ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Tiara
Autor Wiadomość
katherine14 

1-klasista

Wysłany: 2014-08-15, 19:09   

1.Darka ale wole Warka:D/katherine14/ 20 lat nie sugerować sie nickiem w tym wieku poprostu założyłam internet:D

2.Filmy lubię różne psychologiczne komedie czy melodramaty:D i granie w gry głównie rpg:) chodzenie na spacery po lesie albo łace:)

3.Głównie fantasy albo oparte na faktach historycznych

4.Cóż jedno nakreca drugie i kasa leci:) Ale lubie obejrzeć film i zweryfikować go z ksiązką albo na odwrót:) Jesli jest to fantasy to na pewno przyjemnie jest popatrzeć na te wszystkie efekty niż gdyby to był dramat na podstawie ksiązki

5.Juz mam-kota:) chociaż fajnie byłoby mieć liska:) Nie wiem czemu może dlatego że mają takie śliczne rude futerko albo śmieszne dźwieki wydaja:D

6.W stylu gdańskim wielkie zdobne łoze z baldachimem i mega puszysty czerwony dywan:D A ściany może w kolorze piaskowym albo z drewna?:D Przede wszystkim musiałoby być tam chłodno bo jak jest ciepło to nie usne:D

7.najlepiej jakbym wygrała w totka i nie musiała pracowac:D

8 "Będę najtwardszym twardzielem i najsprytniejszym spryciarzem! Ale mój majątek zarobię uczciwie!" Sknerus Mckwacz
"Człowiek jest jedną wielką zmienną" cała ja sto uczuć na minute:)

9. Ogólnie spokojna ale jak coś mnie wkurzy to lepiej nie podchodzic:D emocjonalna, wesoła, leniwa, uparta, często się czepiam jakiś głupot,humorzasta,bywam też złośliwa:) i uwielbiam zwierzątka

Ja, katherine14 obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, katherine14, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Brat 

2-klasista

Wysłany: 2014-08-19, 18:28   

1. Brat 20
2. Długie spacery po lesie, poezja, malarstwo, filmy, gry komputerowe, książki, zwierzęta i wiele, wiele innych :)
3. Uwielbiam!!! Preferuję jedynie książki fantasy.
4. Bywają takie ekranizacje gdzie historia przedstawiona jest o wiele bardziej zjawiskowo niż w książce, jednakże bywają również takie książki, którym nie dorówna żadna ekranizacja.
5. Z całą pewnością wilk, ponieważ jest to najbardziej niesamowite zwierze na ziemi, które przejawia wiele cech i zasad życiowych, którym powinniśmy być w pełni oddani, jak lojalność, odwaga i niezależność. Pomimo tej szlachetności jaką możemy dostrzec w tych istotach posiadają także naturę drapieżcy co tli się również w ludzkich oczach.
6. Wielkie łóżko unoszące się na tafli zielonego lodu, książki zamiast poduszek, liście zamiast kołdry oraz błękitne niebo będące moim sufitem i ścianami :)
7. Weterynarz ponieważ....wiadomo...uwielbiam zwierzęta :)
8. ,,Mog­li zawrócić, ale nie chcieli, bo mieli wiarę." J.R.R. Tolkien
,,Lecz tak właśnie naj­częściej by­wa z czy­nami, które ob­ra­cają koła świata: do­konują ich małe ręce, na małych spa­da ten obo­wiązek, gdy oczy wiel­kich zwróco­ne są w inną stronę. " J.R.R. Tolkien
,,Słyszałem nieraz pieśni o bit­wach i wyob­rażałem so­bie, [...] że klęska może być pełna chwały. Ale te­raz widzę, że to rzecz straszna, by nie rzec: rozpaczliwa. " J.R.R. Tolkien
9. Cichy, łagodny, odważny, zaradny, cierpliwy, ufny.

Ja, Brat, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Brat, jestem świadomy konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Panna Mi 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2014-08-19, 19:48   

(postaram się krótko, ale moja tendencja do rozpisywania się może dać o sobie znać)

1. Panna Mi, lat 18
2. Astronomia, medycyna, psychologia, a poza tym uwielbiam czytać (książki i fanficki), tłumaczyć i oglądać seriale.
3. Książki, owszem. Najbardziej uwielbiam skomplikowane, wiążące ze sobą politykę, romans, przygodę, być może nawet elementy fantastyki? Ale że o takie raczej trudno, to raczej zwykle kończy się na jakiejś fantastyce lub dreszczowcu. *wzdycha*
4. Których? Wszystko zależy od wielu czynników - muzyki, reżyserii, gry aktorskiej, scenerii, kostiumów, rozmachu, budżetu... Każda jest inna i każda powinna być osobno oceniana.
5. Smok. Serio, gdyby istniały, koniecznie musiałabym jakiegoś mieć. A tak - mam psa i mi z tym dobrze.
6. Przy tej odpowiedzi pozwolę sobie na minimalizm, bo opisałabym ją dwoma słowami: elegancka i kobieca.
7. Lekarz - bo taka znajomość ludzkiego ciała musi być - jest - fascynująca. Tak jak świadomość wszystkich (a przynajmniej możliwie największej ilości zależnej od obecnego rozwoju techniki) zachodzących w nim procesów, sposobu, w jaki funkcjonuje ten absolutnie skomplikowany organizm, każdy organizm, mój organizm. I chociaż praca lekarza wcale nie jest usłana złotem - małe zarobki po wielu latach ciężkiej nauki bez wielu lat specjalizacji, konieczność posiadania kontaktów w środowisku aby zaistnieć, obowiązek poświęcenia pracy bardzo długich godzin - jest absolutnie absorbująca. No tak...
8. Nie jest to cytat ani słowo, ale to właśnie najlepiej mnie opisuje: Realistka z odchyłami pesymizmu uważana przez świat za optymistkę.
9. "Kilka" słów to nie będzie. Ambitna. Zdeterminowana. Empatyczna. Miła. Wyrozumiała. Jednak nie wybaczam, gdy ktoś porządnie zajdzie mi za skórę. I nie lubię się cackać z ludźmi, którzy mnie irytują. Potrafię zawalczyć o swoje i potrafię zawalczyć o ludzi, na których mi zależy. Uparta. Tolerancyjna. Niecierpliwa. Perfekcjonistka. Rozważna. I zdecydowanie entuzjastyczna. Momentami nieco nadmiernie drażliwa. I czasem miewam wrażenie, że otaczają mnie sami idioci. Staram się ze wszystkich sił dotrzymywać obietnic, jeśli je już składam. I jak pisałam wyżej - raczej realistka.

Ja, Panna Mi, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Panna Mi, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

rogogon 

1-klasista

Wysłany: 2014-08-24, 21:53   

1. Rogogon, 22
2. zjawiska paranormalne, filmy i seriale fantastyczne
3. rzadko, dużo częściej oglądam seriale
4. Zwykle nie oddają zbyt dobrze oryginału, są dość płytkie w stosunku do książek.
5. Kameleon albo jakaś insza jaszczurka, bo nie trzeba się nimi opiekować (tak jak np. psem), wymagają mniejszej uwagi
6. elegancka, nowoczesna, ze stonowanymi, ciemnymi kolorami, z koniecznie wielkim, wygodnym łóżkiem, co by w nim leżeć godzinami nic nie robiąc.
7. marketing - jak sprzedać nawet bullshit tak, aby każdy pragnął to mieć (i zbić na tym fortunę)
8. "Mnie bardziej się podobają ludzie niż zasady, a ludzie bez zasad bardziej niż wszystko na świecie."
9. mała, zaradna, sprytna, złośliwa, ceniąca luksus i wygodę, mająca dość swojej denerwującej siostry, ale sama kochająca wnerwiać innych, dość leniwa, obracająca się tylko w swoim wybranym kręgu

Ja, rogogon, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, rogogon, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

AO3
FanpageFB
Twitter

xmo 

Mag

Wysłany: 2014-08-25, 11:48   

1. xmo, 29
2. Literatura, film
3. Czytam przeważnie fantastykę - paranolmal, romans, ale i innymi gatunkami nie gardzę tylko książka musi byś ciekawa.
4. Cóż, Władca pierścieni mimo wszystko to jeden z moich ulubionych filmów choć ekranizacja pozostawia bardzo wiele do życzenia.
5. Uwielbiam koty, mam 4 "podwórkowce" i poza nakarmieniem ich są samowystarczalne :)
6. Urządziłam już sobie: Duże łóżko, 2 szafki nocne, komoda, obrazki i zdjęcia na ścianach, miękki dywan. Zero telewizora ja tam odpoczywam :)
7. Nie mam, mrzonki o pracy w wymarzonym zawodzie porzuciłam wraz z moją 1 pracą.
8. ?
9. Spokojna, radosna, mająca własne zdanie, małomówna, idealny słuchacz.

Ja, xmo, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, xmo, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Mia Snape. 

1-klasista

Wysłany: 2014-08-27, 12:40   

1. Imię/nick i wiek.
Aleksandra/ Mia Snape./ 22

2. Zainteresowania.
Przyroda, Fotografia, Turystyka, Sport, Książki, Mnemmotechnika, Psychologiczna Iluzja

3. Czy i jakie książki czytasz?
Czytam całą masę. Głównie fantastyczno - przygodowe, ale ostatnio również związane z psychologią i umysłem (np. Pułapki umysłu – Derren Brown)

4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek?
Zależy od tego, kto je robi. Myślę że jest to świetna sprawa dla fanów którzy nie są radykalnie przywiązani do fabuły. Dajmy na to Hobbita – wśród fanów są i zwolennicy, jak i przeciwnicy tego, jak zrobiony jest film. Ja oczywiście jestem za, ale ze świadomością, że dobra książka w nieodpowiednich rękach stanie się patologicznym filmem nie wartym uwagi.

5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie?
Kota już mam, a więc pewnie koń. Jestem miłośniczką jazdy konnej, więc to zwierze zdecydowanie jest moim marzeniem. Poza tym są to niesamowite zwierzęta, z którymi można nawiązać wspaniałą przyjaźń.

6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała?
Staromodnie. Ciężkie dębowe meble, najlepiej ze sklepu z antykami lub czegoś w tym rodzaju. Zielone ściany które pasowałyby do mebli. Dywam sobie odpuszczę bo zjadłyby mnie mole a więc parkiet, najlepiej stary jak świat, ale cyklinowany. Nie lubię prostoty w mieszkaniu. Wolę aby mój pokój był miejscem gdzie mogę jeść, pracować, spać, zapraszać znajomych i odpoczywać. Na środku stałby wielka sofa a przed nią kominek i może jakiś mały dywan. Na ścianach wisiałaby masa obrazów. Książki… wszędzie byłyby też książki.
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego?
Przyrodnik, Ekolog – zdecydowanie wiąże się to z moimi zainteresowaniami i pasjami jakimi są zwierzęta oraz przyroda. Studiuję Ochronę Środowiska więc chcę się spełniać w tym co robię. No i moim marzeniem jest zrobić coś pożytecznego dla świata zwierząt.

8. Cytat/słowo opisujące Ciebie?

"Mózg to przedziwny twór. Jeśli ktoś jest praworęczny, wszystko można łatwo umiejscowić: pamięć krótkotrwałą i długotrwałą, gniew, cierpliwość - wszystko. Nawet ten maleńki obszar, na którym znajduje się nasza osobowość. Jeśli natomiast ktoś jest leworęczny, nic nie wiadomo - tak tłumaczył mi chirurg. W głowie panuje wtedy nieład, kiedy więc mózg zostaje uszkodzony na skutek krwotoku, nie da się stwierdzić, jak to wpłynie na jego funkcjonowanie."
Słowo: Nieład

9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami.
Upierdliwa i Cyniczna (dla tych, których nie lubię), Leniwa(zależnie od czynności), Irytująca(czasem), Wredna. Jak kogoś nie lubię to się z tym nie kryję, mówię prawdę prosto z mostu i zwykle później ponoszę tego konsekwencje. Za dużo gadam, co również przyczynia się do tego, że ludzie uważają że jestem upierdliwa. Jestem sobą, nikogo nie udaję i to w sobie lubię.

Ja, Mia Snape., obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Mia Snape., jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie

kinga.1

Wysłany: 2014-09-08, 00:56   

1. Kinga/19 lat
2. Otchłanie internetu, książki, muzyka, snowboard.
3. Głównie fantasy wszelkiego rodzaju.
4. Bardzo ciężko jest zekranizować książkę. Każdy czytając ma w głowie inny obraz tego jak sobie coś wyobraża i przeniesienie tego na ekran jest niesamowicie trudne. Z przymrużeniem oka oglądam natomiast prawie wszystko.
5. Smok/tygrys. No bo jak można nie chcieć mieć smoka lub tygrysa?
6. Nadal się waham nad kilkoma koncepcjami. W zależności od nastroju mam inne pomysły. Na pewno duża ilość książek oraz zdjęć.
7. Zdanie matury i rozpoczęcie studiów to nie powód, żeby od razu myśleć o pracy... Prawda?
8. "Od czasu do czasu chodziłem wieczorami czytać do biblioteki publicznej. Czułem się tak, jakbym przebywał w niebie. Po wyjściu z biblioteki nierzadko zadawałem sobie pytanie: „Czemu nie robisz tego częściej?”. Oczywiście, powodem było to, że życie wchodziło w paradę. Człowiek często mówi „życie”, gdy ma na myśli przyjemność lub jakąś głupią rozrywkę."
Henry Miller "Książki mojego życia"
9. Pewna siebie, pełna sprzeczności, sarkastyczna i uważająca że ma niezwykłe poczucie humoru, lubiąca samotność tak bardzo jak ludzi.

Ja, Kinga, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Kinga, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

AlexandraMalfoy 

Wysłany: 2014-09-11, 20:13   

1. Natalia/AlexandraMalfoy, 21
2. Muzyka klasyczna, literatura, łyżwiarstwo figurowe,
3. XIX Literatura Angielska, Literatura Fantastyczna,
4. Są dobre, ale odczuć, które towarzyszą podczas czytania nie zastąpią.
5. Samica Ptasznika kobaltowego, ponieważ do mojego charakteru nie pasują pospolite zwierzęta typu koty czy psy. Haplopelma lividum jest bardzo pięknym przedstawicielem swojego rodzaju.
6. Sypialnia zachowana byłaby w kolorystyce szaro-turkusowej z hebanowymi meblami i skórzaną sofą. Całość wraz z dodatkami zachowana w modernistycznym stylu.
7. Sędzia- po części dlatego iż jestem głęboko związana z prawem, a po części by zebrać odpowiednią sumę pieniędzy i wieść życie za granicą.
8. "Chcąc odzyskać młodość, trzeba tylko powtórzyć swoje szaleństwa."
9. Pewna siebie, szalona, i wroga dla otoczenia kobieta.

Ja, AlexandraMalfoy, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, AlexandraMalfoy, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.
Ostatnio zmieniony przez AlexandraMalfoy 2014-09-22, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  

DaisyDale 

3-klasista

Wysłany: 2014-09-15, 21:04   

1) DaisyDale, 17 lat
2) Uprawianie i oglądania sportów: siatkówka, tenis, skoki narciarskie, piłka nożna, biathlon, snooker, biathlon, kolarstwo
3) Uwielbiam czytać, głównie horrory, thrillery i kryminały. Lubię też fantastykę. Ulubiony pisarz to S. King
4) Niewiele jest dobry ekranizacji popularnych książek. Najbardziej zapadał mi w pamięć ekranizacja Władcy Pierścieni, ale najbardziej podobała mi się ekranizacja Harry'ego Pottera i Forresta Gumpa, a rozczarowała Lśnienia.
5) Moje wymarzone zwierzę to kot. Uwielbiam te zwierzęta. Podoba mi się ich niezależność i to, że zawsze chodzą swoimi ścieżkami. Lubię w nich inteligentność, niezależność i to niesamowite mruczenie
6) Minimalizm z surowym drewnem. Wygodne łóżko z dużą poduchą. Tablica korkowa, na której mogłabym przyczepić najważniejsze informacje. Ściana ze zdjęciami ulubionych sportowców. No i oczywiście pojemne szafy
7) Od gimnazjum chcę zostać farmaceutką. Nie wiem dokładnie dlaczego chcę wykonywać ten zawód, ale zawsze chciałam studiować coś związanego z przedmiotami ścisłymi
8) "Le­piej mieć stały dochód niż fas­cy­nującą osobowość."
9) Przyjacielska, pewna siebie, dążąca po trupach do celu, trochę samotnik, małomówna, radosna, uparta, niecierpliwa, szczera, często radosna

Ja, DaisyDale, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, DaisyDale, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Cahan 

1-klasista

Wysłany: 2014-09-16, 16:17   

1. Imię/nick i wiek.
Marcelina, w internetach zazwyczaj jako Cahan, Cahannie; lat 17.
2. Zainteresowania.
Książki. I książki. Lubię też komiksy, w tym mangę, seriale, ale raczej fantastyczne. Uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy, kocham tajemnice, więc poświęcam swój czas na zgłębianiu jakiś niewyjaśnionych zjawisk, spraw, zagadek. Interesuje mnie też historia oraz języki, obecnie szwedzki. W wolnych chwilach uprawiam łucznictwo, co idzie mi, jak myślę, coraz lepiej.
3. Czy i jakie książki czytasz?
Hm, pierwsza część pytania zostanie zignorowana, hah :3 Wszystkie, od fantastycznych, przez obyczajówki, detektywistyczne, po historyczne i biograficzne. Zasad jest prosta: co mnie zaciekawi, wciągnie jak ten odkurzacz, to czytam i kocham. Zaciekła miłośniczka angstu.
Lubię też rysować, wprawiam się w obsłudze tabletu graficznego.
4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek?
Hm, to zależy. Jedne są dobre, drugie złe, trzecie straszne, a czwarte wspaniałe. Wszystko zależy od reżysera i studia. Też zależy czy przypadkiem gdzieś po drodze nie zamieni się a adaptację. A to rzadko wychodzi na dobre.
5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie?
Wiele jest takich zwierząt, ale chyba najbardziej chciałabym mieć kota, psa, bądź jakiegoś ptaka, może papugę, czy coś. Wszystkie mają swoje zalety, wady, a ja po prostu potrzebuję towarzysza, czegoś do kochania.
6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała?
Byłaby spokojna. Kremowa, albo w innym ciepłym, pastelowym kolorze. Połączyłabym ją z łazienką przez garderobę, do której wejście byłoby przez szafę (taka Narnia - dziecięce marzenie). Wynajęłabym malarza, który by mi coś stworzył ładnego na ścianie. I oczywiście duże okna i równie ogromne, wygodne łóżko.
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego?
Wiele jest takich i wszystko mi się ciągle zmienia. Chcę robi wszystko jednocześnie, ale tak nie można. Marzyła mi się kariera pilota wojskowego nawet, ale obecnie jestem na drodze kierującej ku zawodzie tłumacza z nadzieją pracy w wydawnictwie. Albo coś geografią jak wszystko inne zawiedzie.
8. Cytat/słowo opisujące Ciebie?
Podejrzewam, że takowych jest za dużo, więc pozostanę przy jednym: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka." ~Albert Einstein
9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami.
Uwielbia porządek, choć trudno jej go utrzymać, w wielu aspektach jest perfekcjonistką, lubi babrać się w szczegółach. Nieśmiała, małomówna dla obcych, zaś dla przyjaciół lojalna i szczera w stosunku do nich, może nawet złośliwa. Lubiąca samotność, ale nie gardząca dobrym towarzystwem, cierpliwa, ale mająca jak każdy swoje limity, zazwyczaj spokojna, bujająca w obłokach, ale ceniąca sobie logikę, nie dająca sobą pomiatać, znającą swoją wartość, w miarę zdolna, ale jednak leniwa, chcącą ciągać wszystkie sroki za ogon, z różnym skutkiem.

Ja, Cahan, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Cahan, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Usami.Akihiko 

1-klasista

Wysłany: 2014-09-18, 18:35   

1.Usami.Akihiko, 18
2.Łażenie po lasach, gapienie się na padający deszcz bądź księżyc w pełni <że niby szalone? nie wydaje mi się> czytanie, pisanie
3.Czytam oczywiście, głównie fantastykę, ale lubię też książki o więzieniach <niedoceniana literatura> i o czasach drugiej wojny światowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Szucha <tak, więzienia stoją w centrum moich zainteresowań>, od czasu do czasu sięgam po klasyków
4.No cóż, jak to się mówi punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Harry Potter jednym się podoba innym nie i tak będzie ze wszystkim. Ja osobiście nie mam problemów z przenoszeniem książek na ekran o ile autor sam się w to zaangażuję, bądź reżyser, scenarzysta i cała ekipa dadzą z siebie wszystko, by oddać ducha książki, a nie stworzyć film na podstawie, który w rzeczywistości wisi nad tą podstawą w odległości dwóch wieży Eiffla
5.Kot. Absolutnie. Zresztą już jednego mam. Jest czarny jak smoła i nazywa się Hades. Uwielbiam koty za to, że są takie niezależne i podstępne. Jak mój kotek na mnie miauknie to dostanie ode mnie wszystko. Ale lubię też węże, może dlatego że wielu ludzi się ich boi lub uważa za obrzydliwe, a przecież one są przepiękne. Ile ja bym dała za dar wężomowy..
6. Kamienne ściany i posadzka, gruby dywan koło łóżka, kominek i ogromny fotel. Łóżko z baldachimem z ciemnego drewna i z butelkowo-zielonymi kotarami, regały z mnóstwem książek<również z ciemnego drewna>, najlepiej brak okien, albo jakieś przysłonięte drzewami żeby mi nie świeciło do środka - podsumowując komnata <najlepiej w Hogwarcie>
7. Klawisz <w więzieniu naturalnie> ale amerykańskim, te polskie mają za niskie standardy i za małe przestrzenie. Dlaczego? Chyba trochę lubię przemoc, adrenalinę i - tak odrobinkę - poczucie władzy. Ale zawód pisarza też jest niczego sobie. Sam jesteś sobie panem. Robisz co chcesz i kiedy chcesz, nikt ci nie psioczy nad głową. A i jeszcze pieniądze - odgrywają niezaprzeczalnie dużą rolę w życiu.
8."Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość."
9.Mam baaardzo bogatą wyobraźnię, dużo rozmyślam. Jestem raczej aspołeczna. Nigdy nie włączam się w konflikty bez powodu, ale jak ktoś naciśnie mi na odcisk potrafię być chol.... niemiła i zgryźliwa. Bardziej myślę o sobie niż o innych, tylko Hades stoi wyżej w hierarchii. Nie lubię pomagać innym i jestem skąpa niczym żyd. Jestem optymistką i zawsze ląduje na cztery łapy.

Ja, Usami.Akihiko, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Usami.Akihiko, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Lilith1399 

1-klasista

Wysłany: 2014-10-05, 17:53   

1.Wiktoria/Lilith1399, 18

2.Jazda konna, czytanie książek, fotografowanie zwierząt, wnerwianie innych ludzi :), nauka j.niemieckiego, snowboard

3.Oczywiście, że czytam. Głownie fantasy, ale też przygodowe i thrillery. Czasami zdarzy się książka z innego gatunku, która mnie bardzo zainteresuje.

4.Zależy czy dobrze film jest zrobiony. Nie wszystkie książki da się zekranizować. Mi osobiście niewiele takich filmów przypadło do gustu.

5.Psa i kota już mam. Bardzo chciałabym arabskiego konia. Z takich nierealnych marzeń to pantere i węża gatunku czarna mamba.

6.Na początku wygodne i ogromne łóżko z baldachimem. Meble z ciemnego drewna. Dwa fotele z stoliczkiem pomiędzy nimi. Duży kominek. Ściany koloru ciemnozielonego, najlepiej zbliżone do szmaragdu. Wielki dywan również koloru zielonego, ale troche jaśniejszego. Najlepiej, aby pokój był bogato zdobiony.

7.Chciałabym pracoważ w laboratorium chemicznym.Od zawsze ciągneło mnie do chemii.

8."Nienawidzę tego, co łatwe. Nie można być człowiekiem, jeśli nie stawia się oporu."

9.Jestem osobą przyjacielską i miłą, ale tylko w stosunku do moich przyjaciół i rodziny. Osoby których nie lubię wkurzam. Potrafię być wredna i kłamliwa. Gdy czegoś pragnę dostanę to. Jestem okropnie zazdrosna i zawzięta. Do nowo poznanych osób jestem zdystansowana i zazwyczaj zakładam swoją maskę neutralności. Tylko w obecności moich najbliższych osób staję się sobą.

Ja, Lilith1399, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Lilith1399, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Nightingale 

1-klasista

Wysłany: 2014-10-17, 20:33   

1. Nightingale; 24 lata
2. Manga, anime, muzyka i literatura wszelakiego rodzaju.
3. Dużo czytam więc nie ograniczam się do konkretnych rodzajów literatury czy opowiadań w internecie, ale ulubionymi gatunkami zawsze pozostaną fantastyka i kryminały.
4. Nic nie sądzę. Sama nie oglądam, a jeśli to robię to nie czytam książki i na odwrót. Tak, nigdy nie widziałam ani jednej części Harry'ego Pottera, wszystkie tylko czytałam z tysiąc razy.
5. Nie nadaję się do hodowania czy opieki nad zwierzętami. Nieszczególnie też jakieś lubię czy chciałabym mieć, choć mój chłopak ma dwie papugi które są spoko.
6. Przede wszystkim funkcjonalnie; żadnych bibelotów. Kolor ścian mi w sumie obojętny bo lubię wszystkie kolory - poza żółtym i pomarańczem, ale to i tak bez znaczenia bo całe bym zamalowała własnymi rysunkami/cytatami zapisała. Powinien mieć duży regał na książki, bo ostatnio jak liczyłam to miałam ich ponad 200 pozycji (nie licząc serii, wtedy to rośnie do 300-350?). Nie mógłby mieć okien od wschodu ani być usytuowany wysoko, tylko najlepiej na parterze lub pierwszym piętrze. Powinien mieć wygodne i duże łóżko, a reszta mebli bez znaczenia. Najlepiej parkiet lub panele bez dywanów/wykładziny.
7. Psycholog, dlatego właśnie to studiuję.
8. Adhibe rationem difficultatibus.
9. Spostrzegawcza, szczera, z głową w chmurach, mądra, dobra przyjaciółka, cicha, bezkonfliktowa.

Ja, Nightingale, obiecuj�, �e wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostan� jedynie w mojej pami�ci b�d� na moim prywatnym komputerze. Nie b�d� udost�pnia� tre�ci innym osobom, ani przechowywa� ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekst�w, kt�rych nie jestem autork� i je�li kiedykolwiek b�d� musia�a przes�a�/udost�pni� jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuj� si� z jego w�a�cicielem.
Ja, Nightingale, jestem �wiadoma konsekwencji, jakie mog� mnie spotka� po z�amaniu tego przyrzeczenia i obiecuj�, �e zrobi� wszystko, co w mojej mocy by go dotrzyma�, poniewa� szanuj� prac� innych ludzi i ich czas po�wi�cony na pisanie.

nubes 

Wysłany: 2014-10-25, 16:28   

1. nubes, 19

2. muzyka, fanfiki, matematyka, gify

3. na mojej półce w tej chwili leży 10 specjalistycznych książek i 4 inne, które wyjątkowo lubię, tak że aż musiałam je zabrać ze sobą:
Drzwi do piekła - Nurowska
Księżniczka Pocahontas
Buszujący w zbożu
i od czasu do czasu zajrzę nawet do Fizyki w przykładach

4. Jeśli są to dobre ekranizacje , nie mam nic przeciwko. Oglądałam Hobbita i pierwsza część nie przypadła mi do gustu, mimo że druga jest lepsza to nadal uważam, że książka jest bardziej charakterystyczna, ale może to być moje subiektywne odczucie jako, że już dawno temu ją czytałam.
Z kolei Władcę Pierścieni najpierw pooglądałam, ale to jest klasyka i przykład dlaczego powinno się ekranizować pewne książki a inne nie.

5. Kiedyś chciałam mieć magiczne stworzenie, ale teraz wystarczy mi jakieś domowe zwierzątko, ważne tylko żeby w zimie dobrze ogrzewało.

6. Taka jaka jest teraz, bo niedawno ją urządzałam, ale nie pogardziłabym łóżkiem z baldachimem.

7. Jestem na etapie, gdzie dopiero myślę nad tym co chce robić, ale sądzę że byłoby to coś łączącego liczby z literaturą.

8. – A ty jak się masz? – spy­tał Puchatek.
– Nie bar­dzo się mam - od­po­wie­dział Kłapou­chy. – Już nie pa­miętam czasów, żebym ja­koś się miał.

9. szalona, wredna, wymagająca ale jednocześnie pomocna, nie oceniająca, nie uciążliwa

Ja, nubes, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, nubes, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Teirwen 

1-klasista

Wysłany: 2014-10-26, 15:27   

1. Ala, 15.

2. Dość pospolite. Lubię sobie poczytać książy i ffy, pooglądać filmy/seriale, słuchanie muzyki to dzienna norma, ostatnio zaczęłam odkrywać świat komiksów Marvela. Chyba zaliczę zwierzaki, bo posiadanie czterech kotów zobowiązuje. Plus dużo rzeczy o których myślę "oooo, ciekawe, muszę zacząć to robić!" + jestem za leniwa żeby zacząć. Głównie dotyczy to nauki języków + chęci żeby spróbować coś przetłumaczyć, na razie tylko z angielskiego.

3. Jak tytuł przyciągnie moją uwagę, to przeczytam. Głównie trzymam się fantastyki, obyczajowych, staram się zapoznać z "klasykami" ale idzie mi to opornie. Romansów poza postacią ff-ów raczej nie trawię, kryminały czasami czytam (Hannibal tak bardzo).

4. Zwykle je oglądam, ale z nastawieniem że raczej zepsują. A podczas oglądanie "niee, to nie tak było, dlaczego to wycięli, po co to dodali, pffpfpfpfpf". Są jednak perełki, takie jak LoTR. I są takie adaptacje które są średnie, ale mnie cieszą, jak np. Hobbit.

5. SMOK! No proszę was, to jest cudne stworzenie i właściwie mój początek w internecie. Wszystko się zaczęło od smoków, wierzcie lub nie, nawet pisałam na smoczym PBFie. So. Kto by nie kochał latających, ziejących i pięknych potworów? A tak bardziej realnie, to jakiś lwiak/dowolny duży kot. Po części dlatego że mam sentyment do swojego znaku zodiaku, po części dlatego że jestem kociarą.

6. Jakaś mieszanka stylów, chyba nie mogłabym się zdecydować na jeden. I na pewno nie mogłabym wybrać sobie koloru ścian, bo cały czas mam białe. Duże łóżko z drewnianą ramą, jakieś nieprzeszkadzające, drewniane meble + kilka regałów i wolna ściana z wielką tablicą, na której bym sobie mogła przyczepiać różne karteluszki.

7. Straszne pytanie. Ostatnio strasznie się martwię kwestią zawodową i pojęcia nie mam co chciałabym robić. Znaczy, wiem, co bym chciała, ale nie wiem czy bym umiała. Postawię chyba na tłumaczkę tekstów rozmaitych, bo przetłumaczenie czegokolwiek żeby zachowało swój styl/brzmiało dobrze po polsku/i było zgodne z oryginałem to prawie magia. Maria Skibniewska was so awesome. No i to praca przy książkach, sprawianie że więcej ludzi po nie sięgnie.

8. ... Teraz powinnam spędzić kilkanaście godzin, szukając cytatów.
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć." - Sapkowski.

9. dość sympatyczna, nie wymagająca, leniwa perfekcjonistka, dotknięta prokrastynacją, staram się szukać pozytywów w ludziach, muszę kogoś poznać żeby się z nim dogadać. Dość cicha, przynajmniej przy osobach których nie znam? bo zdarzają mi się słowotoki. Cierpliwa.

Ja, teirwen, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, teirwen, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2014-11-08, 22:48   

1. Gizmo, 38 lat
2. Fotografia, podróże, książki, filmy, pisanie
3. Ostatnio czytam rzadko, bo przerzuciłam się na fanfiki, ale ogólnie bardzo lubię fantastykę i kryminały, czasem również książki innego typu (literaturę dziecięcą i młodzieżową, literaturę kobiecą, powieści historyczne itd.)
4. Uważam, że mają szansę spopularyzować czytanie, więc jestem za tym, żeby powstawały. Ponadto same w sobie bywają bardzo dobrymi filmami (choć zwykle nie dorównują książkowym pierwowzorom), a ich odbiór często zależy od tego, czy widz czytał książkę przed obejrzeniem filmu, czy dopiero po. Z drugiej strony trochę irytuje mnie, że ostatnio jest tych adaptacji tak dużo (niedawno byłam w kinie i wszystkie, może poza jednym, zwiastuny przed filmem były zwiastunami adaptacji powieści - obłęd) i że zbyt często zmieniają to, czego zmieniać nie powinny (jak wiek postaci w "Dawcy" albo wepchnięcie hitlerowców do "Belli i Sebastiana")
5. Pies. Duży pies. Posłuszny pies. Dlatego, że mógłby mnie obronić podczas moich podróży, a jednocześnie zapewniłby mi towarzystwo.
6. Gdybym mogła mieć taką sypialnię, jak chcę, to mieściłaby się ona w narożnikowym pokoju w budynku, a ściany zewnętrzne miałaby całkowicie przeszklone i skierowane szpicem na południe - żeby przez cały dzień widać było słońce, a przez całą noc księżyc. Pozostałe ściany byłyby jasne, najpewniej żółte, a meble może sosnowe, ciepłe i gładkie w dotyku. Łóżko stałoby tak, żeby padało na nie światło księżyca. Tuż przy zbiegu ściany i okna znajdowałby się wygodny fotel, w którym mogłabym czytać, a przy boku łózka od strony drzwi leżałoby posłanie psa. Łóżko szerokie, ale bez przesady, przykryte jasną kapą bez wzorów, a po obu stronach miłe w dotyku dywaniki.
7. Pisarz, fotograf, podróżnik. Może być którykolwiek z nich, ale najlepiej wszystkie jednocześnie. Dlaczego? Bo to są rzeczy, które lubię robić. Uwielbiam pisać, fotografować i podróżować. Na razie jeszcze nie udało mi się zdobyć pracy zgodnej z moimi zainteresowaniami i jest to obecnie jedno z moich niespełnionych marzeń.
8. Budząc tygrysa, używaj długiego kija. (Mao Tse Tung, ale to nieważne, bo chodzi o treść, nie osobę)
9. Jestem lojalna, ale uparta. Ostrożna, ale niestroniąca od przygód. Zażarcie bronię tego, co dla mnie ważne, ale jestem w stanie zmienić zdanie, jeśli ktoś mnie do tego umiejętnie przekona. Zdanie innych jest dla mnie ważne - nie ich zdanie na mój temat, tylko ich opinia na różne sprawy. Uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania i zdarza mi się bronić tego prawa również w przypadku osób, których zdanie jest drastycznie inne od mojego. I nienawidzę krzywdy, bez względu na to, czy krzywdzi się ludzi, czy zwierzęta.

Ja, Gizmo, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Gizmo, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Pingwin07

1-klasista

Wysłany: 2014-11-18, 23:04   

1. Pingwin07, 18
2. Książki, seriale, filmy, pieczenie, muzyka (rock i metal, czasem coś łagodniejszego), fanfiction,
3. Czytam dużo, choć ostatnio głównie fanfiction. Ale kiedy już siegam po książkę to wybieram głownie kryminały.
4. Podoba mi się Harry Potter 1-3. Potem im dalej tym gorzej. Opowieści z narni też mi się podobały. Poza tymi ekranizacji nie lubie, ponieważ bardzo często po obejrzeniu ich… przestaję lubić pierwowzór.
5. Od 2 lat bardzo chcę fretkę, nawet nie wiem dlaczego, po prostu bardzo je polubiłam. Ale i tak uważam koty za najwspanialsze stworzenia pod słońcem.
6. Duże łóżko to podstawa. Stół, szafa, na całą ścianę, żebym nie potrzebowała więcej szafek. Ale płytka, żeby nie zajmowała połowy pokoju. I biblioteczka na moją sporą kolekcję książek. Meble w 1 stylu, najlepiej w miodowym kolorze, ale zadowoliłabym się bardzo jasnymi, niemal białymi. Ściany najprawdopodobniej jasnozielone z zawieszonymi plakatami (oczywiście bardziej w stylu obrazów, nie z gazet). Na podłodze niewielki dywan, a w rogu mój ogromny pluszowy misiek, którego dostałam od przyjaciół.
7. Architekt wnętrz lub krajobrazu. Po prostu mnie to fascynuje. Niestety jako kompletne beztalencie nie mam szans na pracę w tym zawodzie 
8. „Jak raz, na początku trafi się do jakiejś szufladki, rzadko znajdzie się sposób, żeby wspiąć się wyżej” ~ Philip G. Zimbardo
9. Nieśmiała, boję się porażek, boję się poznawać nowych ludzi. Jednocześnie jeśli już komuś się uda do mnie dotrzeć, to mogę dla tej osoby zrobić wszystko i bardzo boli mnie, jeśli czuję, ze coś się psuje, ze coś ukrywa. Opiekuńcza, pomocna, podobno miła, choć niekoniecznie dla przyjaciół :D Zboczona na maxa, trochę szalona

Ja, Pingwin07, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Pingwin07, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Arekusandora 

1-klasista

Wysłany: 2014-11-20, 20:34   

1. Aleksandra/Arekusandora. Z racji tego, że wspieram recykling, wtórna dwudziestka aż do pięćdziesiątki.

2. Rysunek, poznawanie innych kultur (zwłaszcza japońskiej), manga, anime, książki, pisarstwo (przykro mi, ale jedyne, co nie idzie do szuflady, to teksty, których wymagają ode mnie wykładowcy ;), muzyka wszelaka, marnowanie czasu

3. Czytam i to dużo, ale jeśli chodzi o tematykę, to całkowity miszmasz. Często też czytam 2-3 książki na raz.

4. Ekranizacje zwykle niewiele mają wspólnego z książkami, na podstawie których powstały lub są tak ‘pocięte’, że nie mają za wiele sensu. Aby uniknąć rozczarowań, staram się oglądać takie filmy jako coś odrębnego. Film to film, a książka to książka. Nawet, jeśli film nie pokazuje wszystkiego tak, jak wyobraziłam sobie wcześniej, nadal może być dobry po prostu jako film – a wiadomo, że ekranizacja nie będzie dla prawdziwego fana idealna, bo przecież wielbicieli są tysiące, a każdy z nich ma nieco inną wizję.

5. Podoba mi się mnóstwo zwierząt, chociaż większość z nich nie może być w żadnym wypadku hodowana. Pozostaje mi więc chyba praca w zoo :). Z ‘normalnych’ zwierzaków wybrałabym kota. Jestem taka, jak przeciętny mruczek: uważam, że każdy moment jest dobry na drzemkę, robię to, co uważam za słuszne, a przemęczanie się zostawiam innym. Uwielbiam mruczenie kotów równie mocno, co droczenie się z nimi. Nie ma to jak pogłaskać kota po brzuchu - pod warunkiem, że ma się refleks ;)

6. Czerń, biel i odcienie brązu. Sypialnia musi być duża, z dwoma wysokimi oknami (plus żaluzje). Nie lubię gołych ścian, więc w pustych miejscach powiesiłabym obrazy, niekoniecznie pasujące do siebie tematyką czy stylem. I lustro, koniecznie duże. Same panele wyglądają lepiej, ale wolę ciepły dywan. Do tego szafy (ile się wciśnie, bo każda ilość to za mało) i regał na całą ścianę. Dużo roślin: na parapecie, na szafkach, na podłodze, czyli wszędzie, o ile nie położyłam tam jeszcze sterty książek. Koniecznie biurko, ale nie jakieś małe, wciśnięte w kąt, tylko duże, masywne. Lata temu widziałam na allegro cudne rzeźbione biurko wielkości słonia, z masą ukrytych schowków, w których były następne ukryte schowki; od tamtej pory choruję na takie samo. Na razie moje biurko jest po prostu wielkie i ma dużo półek, ale pomarzyć sobie można.

7. Nie mam pojęcia. Zadaję sobie to pytanie odkąd zdałam maturę, a nadal nie wiem. Obecnie celuję w dziennikarza, ale jeszcze niedawno zastanawiałam się nad psychologią jako drugim kierunkiem, żeby potem startować na psychoterapeutę. A potem doszłam do wniosku, że jestem za leniwa, żeby szkolić się do końca życia. A poza tym to chciałabym być tłumaczem, krytykiem filmowym, mangaką (ale pracującym w Japonii), pisarzem, weterynarzem, chirurgiem. A za tydzień pewnie wymyślę coś nowego, więc lepiej mnie o to nie pytać.

8. „Jeśli życie jest zbyt proste, to zrobiłeś coś źle.”
(z piosenki „CORE PRIDE” UVERWorld, tłum. Aniki00)

9. Tak jak wyżej, a ponad to: zwykle nie wiem, czego chcę, ale i tak próbuję to dostać. Ciężko mi skoncentrować się na czymś, co mnie nie interesuje. Raz jestem cicha i słowa nie wycisnę, innym razem moja bezczelna japa nie chce się zamknąć. Na naukę mam alergię i często zasypiam podczas uczenia, ale stopnie mam dobre. Nie jestem towarzyska, za to bardzo lojalna wobec osób, które czynami zasłużyły sobie na mój szacunek. Uparta jak dwa osły, po mamie i tacie. Leniwa i zmienna, szczera, czasem sarkastyczna.

Ja, Aleksandra, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Aleksandra, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.
- Może podmuchać?"
("Letnia akademia uczuć" H. Kowalewska)

NadinneWhite 

1-klasista

Wysłany: 2014-11-29, 19:50   

1. NadinneWhite / 18

2. Czytanie książek, matematyka, siatkówka, śpiewanie, kultura japońska,

3. Tak czytam, w sumie są to różne książki, myślę, że skupiam się głównie na fantastyce, romansach historycznych ( jeżeli nie są historyczne to ich nie przeczytam) i książkach sensacyjnych.

4. Ekranizacje....hmmm.... Myślę,że czasem warto jest taką obejrzeć, ale dopiero wtedy kiedy przeczyta się książkę.

5.Moim wymarzonym zwierzęciem jest Agama błotna. Właściwie nie wiem dlaczego właśnie ona. Zobaczyłam ją kiedyś ( daaaawno temu ) w sklepie i po prostu się zakochałam. Może to ma też związek z tym, że to stworzonko nie ma włosów/sierści i żyje w terrarium, a poza tym bardzo mi się podoba, ma takie cudowne oczka.

6. Trudno to określić, to zależy trochę od nastroju. Na dzień dzisiejszy byłyby to ściany w ciemniejszych kolorach. Pomieszczenie byłoby dość duże, ale przytulne. Wielkie łóżko ( + inne meble), najważniejsza półka na książki oraz stojak na płyty i chciałabym mieć kominek.

7.To jest bardzo trudne pytanie. Ale kieruję swe kroki ku inżynierii budowlanej.

8. "– Dlaczego Chaos zawsze wygrywa z Porządkiem?
– Ponieważ jest lepiej zorganizowany. " -Terry Pratchett

9. W moim życiu panuje pozorny nieład, jednak zawsze trzymam rękę na pulsie i wbrew pozorom jestem osobą bardzo dobrze zorganizowaną. Zawsze dążę do wyznaczonego celu. Lubię być lepsza od moich kolegów co momentami uważam za wadę lub nadmierną ambicję. Często jestem złośliwa, rzucam dość ciętymi odpowiedziami, ale nigdy nie staram się nikogo zranić specjalnie. Umiem przyznać się do błędu jeśli go popełnię. Zawsze bronię obranego przez siebie stanowiska. Stanę murem za przyjaciółmi. Jestem też trochę leniwa chociaż staram się to zwalczyć. Rzadko pokazuję/ mówię innym o swoich uczuciach.

Ja, NadinneWhite, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, NadinneWhite, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Echanton 

1-klasista

Wysłany: 2014-12-02, 18:14   

1. Mateusz/Echnaton, 25 lat
2. Historia, botanika, literatura, sztuka
3. Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Lubię kryminały i bestsellery. Najbardziej Złodziejkę książek
4. HP nie jest taki zły, chociaż niedociągnięcia są, ale o wiele gorzej potraktowali Zmierzch.
5. Sfinks - bo ma w sobie najwięcej magii i zarazem najbardziej niepokojącą tajemnicę.
6. Byłaby biało-czarna z nielicznymi wjątkami - minimalizm rulers!
7. Aptekarz - bo zawsze chciałem pracować w starej, pełnej nieznanych mikstur aptece.
8. A ja się nie zgadzam i mam do tego pełne prawo.
9. Skromny, pracowity, punktualny, raczej introwertyczny

Ja, Echnaton, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Echnaton, jestem świadomy konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach