ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Tydzień Kreskówek
Autor Wiadomość
Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2014-09-07, 22:53   Tydzień Kreskówek

#horyzontytakieposzerzone #radosctakawielka #wonszetakiezajebiste #zajebistoscemanujemna #zajebistoscwonszuje #miloscdoDomutakbardzo #punkcioszki #wonszujwonszuj #wonszujpopunkcioszki #kreskowkitakiefajne #alejaktoniemoznaniszczyckreskowek #mamanasniekocha #naszczesciemamynadplemie #mamomamogdziejestes #kochajnas #takbardzopixar #janiezrobie #potrzymajmikawe #bojakniemytokto

Na wspaniałą przygodę! Cofnijmy się do czasów naszej młodości (tej bliższej i tej dalszej, ale ogólnie to do tej, gdzie się leżakowało w przybytku edukacyjnym) i połączmy to z naszą pasją do pisania fanfiction - czyli piszmy/tłumaczmy w fandomach naszych ukochanych kreskówek! Naprawmy związki, które nigdy w nich nie zaistniały, bo to było dla dzieci i nie wypada i zróbmy tak, że wypada! Ku chwale! I wszyscy za Burton!

#ograniczeniailimitynieinteresujamnie

Rozdział 1
Postanowienia ogólne
§1

1. Organizatorem Tygodnia Kreskówek jest Nadplemię*.

2. Celem akcji jest punkcioszkowanie poszerzenie pisarskich horyzontów użytkowników Gospody pod Złamanym Piórem.

3. Koordynatorami i głównymi osobami decyzyjnymi w sprawie zabawy jest Nadplemię*.

4. Wszystkie wątpliwości lub zapytania należy składać w formie pisemnej na jedno z poniższych miejsc:

a) PW Organizatorek;
    b) komunikator na Facebooku Organizatorek;
    c) komunikator na gadu-gadu Organizatorek;

Rozdział 2
Zasady, przebieg i ramy czasowe Tygodnia Kreskówek

§ 2

1. Udział w akcji Tygodnia Kreskówek mogą wziąć zarejestrowani i przydzieleni użytkownicy forum Gospoda pod Złamanym Piórem.

2. Wzięcie udziału w Tygodnia Kreskówek wiąże się z akceptacją niniejszego Regulaminu.

3. Tydzień Kreskówek nie łączy się z innymi akcjami literackimi organizowanymi na forum Gospody pod Złamanym Piórem.

4. Teksty publikowane w czasie trwania Tygodnia Kreskówek mogą być tekstami pojedynkowymi pod następującymi warunkami:

a) Termin zakończenia pojedynku musi pokrywać się z ramami czasowymi Tygodnia Kreskówek.
    b) Tekst po pojedynku musi być również wystawiony osobno (poza tematem pojedynkowym) w dziale Czytelnia.
    c) Pojedynek musi odbywać się na forum Gospody pod Złamanym Piórem.
    d) Nie może łamać żadnego punktu regulaminu Tygodnia Kreskówek.

§3

4. Tydzień Kreskówek obejmuje czas od północy 28 września do północy dnia 6 października 2014 roku włącznie**. Po tym czasie, w przeciągu kilku następnych dni następuje podsumowanie akcji.

5. Jak sama nazwa wskazuje do Tygodnia Kreskówek wliczają się wyłącznie fanfiction napisane do fandomów kreskówkowych.

5. Kreskówka to inaczej film animowany krótko- i średniometrażowy wykonany najczęściej techniką rysunkową poklatkową, animacji komputerowej i technik kombinowanych (mieszanych).

6. Akcja promuje jedynie teksty pisane do kreskówek, w które Organizatorki nie wliczają:

a) anime*** (ani odcinkowych, ani pełnometrażowych, ani kur...czę żadnych innych)
    b) filmów animowanych pełnometrażowych (czyli żadnych bajek Disney’a, Pixara, Warner Bross etc.)
    c) seriali, w których występują aktorzy (łopatologicznie: wszystko musi być narysowane, zanimowane etc., czyli nie ma na ekranie realnych ludzi, chyba że to dłoń w pacynce, ale i to optymalnie)

7. Kreskówki, które mogą wziąć udział w tygodniu muszą być emitowane w telewizji (czyli nie brane są pod uwagę fanfiction pisane do kreskówek typowo internetowych, tj. np. Konia Rafała).

8. Z całą miłością do Gospodzian, Organizatorki nie będą szukać po tematach, który tekst należy do akcji dlatego obowiązkowe jest wpisanie w opisie tematu hasztagu: #tydzienkreskowek lub #kreskowkitakbardzo. W przypadku niezastosowania się do tego punktu istnieje możliwość, iż dodatkowe punkty nie zostaną przyznane.

9. Udział w akcji biorą zarówno teksty w rodzimym języku, jak i tłumaczenia.

Rozdział 3
Punktacja

§4

1. Dodatkowej punktacji podlegają teksty spełniające poniższe wymagania:

a) Tekst musi być pisany do fandomu kreskówkowego.

b) Nie ma najniższego ani najwyższego progu zaliczeniowego dla fanfiction; punktowane są wszystkie teksty spełniające warunek 4.1.a). Jednakże dodatkowej punktacji podlegają jedynie te, które zostały wymienione w punkcie 4.2.I. 1) i 2)

c) Można pisać teksty zarówno pairingowe, jak i bezpairingowe, także rating nie ma znaczenia.

d) Dopuszczone są crossovery i Fusion, w granicach kreskówka-kreskówka (czyli nie crossujemy kreskówki z serialem ani filmem [żadnego rodzaju] itp.)
    - tekst pisany na przełomie kilku sezonów/serii danej kreskówki nie jest crossoverem

2. Dodatkowe punkty możliwe do zdobycia w ramach akcji:

I. Teksty

1) Za teksty od 100 do 500**** słów:

a) +1 pkt do Punktacji Pucharowej;
    b) za teksty wieloczęściowe: +1 pkt do Punktacji Pucharowej za każdą część dodaną w czasie trwania Tygodnia Kreskówek;
    c) za zakończenie wieloczęściowego tekstu/serii: Organizatorki nie przewidują żadnych dodatków do Punktacji Pucharowej;

2) Za teksty powyżej 500**** słów:

a) za miniatury: +2 pkt do Punktacji Pucharowej;
    b) za teksty wielorozdziałowe/wieloczęściowe: +2 pkt do Punktacji Pucharowej za każdy rozdział dodany w czasie trwania tygodnia;
    c) za zakończenie wielorozdziałowego tekstu bądź serii: +1 pkt dla serii powyżej 3 części

3. Za teksty mające mniej niż 100 słów (nawet za serię [tak, nawet jak będzie ich pierdyliard] takich tekstów) dodatkowe punkty nie są przyznawane.

II. Bannery na akcję

1. Są mile widziane, jednakże nie są punktowane dodatkowo, za wyjątkiem:

a) Bannerów spersonalizowanych pod konkretne fanfiki, tzn jeżeli ktoś wykona 5 spersonalizowanych bannerów do 5 różnych fanfiction [uwzględniając na bannerach tytuł fanfiction i ewentualnie autora] to w zależności od decyzji Organizatorek otrzyma +1 lub +2 punkty*****.
b) Bannery spersonalizowane będą punktowane dodatkowo wyłącznie w trakcie trwania Tygodnia Kreskówek.

2. Do jednego fanfiction mogą powstać co najwyżej 3 bannery różnych grafików.

a) Wyjątek stanowi robienie banneru do każdego z kolejnych rozdziałów (czyli, łopatologicznie, jeśli tekst ma pięć rozdziałów opublikowanych w Tydzień Kreskówek, to jeden grafik może zrobić bannery do wszystkich pięciu rozdziałów).

III Komentarze

1. Komentarze napisane do tekstów biorących udział w Tygodniu Kreskówek będą liczone podwójnie (o ile zostaną napisane w czasie trwania Tygodnia, tj. od 29 września do 6 października).

Rozdział 4
Postanowienia końcowe

§ 5

Naruszenie przez uczestników któregokolwiek z warunków uczestnictwa w Tygodniu Kreskówek spowoduje utratę prawa do otrzymania dodatkowych punktów.

§ 6

Wyłączne prawo do określania, czy dany tekst spełnia wymagania akcji mają Organizatorki. One też podejmują ostateczną decyzję w każdej sprawie związanej z zabawą.

§ 7

Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Tygodniu Kreskówek. Każda zmiana zostanie odpowiednio ogłoszona w przeznaczonym do tego miejscu.

* napisał/a:
W składzie:
Fantasmagoria.~
Rasp.
Satanachia.

** napisał/a:
Oczywiście, za poślizg kilkuminutowy głów nie urywamy ;) [pół godziny nie jest kilkoma minutami]

*** napisał/a:
Winter is coming

**** napisał/a:
W przypadku tłumaczeń bierze się pod uwagę ilość słów w oryginale, nie w przekładzie.

***** napisał/a:
W zależności od tego, czy bannery są ruchomymi gifami, czy też grafiką statyczną. W przypadku zrobienia np. 3 gifów i 2 grafik nieruchomych Organizatorki rozstrzygają punktację na korzyść grafika.

#regulamintakbardzo #fanutakaszczesliwa #miloscdoregulaminowbardzo #takbardzoforalu

#bojakniemytonikt
But you know legends never die!

Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria.~ 2014-09-29, 20:44, w całości zmieniany 2 razy  

Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2014-09-10, 16:53   

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2014-09-29, 21:40   Spis tekstów

Coby łatwiej było komentować...

Tytuł (pairing) - Autor lub Tłumacz - Fandom

Błędy - Wirwanna - X-Men: Ewolucja

Bob - euphoria queen - Bob Budowniczy

Defende nos in proelio - Satanachia. - Inspektor Gadżet

Dobry Glina, Zły Glina (Ben/Kevin) - Rasp. - Ben 10

Dorosłe dzieci we mgle (Ben/Gwen/Kevin) - Rasp. - Ben 10

Etykietki (Baljeet Tjinder/Buford van Stomm) - Aribeth - Fineasz i Ferb

Fantazja (Ben/Kevin) - Nadplemię - Ben 10

Fortuna (Gambit/Rouge) - Satanachia. - X-Men z '92

Imiona - Wiwanna - Multifandom

Jej taniec - Wirwanna. - Laboratorium Dextera

Kawą, dobijemy ją kawą! - Satanachia. - IM: Armored Adventures

Mrok - Wirwanna. - Laboratorium Dextera

Nadejście Kruka (?) - Al - Scooby-Doo i Brygada Detektywów

Obdarowani - NeenAsh - X-men Ewolucja

On, on i dzieciaki (Bevin) - Fantasmagoria.~ - Ben 10

Pięć etapów żałoby (Charles/Erik) - Fantasmagoria.~ - X-Men: Ewolucja

Powiedz to! (Kevin/Michael) - Fantasmagoria.~ - Ben 10

Reksio - Fia. - Reksio

Scooby Doo - Fia. - Scooby-Doo

Shoah - Satanachia. - Inspektor Gadżet

Smoczyce - Satanachia. - IM: Armored Adventures

Sposób w jaki na nią patrzy - Rasp. - Ben 10

To nie zawsze byłaś ty (Ben/Kevin) - Fantasmagoria.~ - Ben 10

Trafnie nazwane - Wirwanna - Atomówki

Wybraniec - Wirwanna. - Star Wars: The Clon Wars

Za tymi murami (Joker/ Harley Q) - Wiwanna - Batman

Zawsze ona (Twilight Sparkle/Rainbow Dash ) - Alexandrine. - My Little Pony

Życie, po prostu - Wirwanna. - Star Wars: The Clon Wars

Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria.~ 2014-10-07, 18:56, w całości zmieniany 7 razy  

Aribeth 

Prefekt Gryffindoru
Tanczaca z wachlarzami

Wysłany: 2014-09-30, 23:38   

Szanowne Nadplemię

Zwracam się do Was z pewnym zapytaniem. Otóż, jak mi wiadomo, została udzielona Amandzie "dyspensa" od regulaminu Tygodnia Kreskówek, dzięki której mogła ona podciagnąć swój tekst napisany do fandomu Pokemon do owego tygodnia. Pozwolenie to otrzymała przed wspomnianym tygodniem, o ile mi wiadomo, prawie miesiąc wcześniej. Nie wiem, czemu wtedy je otrzymała, wszak regulamin wykluczał anime z tygodnia, ale nie zmienia to faktu, że je OTRZYMAŁA. Oznacza to, że Amanda przygotowywała się do rzeczonego tygodnia z myślą, że ma od organizatorek zgodę na publikowane teksty, i że dostanie za nie dodatkowe punkty. Dostała jasną, klarowną odpowiedź.

Natomiast dziś okazało się, że Nadplemię tę zgodę cofnęło, ot tak. Moje pytanie brzmi - dlaczego?

Uważam, że jest to skrajnie niepoważne, gdyż jeśli się na coś zgadzamy, bierzmy za to pełną odpowiedzialność, a nie post factum - już PO PUBLIKACJI tekstu cofacie daną dyspensę i odbieracie punkty. Ktoś się przygotował, szukał tekstu, włożył wysiłek w jego tłumaczenie, ktoś to potem betował, a wszystko z przekonaniem, że wpasuje się w akcję, ba, ustalał z Organizatorkami, że tak, ten tekst zostanie pod tę akcję podpięty, a nagle bum, zgoda ta zostaje cofnięta.

Chciałabym dodać, że bycie Organizatorem nie daje nikomu prawa do szafowania cudzym czasem. Jeśli wyraziło sie na coś zgodę, trzeba pójść za ciosem i zaakceptować skutki, a nie tak po prostu się z tego wycofać. Nie znacie własnego regulaminu? Wasz problem, natomiast to się nie godzi, by w taki sposób mamić użytkownika - w tym przypadku Amandę - i co i rusz zmieniac decyzję.

Prosiłabym Nadplemię o ustosunkowanie się do tej wypowiedzi, dlatego że póki co nie widzę podstaw do odebrania Amandzie punktów. Prawo nie działa wstecz, decyzja pozytywna została wydana miesiac temu i nie może być tak, że Nadplemię nagle się z niej wycofuję na - podkreślmy - NIEKORZYŚĆ użytkownika

Amanda 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2014-09-30, 23:51   

Dobra, spokojnie, zanim zrobi się niepotrzebna wojna.

Ari, kocham cię, wiesz o tym i cholernie doceniam, że walczysz w mojej sprawie, ale aż tak dramatycznie mi na tych punktach nie zależy, więc jeśli się ostatecznie nie zaliczył to spoko.

Sprawa też w całości wyglądała tak, że rozmawiałam z Ew, ta z organizatorkami i w sumie tak to wyszło. Jest duża szansa, że ja coś źle zrozumiałam i tyle.

Nie ma co podnosić sobie ciśnienia, to tylko zabawa :)

Aribeth 

Prefekt Gryffindoru
Tanczaca z wachlarzami

Wysłany: 2014-10-01, 00:18   

Tu nie chodzi o to, czy to 2 pkt, pół pkt czy 10 pkt. Chodzi o traktowanie użytkowników, a ja na wspomniane wyżej traktowanie ich się nie zgadzam. I nadal chcę uzasadnienia, czemu Nadplemię tak szafuje swoimi decyzjami i robi ludzi w balona.

Tina 

Woźny

Wysłany: 2014-10-01, 00:31   

Ale jak to? Przecież jeszcze wczoraj tłumaczenie Amandy o Pokemonach wisiało na liście tekstów kreskówkowych, wklejonej przez Fantasmagorię. Wiem, bo właśnie tam go znalazłam, przeczytałam i skomentowałam (z myślą, że kreskówkowy). Kurcze, to faktycznie bez sensu. Tym bardziej, że został na tej liście umieszczony, a teraz nagle z niej zniknął.

Edit:
Chciałabym tylko sprostować, że pisząc tego posta nie chodziło mi o punkty za komentarz, tylko o to, że byłam pewna, że teksty z listy należą do fandomu kreskówkowego (Tak, czytając tekst o Pokemonach też nie skumałam, że to anime, choć jest to przecież logiczne). Także, jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, bo naprawdę nie taki był móc cel.
Ostatnio zmieniony przez Tina 2014-10-01, 01:40, w całości zmieniany 1 raz  

Aribeth 

Prefekt Gryffindoru
Tanczaca z wachlarzami

Wysłany: 2014-10-01, 00:35   

Tino, bo wczoraj Fantasmagorii Pokemony pasowały, a dziś już nie. Magia.

Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2014-10-01, 00:56   

Tu nie chodzi o punkty, bo naprawdę wykłócanie się o dwa punkty jest śmieszne. Jak chcecie je odzyskać, to poczekajcie aż zrobię 2048 i będziecie je mogli sobie doliczyć, a nie nam xD Albo zrobię któremuś z was kolejne, whatever :P

I, Aribeth - w regulaminie stoi, jak byk, że anime się nie wlicza. Satanachia. wydała wam "zgody" bez uzgadniania tego z resztą Nadplemienia. Mnie powiedziała jedynie, że Gryfoni będą tłumaczyć teksty na TK i naprawdę się ucieszyłam, więcej tekstów, fajnie i w ogóle. Ale w sprawie tego "jakie konkretnie teksty" nie mówiła nic mnie, nie sądzę, by powiedziała to Rasp. W sumie, doniesienie z ostatniej chwili: dopytałam Satan, ona także nic nie wiedziała o żadnych Pokemonach. Zostaliście zachęceni przez Satany do tygodnia, który od początku był nazywany tygodniem kreskówek, a nie tygodniem kreskówek i anime, soł.

I zresztą, to nie tak, że dodany został ten punkt regulaminu, gdy Amanda wystawiła tekst. Wisi też tutaj od prawie miesiąca, no - od trzech tygodni. W ten czas, wybacz, ale trzeba było ogarnąć regulamin, a nie teraz przychodzić z płaczem, że się go nie przeczytało i ma się z tego powodu cofniętą "zgodę", której właściwie nawet nie było.

Przepraszamy też za początkową zamotę z tym, że najpierw tekst został uznany, ale ja na razie jestem w trakcie ogarniania nowego miejsca zamieszkania, studiów, współlokatorów i własnych projektów translatorsko-pisarskich i zwyczajnie nie przyglądałam się temu bliżej, tylko co otagowane dodałam. Dopiero później ktoś z postronnych użytkowników z Gospody zwrócił mi uwagę, że Pokemony to anime (o czym, w sumie sama nawet nie wiedziałam xD") i nie powinny się wliczać. Dlatego zostało usunięte ze spisu, a Amanda dostała stosowną PMkę, tym razem uzgodnioną z całym Nadplemieniem, gdzie długo debatowałyśmy nad tym, czy uznać tekst, czy nie. Dlaczego długo? Bo tak jak mówię - nie zabolałyby nas dwa punkty i tak dalej. Ale jeśli dałybyśmy taką zgodę Amandzie, miałybyśmy problem z wyjaśnianiem każdemu kolejnemu userowi Gospody, który napisałby/przetłumaczył coś z anime i inszych wykluczonych przez regulamin, bo jak to, Amanda może a my nie? Więc, sama rozumiesz, musiałyśmy podjąć decyzję, która nie doprowadziłaby do takiej kłopotliwej sytuacji.

Ostatecznie, powołując się na 6 punkt regulaminu Tygodnia Kreskówek:
Cytat:
§ 6

Wyłączne prawo do określania, czy dany tekst spełnia wymagania akcji mają Organizatorki. One też podejmują ostateczną decyzję w każdej sprawie związanej z zabawą.

Pozdrawiamy,
Nadplemię.

PS Poza tym, kochana Aribeth, pokaż mi punkt regulaminu, w którym napisałyśmy, że teksty umieszczone w spisie dostają dodatkową punktację, skoro już tak się bawimy :) Takiego zapisu wprost nie ma ^^.

PS2 Tina, Ślizgoni też są na tym stratni, bo też na hurra lecieli, żeby prędko skomentować, więc wiesz, akurat jeden komentarz ze strony Krukońskiej a bodajże trzy ze ślizgońskiej... a nie widzę żadnego Ślizgona robiącego aferę ;)
Btw, jeśli chcesz już się do mnie zwracać pełnym nickiem Tina, prosiłabym o poprawną jego pisownię ;)

Aribeth 

Prefekt Gryffindoru
Tanczaca z wachlarzami

Wysłany: 2014-10-01, 01:10   

Fan, prezentujesz bardzo ładną spychologię i próbujesz zrobić z nas idiotki, które same przyznały sobie zgodę? Poważnie? Wiesz, my nie mamy po 13 lat i na takie coś się nie nabierzemy. Jak to możliwe, że zarówno Ew, jak i Amanda mają urojenia? Obie naraz?

Fantasmagoria.~ napisał/a:
PS Poza tym, kochana Aribeth, pokaż mi punkt regulaminu, w którym napisałyśmy, że teksty umieszczone w spisie dostają dodatkową punktację, skoro już tak się bawimy :) Takiego zapisu wprost nie ma ^^.

Proszę. Dla mnie stoi jak wół.

Fantasmagoria.~ napisał/a:
2. Dodatkowe punkty możliwe do zdobycia w ramach akcji:

I. Teksty

1) Za teksty od 100 do 500**** słów:

a) +1 pkt do Punktacji Pucharowej;
b) za teksty wieloczęściowe: +1 pkt do Punktacji Pucharowej za każdą część dodaną w czasie trwania Tygodnia Kreskówek;
c) za zakończenie wieloczęściowego tekstu/serii: Organizatorki nie przewidują żadnych dodatków do Punktacji Pucharowej;

2) Za teksty powyżej 500**** słów:

a) za miniatury: +2 pkt do Punktacji Pucharowej;
b) za teksty wielorozdziałowe/wieloczęściowe: +2 pkt do Punktacji Pucharowej za każdy rozdział dodany w czasie trwania tygodnia;
c) za zakończenie wielorozdziałowego tekstu bądź serii: +1 pkt dla serii powyżej 3 części

3. Za teksty mające mniej niż 100 słów (nawet za serię [tak, nawet jak będzie ich pierdyliard] takich tekstów) dodatkowe punkty nie są przyznawane.

Co więcej, przypomnę Ci jedną rzecz: to, że dałyście sobie prawo - jako jedyne - do decydowania o tym, czy dany tekst sie nadaje, czy nie, to już przemilczę. Natomiast nie podoba mi się to, że umywasz ręce - Ty i jak widać reszta "Nadplemienia" - w ogóle dlaczego jesteście nad? Nad kim? nad resztą Gospody, czy jak? - umywacie ręce od czegoś, co zrobiłyście, a to wstrętne. Nie chodzi o 2 pkt. Chodzi o to, jak traktujecie ludzi, ich czas i wysiłek.
Jest takie dziecięce powiedzenie - "Kto daruje i odbiera..." - same sobie dokończcie.

Na zakończenie dodam jeszcze, że Twoim (Waszym) obowiazkiem przed wydaniem takowej zgody było sprawdzenie, czy Pokemon to anime. Nie zrobiłyście tego, wydałyście zgodę - Wasz błąd. Ale zamiast przyznać się do błędu i zaakceptować jego konsekwencje, umywacie ręce i jeszcze zwalacie to na nas. Śmierdzi na kilometr i niesmak pozostanie.

Rasp. 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2014-10-01, 01:27   

Aribeth, byłabym wdzięczna, gdybyś nauczyła się czytać ze zrozumieniem. Twoje lata nieco zobowiązują. Spis powstał dla ułatwienia użytkownikom znalezienia tekstów z Tygodnia, a nie dla wyliczenia zapunktowanych fików. Nie ma o nim mowy w regulaminie. Dlatego tekst został dodany do spisu, zanim wspólnie zweryfikowałyśmy, że niestety się nie zalicza do akcji - postanowiłyśmy go wykreślić właśnie po to, by kolejnych osób komentujących nie mylić.To po pierwsze. Po drugie, chciałabym wiedzieć, która z nas wydała taką zgodę. Pokaż nam to, przedstaw jakiś dowód, bo ja sobie nie przypominam, żebym rozmawiała z kimś na temat TK i włączeniu do niego Pokemonów. Tak samo jak reszta Naplemienia. Poza tym, sama Amanda przyznała, że mogła coś źle zrozumieć. Zanim zaczniesz robić za adwokata, dysponuj solidnymi argumentami i dowodami, a nie zaczynasz robić awanturę. Po trzecie, 'Nadplemię' jest to nazwa własna z kreskówki, z serii Ben 10 będąc dokładnym, i zwyczajnie przypadła nam do gustu. Nie odnosi się do naszej wydumanej wyższość nad innymi członkami Gospody.

I z chęcią zapoznałabym się ze zdaniem Ew na temat jej rozmowy z Amandą.

Dodatkowo, punkt szósty istnieje z pewnego bardzo ważnego dla nas powodu, a mianowicie - takie pomyłki są możliwe, zwłaszcza teraz przy sprawach Fan na uczelni i moich na ostatnim roku technikum.

Pozdrawiamy,
Nadplemię.

PS Nad tym jednym wołem, który zacytowałaś, Ari, stoi też kilka dorodnych byków, takich jak: |Rozdział 2, paragraf 3, punkt 6, podpunkt a|, a także |Rozdział 3, paragraf 4, punkt 1, podpunkt a|.

Ignorantia iuris nocet.
Sami podali się na tacy pod drzwi

Ostatnio zmieniony przez Rasp. 2014-10-01, 01:37, w całości zmieniany 1 raz  

Aribeth 

Prefekt Gryffindoru
Tanczaca z wachlarzami

Wysłany: 2014-10-01, 01:37   

Prosiłabym bez osobistych wycieczek i uwag na temat mojego wieku lub tez umiejętności - lub ich braku. Z góry dziękuję.

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2014-10-01, 01:38   

Merlinie, naprawdę mogłyście to ładnie i szybko załatwić ze sobą...

Sprawa wygląda tak - Am jakoś na początku ogłoszenia Tygodnia zapytała mnie czy Pokemony się liczą, nie miałam pojęcia, poszłam do Satana. Żonęł powiedział, że tak, że własną piersią obroni jak ktoś się czepiać będzie, więc powiedziałam Am, że jasne, nie ma sprawy.
Pytałam. I jeśli Fan/Raps. potrzebujesz dowodu, to mogę się przekopać przez gg modląc się, że napisałam o zgodę właśnie tam, a nie w którymś dokumencie.

Wiem, że już o tym gadałyście i Sat została przegłosowana, dlatego mi to aktualnie lata. Zachowałyście się jako całość nadplemienia niepoważnie i mnie to trochę boli, bo brak czasu nie jest wytłumaczeniem w chwili, gdy Tydzień był planowany od dawna. To jest coś, co można było dogadać w pewnym momencie przez ten nawet tydzień, chociaż to zapewne było trochę więcej czasu. Nie zwalam tego na nikogo, ale wiem kogo pytałam.

BTW. Na Merlina, zacznijcie robić Regulaminy, które naprawdę ktoś przeczyta, bo to tylko utrudnianie każdemu życia i wiem, że tak jest, bo to zwykła złoślowość.

Come for the accents, stay for the existential crisis.

Alexsandra 

7-klasista

Wysłany: 2014-10-01, 01:50   

Ten wpis ewidentnie świadczy o waszej niekompetencji. Jeśli dałyście plamę to teraz powinnyście ponieść tego konsekwencje. Trzeba patrzeć co się wstawia, jeśli pracujecie w grupie to chociaż minimum współpracy oraz przepływu informacji powinien być, prawda? Fan, jeśli nie masz czasu to przekaż zadanie komuś innemu, a nie zwalasz wszystko na błahe powody. To co napisałaś jest śmieszne, dziecinne i nieodpowiedzialne.

Satanachia. 

Opiekun Ślizgonów

Wysłany: 2014-10-01, 01:51   

Politykiem nigdy nie będę, so:

Pisałam to już na Wonszowisku, pisałam to już do Ari, nie wiem czy Tobie Ewu też, ale Amandzie na pewno nie, więc tak.

Tyrkanie się jak kozły o dwa punkty z tych Pokemonów uważam za zabawę pokroju "nie, nie postawisz tej babki, bo ma nie ten kształt co reszta i w ogóle idź stont", chociaż to wspólna piaskownica.

Tydzień Kreskówek powstał w założeniu dla zabawy, nie dla tyrkania, czy gównoburzy (chociaż je kocham i patrzcie, mam zbroję! *macha łapką, powiewając końcówką owijającego ją papieru toaletowego*), więc zostawmy te Pokemony w spokoju.

Am, Ewu, szczerze mówiąc nie pamiętam rozmowy o Pokemonach, wiem tylko, że Leweły miały brać udział w Tygodniu, więc nie mogę się jednoznacznie odnieść do zgody, którą rzekomo dałam. No nie wiem, mam dobrą pamięć ale krótką, że tak rzeknę, aby było politycznie.

Jeśli jednak nie ma na kogo zwalić tego całego zamieszania to ładujcie ile fabryka dała, poproszę osta, cobym sobie ogródek mogła założyć, ale do kurwy nędzy skończcie się tyrkać, bo z tego wszystkiego targają mnie po tych tematach, a ja powinnam teraz siedzieć i dzięciolić, Ewu z Ari spać, w sumie Saru też, a siedzi i czyta, w ogóle kochajmy się jak jedna wielka patologiczna rodzina i żryjmy dopiero po wódzie, bo na trzeźwo nam nie idzie tak śmiesznie.

No i ten, dziękuję za uwagę, idę sobie herbaty zrobić, kocham Was i w ogóle, a teraz poszli mi stąd.

in real life there were no happy endings

in real life there was just pain and
shattered bones

Saraknya 

Order Merlina II klasy

Wysłany: 2014-10-01, 01:58   

Koniec łajnoburzy!
Saru ma dość. Serrio powinnam już spać, a czuje się jak za PS5. Dyskusja robi się bezproduktywna.

Wszystkie strony zainteresowane plus kilka postronnych się wypowiedziało.

Nadplemie zastanawia się nad sprawą Amamdy.

Każdy wpis, który nie będzie oficjalnym stanowiskiem Nadplemienia zostanie skasowany!

PS. Satan żadnego łorna nie dostaniesz. Za bardzo byś się cieszyła z tego :P

Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2014-10-01, 02:11   

Koniec!

Stanowisko Nadplemienia jest jednoznaczne: Tekst Amandy nie dostaje punktów, komentarze do niego nie są podwójnie liczone, a on sam nie bierze udziału w Akcji "Tydzień Kreskówek".

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2014-10-01, 02:22   

Oceniając podane informacje w tym nie wypieranie się Satan, i nie negowanie przez nią wypowiedzi Ew, stanowisko Al, jako administratora forum też jest jednoznaczne:
W akcji dopuszczono się oszustwa, wprowadzając w błąd użytkownika, któryjak podano w regulaminie, zgłosił się z zapytaniem do Natplemienia i otrzymał odpowiedź, która później została zanegowana. Nadplemię odpowiada całościowo, nie rozdziela się odpowiedzialności. Dlatego też zobowiązuje się je do osobistych i publicznych przeprosin za wprowadzanie w błąd. Klawa przyklepie lub nie, łotwver, to moja decyzja. Miłej nocy, i miłego przepraszania.

ps. Patrząc ze strony stanowiska opiekuna domu Lwa - Lwy mają tyle punktów, że te dwa, możemy wam, chytrusy, zostawić.

Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2014-10-01, 02:33   

Al napisał/a:

W akcji dopuszczono się oszustwa, wprowadzając w błąd użytkownika, któryjak podano w regulaminie, zgłosił się z zapytaniem do Natplemienia i otrzymał odpowiedź, która później została zanegowana.

Może od NATplemienia dostała, ale od nas z pewnością nie ;)

Zresztą, sama Al wiesz, że tu nie o punkty chodzi, bo nam to dynda i powiewa. Ale proszę, oto oficjalne przeprosiny z mojej strony, skoro już Gryfony zwołały całą armię kociaków, to szkoda ich nie dać :P

Ja, Fantasmagoria.~ ze Slytherinu oficjalnie przepraszam użytkownika Amanda z Domu Gryffindora za wprowadzenie w go w błąd poprzez umieszczenie jego tekstu w spisie, w którym nie powinien się znaleźć.

Ale łopatki nie oddam! Moja łopatka!

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2014-10-01, 03:06   

Nad czy Nat... wielka różnica, nie, zwłaszcza w znaczeniu. No i jak trudno domyślić się o kogo/o co chodzi.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem: Satanachia. stwierdziła, że mogła taką zgodę wydać. I, osobiście nie obchodzi mnie, że pozostałe dwie osoby nie wydały zgody. Podpisujecie się jedną, wzpólną nazwą, więc w ten sposób odpowiadacie. Nie ufacie sobie i macie sprzeczne decyzje? Warto na przyszłość rozdzielić akcję na partie, i niech każdy odpowiada za swoją część swoim własnym nickiem.
Ale, ok. Sprawę uważamy za zakończoną, bo jak rozumiem, żadna ze stron ciągnąć jej nie chce, right?
Jakby ktoś miał wątpliwości co do jakiegoś użytego słowa, służę również pomocą i wytłumaczeniem, co napisałam.

Mam nadzieję, że temat będzie służył już tylko pozytywnym wieściom związanym z kreskówkami, bo powinny się one kojarzyć przynajmniej z przyjemnością ich oglądania, dzieciństwem, rozrywką czy czymkolwiek. ;-)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach