alergię na fizykę ;-)

ana
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-15, 16:09   

Och drogie panie, moja matura jest bardzo obszernym działem. Może dlatego, że lubię się uczyć. Mam zdane: biologie, chemie, fizykę, angielski, polski i matematykę.
Studiuję fizykę, bo pociąga mnie laboratorium, mogłam wybrać chemię, ale po samej chemii to co mi się podoba jest nieosiągalne. Teraz jeszcze inżynieria biomedyczna, a potem - zobaczymy. Lubię się uczyć i nie zrezygnuję tak łatwo. Mam w zanadrzu jeszcze co najmniej dwa kierunki.
Czy wiedziałam co chce robić? Tak, wiedziałam, ale nie zawsze jest tak, że jak skończysz ten kierunek masz po nim pracę. Ciężka sprawa. Chciałam iść na biotechnologię, ale moje dwie znajome pracują w aptece, bo nie ma w Polsce pracy, po tym kierunku, więc jest coś innego. Ach i wiecie co jest najlepsze? Po tej fizyce, moja biotechnologia jest otwarta, bardziej niż myślałam. Czy to nie był dobry wybór?

Pacia 

7-klasista

Wysłany: 2008-04-15, 18:35   

A to mnie 3/4 ludzi z mojego otoczenia uważa, za nadgorliwca ... a mature mam zdaną "tylko" z polskiego, angielskiego, historii (rozszerzony) i geografii (także rozszerzony), przy tobie jednak wypada to bardzo blado ^^ ... Niestety życie nieco zweryfikowało moje plany i do niczego mi się, poza satysfakcją własną, te przedmioty nie przydały.

Co nie zmenia faktu, że marzenia związane ze studiami i późniejszą karierą to jedno, a życie to drugie. Często te ścieżki podąrzają w zupełnie nieprzewidywalnych i różnych kierunkach, dlatego zgadzam się z tym, co pare osób powiedziało mi na początku pierwszego roku, że studia powinny przygotowywać do życia, a one doiero zweryfikuje naszą wiedzę i utrwai to co potrzebne.

ps. też nie lubię fizyki, ale to tylko dlatego, że jej nie kumam ^_-

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach