ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Tiara
Autor Wiadomość
Liviett 

Wysłany: 2014-05-06, 15:47   

1. Liviett, lat 20
2. Fotografuję.
Słucham muzyki, głównie rockowej (Linkin Park, The Neighbourhood, 30 Seconds To Mars, Skillet, Red, Thousand Foot Krutch, Broken Iris i inni).
Czytam książki i opowiadania w internecie (głównie te o tematyce gejowskiej, nie mam sił, by móc czytać o parach hetero, chyba można uznać mnie za psychiczną yaoistkę, co?)
Oglądam teledyski (ta sama tematyka co wyżej, plus twórcza działalność polskich i zagranicznych fanów na różne tematy).
Piszę swoje własne opowiadania (ta sama tematyka co wyżej).
Ale przede wszystkim cały wolny czas poświęcam shipowaniu (a jak :>) – Sterek forever!
3. Tak jak już napisałam wcześniej - owszem czytam książki i są one głównie o tematyce gejowskiej.
Spośród gatunków wybieram fantastykę, sci-fi oraz kryminały i horrory. Pochylam się jednak ostatnio w stronę opowiadań internetowych, którym niczego nie brakuje i równie mocno potrafią zadowolić wymagającego czytelnika.
4. Ekranizacje popularnych książek rzadko kiedy są w stanie mnie zachwycić, w głównej mierze jedynie wywołują złość i zniechęcenie. Bo niestety zawsze popełniam ten błąd, że czytam książkę przed obejrzeniem filmu... a potem jest jedno wielkie rozczarowanie. Na palcach jednej ręki potrafię zliczyć ekranizacje, które w moim mniemaniu przebiły swoje papierowe pierwowzory. A już niedługo „Więzień labiryntu”. Zobaczymy czy film sprosta moim ogromnym wymaganiom. ... Nie no, kogo ja oszukuję? Tak naprawdę „The maze runner” może być chałą, a ja i tak będę zachwycona, bo Dylan O'Brien, jego oczyska i tyłek, the end.
5. Karaluch, bo przetrwa wojnę atomową (Ruski się zbliżają, hell yeah)... i Hedwiga z Harry'ego Pottera. Chcę.Hedwigę.TERAZ!
6. Moja sypialnia... na pewno miałaby wielkie łóżko i kamerę z noktowizorem, która uchwyciłaby sekszenie Dylana i Tylera, kiedy już ich porwę. A tak całkiem serio – nigdy się nad tym nie zastanawiałam, sypialnia jak sypialnia, łóżko, szafa, lustro i mogę zemrzeć szczęśliwa.
8. „Chce mi się, ale mi się nie chce.”
7. Lekarz. Trzy lata męczyłam się na biol-chemie tylko po to, żeby w ostateczności wybrać kierunek zupełnie niezwiązany z medycyną. Ale marzenie o zostaniu onkologiem, które poniekąd wszczepiło we mnie notoryczne oglądanie „Dr House'a” (i zachwycanie się Wilsonem <3) pozostało do dziś. Choć teraz już wiem, że owe marzenie na zawsze pozostanie wyłącznie w sferze marzeń.
9. Butna, czepialska, leniwa. Aspołeczna, nierozważna, samolubna.
Szczera, wyrozumiała i tolerancyjna.

Ja, Liviett, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Liviett, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

loli93 

1-klasista

Wysłany: 2014-05-11, 21:23   

1. Loli93, 20 lat
2.Oglądanie programów kulinarnych. Sama nie umiem gotować ani nawet nie lubię, ale to nie stoi na przeszkodzie że uwielbiam to oglądać. To samo tyczy się programów tanecznych. Wstyd się przyznać ale uwielbiam Taniec z gwiazdami. Tylko nikomu nie mówcie :)
3. Jestem za fantastyką i literaturą kobiecą, jednak ostatnimi latami jedyne książki jakie mam czas czytać to kodeksy ze względu na kierunek studiów.
4.Jestem na tak. Ci co nie chcą niech nie oglądają ale są i tacy którzy książek nie czytali a chcą po prostu obejrzeć film. Żyj i dać żyć innym. Co nie znaczy że moje osobiste zdanie na temat formy w jakiej są te filmy zrobione nie jest dobre. Musiała bym użyć wielu brzydkich słów gdybym chciała opowiedzieć co sądzę o ekranizacji Harry'ego Pottera
5.Mam już swoje wymarzone zwierzę:) To mój pies York -Tofik
6. Białe ściany, czarno białe fotografie na ścianach i wielkie łóżko z błękitną pościelą. I zdecydowanie wielkie okno z białymi zasłonami. Ostatnimi czasy jest moda na wieszanie sobie na ścianach w sypialni swoich zdjęć ... nie rozumiem fenomenu :)
7. Wymarzony zawód to nauczyciel w szkole podstawowej. Jednak ze względu materialnego zrezygnowałam z tej ścieżki kariery i podjęłam studia w całkiem innym kierunku.
8. Apodyktyczna- ja tak nie uważam ale już wiele razy to słyszałam
9.Jestem raczej otwartą osobą ale tylko do ludzki których znam. Ciężko mi nawiązywać kontakty z obcymi. Zakochuje się raz a mocno. Nic nie robię na pół gwizdka. Zawsze muszę mieć jasną relacje z ludźmi z którymi utrzymuje kontakt.

Ja, Loli93 obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Loli93 jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Astrit 

1-klasista

Wysłany: 2014-05-13, 21:22   

1. Monika lat 18
2. Uwielbiam czyta książki oraz wiersze.
3. Tak,czytam. Najchętniej czytam fantastykę ale nie pogardzę też romansem,kryminałem czy horrorem
4. Większości ekranizacji książek w żadnym stopniu nie dorównuje książką. Nie wspominając już o fakcie że w większości takich filmów wiele elementów z książki jest pomijanych.Nie zapominajmy tez o tym że filmy zabierają nam możliwości wykreowania w wyobraźni własnej książkowej rzeczywistości
5. Panda gdyż zawsze mi się dobrze kojarzyła.
6. Duże łóżko, dwie ściany czerwone i dwie zielone,wykładzina lub czarne panele, oraz duży parapet(taki na którym można się wygodnie położyć ) z poduszkami ,jakaś szafa (najlepiej czarna) biurko gdzieś koło jakiegoś okna
7.Szczerze to zawsze chciałam skończy prawo i by adwokatem albo prokuratorem. Lecz teraz marze by by księgową
8. Prostolinijna
9. Dla obcych jestem grzeczną nieśmiałą dziewczynką, lecz wśród przyjaciółek jestem zwariowaną szaloną i nietuzinkową osobą z masą dziwnych pomysłów

Ja, Astrit, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja,Astrit, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

dreamistru 

Prefekt Gryffindoru

Wysłany: 2014-05-31, 14:01   

1. dreamistru, 25
2. muzyka, książki, podróże
3. Jasne, głównie fantasy i s-f. Obszerne ff też.
4. Zależy. Przeważnie nie dorównują książkom, ale taki LoTR w wersji filmowej był ciekawszy. Filmy i tak oglądam po przeczytaniu książki, więc generalnie nie mam z tym problemu.
5. Pies. Bo jest bezinteresowny i naprawdę się przywiązuje.
6. Biel i fiolet, minimalizm. Tak chciałam i tak mam.
7. Pisarz? Podróżnik? Żadne nie daje utrzymania zostawiając mnie z czymś bardziej przyziemnym - tłumacz. Bo lubię, o.
8. "Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre." T. Pratchett
9. och, cóż... jestem z tych honorowych, noszących w sercu ogień i moc, i tak dalej. cenię lojalność, bo jest ważna i odwagę, bo przecież raz się żyje, carpe diem etc. mam alergię na głupotę i wkurzają mnie ludzie niezdolni do tolerancji, ogólnie.

Proszę o dostęp do działów z ff, bo nie mam co czytać i mnie skręca.
Aha, i jeszcze o czerwień i złoto ;)

*
Ja, dreamistru, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, dreamistru, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

*dream.txt

“Say 'Nevermore,'" said Shadow.
"Fuck You," said the Raven.”

― Neil Gaiman

Mlecyk 

1-klasista

Wysłany: 2014-06-09, 19:58   

1. Mleczyk, 23 (mentalne 13).
2. Eee... nie mam czasu na zainteresowania. Próbuję obronić magistra. Ale w sumie to: żużel, podróże (stopem! <3) i powiedźmy, że bardzo amatorskie pisanie FF.
3. Czytam. Mało bo mało, ale zawsze. Pratchetta zazwyczaj.
4. Wolę książki jednak. Ale o ile książkę czasami jeszcze dopadnę, tak z filmami jest właściwie gorzej.
5. KOT. KOCHAM KOTY <3. Ewentualnie mogłabym podpierdzielić kumplowi węża, którego nazwałam Stefan, bo jest piękny i się zawija na nadgarstku jak bransoletka :"D.
6. Miałaby łóżko. Tylko i wyłącznie łóżko. O. Takie z półeczką na kawę.
7. Chcę zostać bezrobotnym żulem. Bo to zajęcie nie wymagające szukania pracy. Ewentualnie mogę pozwolić, żeby ktoś na mnie zarabiał, a ja bym wtedy leżała i nicnierobiła. W sumie, też dobry plan.
8. Słowo: puszka. Cytat? Rzuciła bym jakimś Paulem, ale to w sumie długa historia, w którą lepiej się nie zgłębiać.
9. Maruda. Znaczy wkręcają mi marudzenie namiętne. Leniwa buła - to chyba mówi samo za siebie. Uparta w sumie, w pewnych kwestiach. Aspołeczna nieco.

Ja, Mlecyk, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Mlecyk, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Estoir 

1-klasista

Wysłany: 2014-06-16, 00:30   

1. Estoir, 26
2. Muzyka, książki, filmy, Japonia, psychologia, seriale.
3. Kryminały, psychologiczne, fantasy i to co mnie wciągnie.
4. Lubię obejrzeć, gdy albo trzyma się książki, albo odbiega od niej całkowicie. Inaczej ogromnie się irytuję.
5. Lubię psy, ale jestem za leniwa, by jakiegoś mieć. Nie lubię wstawać rano.
6. Sypialnia o zielonych ścianach z czerwonymi zasłonami. Meble z ciemnego drewna, najlepiej w starym stylu. Szerokie łóżko drewniane z małymi kolumienkami i koniecznie mała biblioteczka, bo bez książki nie zasnę.
7. Dawno pozbyłam się złudzeń co do 'wymarzonego' zawodu. Praca w firmie, która daje mi satysfakcję i stałe, wysokie dochody, to wszystkie moje wymagania.
8. 'No music, no life'
9. Introwertyczka, która przy bliższym poznaniu okazuje się jednak być ciepłą i serdeczną osobą. Dla przyjaciół zrobię wiele i jestem wobec nich niesamowicie lojalna. Tolerancyjna, jednakże nie znoszę głupoty. Lubię posługiwać się ironią i sarkazmem, a im bardziej dokuczam swoim bliskim, tym bardziej na nich mi zależy.

Ja, Estoir, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Estoir, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Kikimora 

3-klasista

Wysłany: 2014-06-19, 13:57   

1. Kikimora, 23.
2. Na zainteresowania nie mam za bardzo czasu, gdyż większość poświęcam na studia i pracę. Gdy znajdę chwilę to słucham muzyki, oglądam filmy i czytam.
3. Głównie science-fiction i fantastykę. Uwielbiam Władcę Pierścieni, Harrego Pottera, Wiedźmina i Achaję. Siostra zaraziła mnie także kryminałami medycznymi ; )
4. Wszystko zależy od obsady i zgodności z książką.
5. Bardzo chciałabym mieć fenka bo jest takim słodkim stworzonkiem z pięknymi uszami <3
6. Cała jedna ściana byłaby jedną wielką szybą, a na przeciwległej tapeta w moim ulubionym czarno-białym wzorze. Na środku byłoby wielkie łóżko z baldachimem. Białe ściany i czarne dodatki.
7. Analityk. Siedziałabym w cichym biurze i analizowała tabelki i nikt by mi nie przeszkadzał i nie musiałabym się użerać z ludźmi.
8. "Czasem najlepszą reakcją na rzeczywistość jest popadnięcie w obłęd"
9. Jestem dość wredną osobą, która musi postawić na swoim, choć przy pierwszym poznaniu trudno to stwierdzić. Nie lubię dwulicowości i zawsze staram się być szczera, czasami aż do bólu.

Ja, Kikimora, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Kikimora, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

juliannast 

1-klasista

Wysłany: 2014-06-25, 21:13   

1. Julianna 18 lat choć często zachowuje się na 12 lat :)
2. Uwielbiam czytać książki, poznawać nowe rzeczy, słuchać muzyki, denerwować innych, czytać opowiadania yaoi. Amatorsko interesuje się informatyką (programowanie) i psychologią.
3. Czytam książki przygodowe i fantasy, lecz miłością pałam do powieści gotyckich.
4. Nie szczególnie lubię filmy, a spora ilość ekranizacji jest jak na mój gust spartaczona. Przykładem tego jest np. Wiedźmin.
5. Najbardziej chciałabym mieć węża, bo cenie je za spryt i gracje poruszania się.
6. Byłaby czarno-czerwona. W wieży gotyckiego zamku. Łóżko byłoby trumną zawieszoną jak hamak.
7. Nie wiem. Może pracowałabym w jakiejś mafii, bo lubię dreszczyk emocji i możliwość wykazania się sprytem.
8. Utalentowana, ale leniwa.
9. Jestem pełna przeciwieństw i mroczna. Tolerancyjna, dumna, nie skromna.

Ja, juliannast, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, juliannast, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie
Prostota i pokora gdy miłość budujesz.
Kiedy własną dłonią możesz głaskać niebo.
I gdy prosto rośnie Twe zasadzone drzewo.
Gdy przyjaciół zostaje, ilu ich posiadasz
W chwilach trudnych, gdy właśnie upadasz.

Aness

3-klasista

Wysłany: 2014-06-27, 07:43   

1. Aness

2. Interesuję się kosmetologią, naturalną pielęgnacją, wizażem, a ostatnio mój chłopak zaraża mnie swoją pasją do klasycznych aut. Zwłaszcza tych z PRL-u.

3. Lubię czytać książki z gatunku fantastyka ostatnio też kryminał.

4. Zawsze z ciekawością oglądam ekranizacje książek, które znam i czytałam. Choć nie zawsze są one udane, to lubię porównywać moją wizję świata z książek z tą, którą reżyser przedstawia nam na ekranie.

5. Od zawsze marzyłam, żeby mieć psa, niestety warunki mieszkaniowe nie pozwalają mi na to. Uważam, że pies jest najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka. Jeśli człowiek obdarzy go miłością, dobrocią, to ten odwzajemnia się tym samym. Na pewno w przyszłości będę miała psa, takiego ze schroniska, którego nikt nie chce.

6. Przytulna, z dużym łóżkiem, na którym można się przewracać do woli. Z toaletką z dużym lustrem, na której będą poukładane moje ulubione kosmetyki. Z miękkim dywanem pod łóżkiem. I przede wszystkim z dużą szafą na ubrania, żeby mieć tam zawsze ład i porządek. Jasna i przestronna. :)

7. Mam nadzieję, że jak skończę studia, to uda mi się znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. Dlaczego? Ponieważ bardzo lubię mój kierunek, sprawia mi przyjemność jego studiowanie i uważam go za interesujący. A jaki to zawód? W branży budowlanej. ;)

8. Ciężko kogoś opisać jednym słowem.

9. Uparta nad czym ubolewa mój chłopak i rodzina. Często leń mnie łapie, ale jak już się za coś wezmę to doprowadzam, to do końca. Towarzyska, lubię spędzać czas ze znajomymi. Aktywna, nie lubię marnować wolnych dni w domu przed telewizorem.

Ja, Aness , obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Aness , jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

cant_go_back 

Wysłany: 2014-07-10, 18:37   

1.cant_go_back czyli dziwna szesnastolatka :-)
2. Muzyka i taniec, książki oraz seriale (z ogromnym naciskiem na TEEN WOLF <3)... oprócz tego chemia i matematyka (tak, hmm... mówiłam że jestem dziwna ;-) ).
3. Czytam, a raczej pochłaniam praktycznie wszystko co mi wpadnie w ręce, nie mam ulubionego autora, ani gatunku.
4. Z reguły są gorsze, ale pomimo to nie zrażam się i nawet lubię je oglądać ;) Jednak zawsze zanim pooglądam ekranizację, staram się przeczytać prawdziwą, papierową wersję historii. Daje mi to lepsze, szersze spojrzenie na film i pozwala zrozumieć momenty, które bez wiedzy książkowej są po prostu bez sensu (jak na przykład w oglądanej przeze mnie ostatnio "Niezgodnej")
5.Hmm... zastanawiam się pomiędzy kotem, a psem, choć zarówno jeden jak i drugi zwierzak był jest i będzie tylko i wyłącznie marzeniem (cholerna alergia :-( )
6.Białe ściany, jasne panele, czarne i białe meble, kolorowe dodatki. Przestrzenne, niezbyt duże pomieszczenie z ogromnym łóżkiem pełnym różnokolorowych, wielkich poduch. Do tego szklany stolik z dwoma czarnymi fotelami, proste białe biurko z zielonym bądź niebieskim krzesłem, biała toaletka, ogromny regał na ksiązki ... i fortepian. Hmm... tak jak się dłużej zastanawiam, to jednak całkiem duże pomieszczenie :-P
7.Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam. Narazie ledwo zdecydowałam się na dział w liceum (biol-chem-mat). W chwilii obecnej chyba najprędzej psychologia, analiza chemiczna, albo kryminalistyka (chyba tak nazywa się to, o co mi chodzi) :)
8."Jeśli masz wrogów, ciesz się. Oznacza to, że robisz coś na tyle dobrze, że inni wyczuwają w Tobie zagrożenie ... Poza tym, nie jesteś lodami czekoladowymi, żeby każdy Cię lubił " - mój kuzyn :mrgreen:
9. Dziwna. Szczera. Raczej wesoła. Nieśmiała (poza wirtualnym światem). Z reguły pomocna. Qedług tych, którzy mnie znają "zdrowo szurnięta" :)

Ja, cant_go_back, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, cant_go_back, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Mischief 

3-klasista

Wysłany: 2014-07-11, 23:40   

1. Mishief, lat 14 >.<
2. Komiksy, filmy sci-fi, książki, rysunek i gitara, łucznictwo (jestem początkująca >.<), koszykówka, mitologie (przede wszystkim nordycka), technologia, seriale (z naciskiem na Teen Wolf :D)
3. Głównie są one połączeniem historii i fantastyki, jak np. "Templariusz" czy "Zwiadowcy", oraz oczywiście HP :3
4. Mogą być, choć nie wszystkie elementy odzwierciedlają te z pierwowzoru w postaci książki. Ekranizacje komiksów (w postaci seriali jak i filmów) również są niedokładne (np. Oliver Queen powinien być blondynem, a nie szatynem ._.), więc to chyba normalne.
5. Pies Husky i kot rasy Maine Coon. Uwielbiam zwierzęta, dopóki nie zechcą mnie poranić. Koty są urocze, puszyste, a Maine Coony takie duże, fajnie się je przytula i fotografuje. Psy zaś wierne i oddane. Nadal ubolewam nad stratą swego owczarka, który był mi niezwykle bliski. Więź między zwierzęciem a człowiekiem potrafi być niesamowita.
6. Byłaby pewnie bardzo geekowska. Sztuka komiksu jako motyw przewodni. Kolory żywe i ciepłe. Przede wszystkim duże, wygodne łóżko i kącik do czytania. Oczywiście komputer, telewizor, i tak dalej, ale nie chce mi się już tego wymieniać.
7. Myślę, że aktorka albo technik mechatronik ^^ Lubię grać, choć pewnie nie jestem w tym za dobra. Ale sprawia mi to frajdę. Tak samo jak praca z maszynami (taka damska laikowska wersja Tonego Starka ze mnie)
8. Niestety, jeszcze takiego nie znalazłam ^^
9. Wesoła, nadpobudliwa, lubiąca samotność jak i towarzystwo, niekiedy nieśmiała, gadatliwa, starająca się być pomocną, zwykle miła (chyba, że ktoś zajdzie mi za skórę, ale chyba każdy tak ma c: ), z duszą artysty.

Ja, Mishief, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Mishief, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

eda9511 

1-klasista

Wysłany: 2014-07-13, 15:47   

1. Edyta/ 20
2. Przede wszystkim muzyka, filmy, książki i piłka nożna - niemal gdziekolwiek jestem i cokolwiek robię cały czas słucham muzyki, uwielbiam przede wszystkim na nowo odkrywać wykonawców o których dzisiaj już wielu nie pamięta, stare utwory bardzo często są dzisiaj jeszcze bardziej aktualne niż kilkanaście lat temu, książki pochłaniam kiedy tylko mam wolną chwilę - przeżywanie razem z bohaterami ich wzlotów i upadków, wyobrażanie sobie świata przedstawionego w książce to coś niesamowitego, dobrze zrobiony film z niebanalną fabułą i bohaterami w dzisiejszym świecie również wiele jest wart dlatego kocham filmy, także te stare, no i piłka nożna - sens mojego życia :-)
3. Jak już wcześniej napisałam kocham książki, kiedy tylko mam wolną chwilę to od razu biorę się za czytanie - obecnie zaczytuję się w serii Suzanne Collins "Igrzyska Śmierci", gdyż wcześniej niestety nie miałam na to czasu - cóż nauka w klasie maturalnej to jakaś masakra :-/
4. Co do ekranizacji książek zawsze mam mieszane uczucia - z jednej strony tak bo skoro książka jest ciekawa to warto przenieść ją na ekrany żeby poznało ją więcej ludzi (coraz mniej osób czyta książki regularnie, nad czym niestety ubolewam), ale z drugiej strony nie każda książka nadaje się na film, czasem wychodzi z tego kompletna katastrofa, a film w ogóle nie oddaje "ducha" książki - także wydaje mi się że zależy jaka książka i kto bierze się za ekranizację.
5. Zawsze chciałam mieć kota - takiego malutkiego, białego z gęstym futerkiem, albo szarego. Bardzo lubię koty więc w zasadzie każdego kota bym chciała przygarnąć :-) lubię je ponieważ są takie strasznie niezależne, no i podobno zawsze spadają na cztery łapy :-)
6. Wymarzona sypialnia, cóż: na pewno zielona (ale zieleń w typu butelkowa zieleń lub malachit), z ciemnymi meblami, ogromnym łóżkiem z kolumienkami i baldachimem, komodą i toaletką, najlepiej z dużą garderobą, dużymi regałami na książki , dużym ciemnym biurkiem i wygodnym krzesłem, puszystym dywanem na dębowej podłodze... No i oczywiście szerokim parapetem na którym mogłabym siadać wieczorami i wpatrywać się w niebo.......
7. Chciałabym zostać prawnikiem - zawsze o tym marzyłam odkąd oglądałam pierwszy prawniczy serial w wieku 10 lat, od tamtego czasu wszystko co związane z prawem, polityką społeczeństwem bardzo mnie interesowało i dlatego chciałabym być w przyszłości prawnikiem :-)
8. "Nadzieje na jutro są atrakcyjne póki dziś nie stało się wczoraj" - cóż znajomi mówią że jestem pesymistką ale ja raczej uważam że realistką (nawet jeśli od czasu do czasu przeplata się on z czrnowidztwem bądź brutalną szczerością)
9. Twardo stąpająca po ziemi realistka, która lubi od czasu do czasu puścić wodze fantazji, może nieco zbyt ambitna i przewrażliwiona na punkcie nauki, ale lubię wiedzieć coś czego nie wiedzą inni, podchodzę do świata z lekkim dystansem w oczach i sarkazmem w słowach, może trochę nieśmiała, ale przyjaciele zawsze mogą na mnie liczyć, niezależnie od sytuacji, jestem raczej spokojna ale jak ktoś mnie wkurzy to objawiają się u mnie mordercze zapędy, a no i perfekcjonistka w każdym calu, zawsze zorganizowana i mając kilka planów awaryjnych :-)

Ja, eda9511 obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, eda9511, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Nemuri

skrzat domowy

Wysłany: 2014-07-14, 06:32   

1. Nemuri 21
2. Interesuje się Japonią, jej kulturą i historią, fantastyką, magią, mangą, anime, światem fantasy, artefaktami magicznymi, grami, miksturami, językiem japońskim.
3. Głównie czytam fantastykę i fantasy, ale nie pogardzę dobrze napisanym romansem, dramatem, tragedią, komedią, przygodowe, sensacyjne.
Szczególnie upodobałam sobie książki z dziedziny magii wszelakiej.
4. Cieszę się, że takie powstają, ale boli mnie nie raz to że są tak różne od oryginału.
Choć, weźmy np. takiego Hobbita, tutaj film, z góry wiadomo było iż jest to film baśniowy i z książką będzie miało nie dużo wspólnego, ale urzekł mnie za sam klimat, to iż pozwala na te kilka chwil przenieść sie do świata rządzącego sie innymi prawami niż nasz świat.
5. Kot, najlepiej cały czarny, rozrabiaka, ponieważ koty są wredne, podłe, są indywidualistami i dlatego właśnie są takie kochane. A dlaczego akurat czarny, ponieważ nie wierze aż tak w przesądy. Poza tym podziwiam je za ich gracje, płynność ruchów i łatwiznę jaką wykazują w chodzeniu.
Oprócz tego myślałam o wężach. W swoim wyglądzie mają coś urzekającego, są takie subtelne, mimo samego groźnego wyglądu, gdy sie je oswoi są cudownymi zwierzętami. Podziwiam ich gracje ruchów, sposób poruszania się.
6. Cóż tutaj nie będzie zbytnio aż odbiegać od tej, którą już urządziłam.
Będzie to mieszanka Japonii- pod względem mieczy i broni - jak i klasy do eliksirów. Na pólkach stoją (w obecnym pokoju moim) wszelakie probówki z różnymi substancjami kolorowymi, jak i słoiki pełne różnych ziół. Oprócz tego postawiłabym typowy kociołek do eliksirów, gdzieś w rogu pokoju, i umieściłabym w środku suchy lód by wychodziła z ów kociołka gęsta mgła/dym. Oprócz tego chciałabym mieć biurko, które przypominać będzie stół do zaklinania z gry Skyrim. Jako szafki wykorzystałabym raczej umiejętne ukryte w ścianach skrytki. Oprócz tego chciałabym mieć takie kufry do trzymania swoich rzeczy takie jak są w grze Skyrim. I obowiązkowo czarne zasłony w oknach.
Koloryzacja pokoju - czerń połączona z cos pomiędzy purpurą a bordo.
7. Chciałabym być beta testerem gier, bądź ogólnie testerem gier. Opcjonalnie twórcą gier fantasy.
Kiedyś chciałam być twórcą leków/kremów/różnych kosmetyków - ponieważ ten zawód najbardziej kojarzył mnie sie z zawodem warzyciela/mistrza eliksirów.
Jeśli żylibyśmy w świecie Harrego Pottera chciałabym zostać Mistrzem Eliksirów, bądź alchemikiem z gry Skyrim, ponieważ jest to bardzo zbliżone do zielarstwa.
8. "Nawet nie wiesz jaka potrafię być wredna kiedy jestem miła"
Sparafrazowane słowa bodajże Dubmledora do Minevry odnośnie Severusa.
9. Cóż sam cytat wyżej dużo o mnie mówi, ogólnie to nie jestem wredna, chyba, że wiem iż mogę sobie an to pozwolić w stosunku do mich przyjaciół.
Choć zasada "Przyjaciół trzymam blisko, a wrogów jeszcze bliżej" także znajdzie u mnie zastosowanie.
Ogólnie jestem zamknięta w sobie, jeśli mogę to wole nie mówić o sobie, swoich problemach, kłopotach, najlepiej jak najmniej o sobie zdradzić, bo to powoduje, że zbyt sie odsłaniam przed ludźmi, lepiej niech znają moją maskę. Lepiej słuchać, obserwować, przypatrywać sie innym, zająć stanowisko obserwatora i słuchacza, by potem w spokoju móc przeanalizować zasłyszane słowa.

Jeśli mogę wtrącić, sądzę są znane te testy przynależności do danych domów Hogwartu, których w Internecie jest sporo. Także i ja brałam w nich udział, zrobiłam ich 10 (jako same testy) i musze przyznać się, iż 2 razy zostałam przydzielona do Gryffindoru, 1 do Krukonów, oraz 7 razy do Slytherinu (jeśli popełniłam błąd w pisowni to przepraszam).
Także udzielałam sie na różnych forach związanych z tematyką Harrego Pottera, gdzie także uczestniczyłam w ceremonii przydziału i tutaj także w mniejszej ilości ale przytrafiło mnie sie dołączyć do Gryffindoru, choć przeważał Slytherin.
Choć gdybym miała możliwość/zaszczyt uczestniczyć w prawdziwej ceremonii takiej jak w uniwersum Pottera, to najpierw posłuchałabym jaki przydział chciałaby mi przydzielić Tiara, a potem porozmawiać z nią i przekonać by móc być przydzielonym do Slytherinu, ponieważ chciałabym zmierzyć sie z wyzwaniem bycia ślizgonem.
Ja, Nemuri, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Nemuri, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

leiros 

1-klasista

Wysłany: 2014-07-14, 12:04   

1. Leiros / 23.
2. Czytanie, pisanie.
3. Obecnie głównie slashowe fanfiction.
4. Zawsze twierdziłam, że najlepsza ekranizacja nigdy nie dorówna książce, o to po prostu niemożliwe. Jednak lubię oglądać takie filmy, są dobrym uzupełnieniem.
5. Już mam swojego wymarzonego zwierzaka - to mój pies Gacek.
6. Przede wszystkim musiałaby mieć ogromne łóżko, a reszta wystroju byłaby raczej minimalistyczna.
7. Redaktor literacki - praca w domu, praktycznie sam jesteś swoim szefem.
8. "Próbuję cię lubić, Tony. Po prostu sprawiasz, że jest to bardzo trudne."
9. Jestem cicha, ale kiedy już wybuchnę to jest to raczej spektakularne. Mam miękkie serce przez co często cierpię i jestem marzycielką, ale wiem, kiedy trzeba twardo stąpać po ziemi.

Ja, leiros, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, leiros, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

AnemicRoyalty. 

1-klasista

Wysłany: 2014-07-17, 18:40   

1. AnemicRoyalty. /Maja/17 lat
2. literatura, ciężka muzyka, gra na gitarze, motocykle, mitologia krajów skandynawskich, filmy - zwłaszcza twórczość Tima Burtona, manga (tylko czytam xD), jedzenie :3
3. Czytam! Głownie fantasy i SF, ale dobrym dramatem i horrorem też nie pogardzę. Ulubieni autorzy (oprócz królowej Rowling: Dan Brown, Graham Masteron, Rafał Kosik)
4. Ech, trudny temat. Przeważnie je oglądam, ale to, czy mnie satysfakcjonują to inna kwestia. Bardzo trudno zrobić film, który dorównywałby książce, nie mówiąc o tym, by był od niej lepszy. Traktuję je bardziej jako uzupełnienie (choć np. ekranizacja "Miasta Kości" była niezłym dowcipem, nie zaśmiewałam się tak na żadnej komedii)
5. Zasadniczo nie lubię zwierząt, aczkolwiek chciałabym mieć węża, którego nazwałabym Muscle (koniecznie pytona) lub białego szczura o imieniu Nagini ^^
6. Przemawia do mnie styl gotycki i gdybym drugi raz miała urządzać swój pokój zapewne zaprojektowałaby go w takim stylu. Jednakże - pomysł sprzed roku: jasne drewno na podłodze, 3 kremowe ściany, jedna pokryta czerwoną tapetą w białe kropki, na któej wisi plakat Beatlesów. Grafitowa kanapa, na której spokojnie zmieści się 7 osób. Pod dachowym oknem wielkie biurko. Biały blat, czarne nogi. Na nim czarna lampka nocna, niezbędna do czytania. Na biurku leży stos papierów, książek, płyt, bądź też panuje sterylny porządek. Ze skrajności w skrajność. Pod biurkiem półka na kółkach. Biała, trzy szuflady, ostatnia zamykana na klucz. Chronię prywatność i zawsze noszę go przy sobie. Okna ciemne, drewnopodobne. Przysłonięte roletami, bo nie lubię jak sąsiedzi się gapią. W rogu stoi duża biała szafa, na której po wewnętrznej stronie drzwi wisi plakat Severusa Snape'a i Michaela Jacksona. Obok stoi (również biała) komoda. Niedaleko umiejscowiony stojak z płytami w kształcie saksofonu (ma 60 miejsc, jakieś 3/4 zajęte). Lubię mieć oryginalne nagrania. W pokoju znajduje się także biały (standardowo) stoliczek, na którym piętrzą się różne rzeczy (głównie książki, mangi, filmy dvd i jakieś szkice) No i oczywiście regał, wypchany lektyurami do granic możliwości. Nie mam drzwi (ból dupy, niedawno się wprowadziłam)
7. Chciałabym być patologiem. Dlaczego? Sama nie wiem, trupy jakoś mnie nie kręcą. Uważam to jednak za dość ciekawą robotę. Interesującą. Pożyteczną. I nie tak stresującą, jak bycie "prawdziwym" chirurgiem. I miałabym dobry materiał do swoich książek xD
8. "I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." - André Gide
9. Ambitna i inteligentna jednakże leniwa. Arogancka, co czasami zakrawa o bezczelność. Obdarzona poczuciem humoru (specyficznym co prawda, ale zawsze). Sarkastyczna i ironiczna, lubi pokpiwać sobie ze wszystkich i wszystkiego.
"Trochę zboczona, przewrażliwona na punkcie poprawności językowej, asior, metal, ale już wygląda normalnie, materialistka - chodzi do babci, żeby dostać ciuchy, często ma głupie pomysły, szczera ( ale nie prawdomówna, często kłamie rodzicom i ogólnie opowiada różne bajery" - słowa mej bff

Ja, AnemicRoyalty. , obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, AnemicRoyalty. , jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

narumon

4-klasista

Wysłany: 2014-07-17, 20:44   

Ewelina, zwana naru. Od lat. Oprócz moich pracowników, mówią tak do mnie wszyscy. W sumie, podejrzewam, że niektórzy moi znajomi nie wiedzą, że mam na imię Ewelina ;)
Mam 26 lat.
Zainteresowań mam duzo, niestety, mało które są ciekawe. Lubię języki obce, mówię trochę po japońsku i po norwesku. Duzo czytam, głównie po polsku, bo zaden obcy język pisany nie dostarcza mi takich samych emocji. Piszę różne rzeczy. Mam małą wenę, którą ostro dopinguję, ale niewiele to daje, bo nie przychodzi do mnie zbyt często. Byłam barmanką w czasie studiów i lubię robić kolorowe drinki. Gotuję pasjami. Zbieram przepisy. W wolnych chwilach oglądam seriale i zapijam to czerwonym winem. Na szczęście mam mało wolnego czasu, bo inaczej byłabym alkoholiczką. Zajmowałam się trochę fotografią, ale w jakimś pokrętnym planie losu nie doszło do mojej pierwszej wystawy i odpuściłam. Jeżdżę na łyżwach, ale kiepsko.
Byłam raczej przecietnym uczniem szkoły średniej i fenomenalną studentką. Skończyłam dwa kierunki dziennie, zarządzanie i dziennikarstwo. Zrobiłam licencjat z fotografii, a magisterkę z reklamy.
Ulubione przedmioty czarodziejskie to Trasmutacja i Eliksiry. Numerologia być może, sadząc po strzępkach informacji, jakie dawał kanon.
Dużo czytam. I książek i fików. odkąd skończyłam 10 lat śmiało można mnie było nazwać molem książkowym. Nie lubię tylko lektur. Przez moją głeboką niechęć do podporządkowywania się czytaniu rzeczy, które były mi odgórnie nałożone, prawie nie zdałam w liceum. Sprawę wyprostowałam, ale do dziś nie przeczytałam "Lalki". Chociaż potrafię bardzo dobrze udawać, że to zrobiłam.
Bardzo nie lubię opisywać siebie, ale niech będzie, że jestem urocza i bardzo miła. Duzo sie śmieje, zawsze stawiam na swoim. Dobrze życzę ludziom, ale czasami żeby było im dobrze muszę nimi trochę pomanipulować. Bardzo długo potrafię udawać opanowaną, ale w pewnym momencie wybucham i nie mam już litości. Jako że wiem, jaka potrafię być okrutna w furii, staram się nigdy nie wybuchać, przez co jestem cholernie zen. Lubię być najlepsza. Najlepiej we wszystkim czego się dotknę. i nie lubię, jak się mnie nie docenia.
naru

Ja, narumon, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, narumon, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Aresi 

1-klasista

Wysłany: 2014-07-22, 22:57   

1. Aresi (Robert) lat 21/22
2. Największa pasja nurkowanie i wszystko związane z wodą oraz sportami wodnymi, Koty, filmy - różne gatunki, anime i mangi (bleach <3)
3. Czytam -.-# moimi ulubionymi gatunkami literackimi są kryminały. Agatha Christie jest moim skromnym zadaniem najlepszą autorką a postać panny Jane Marple jest najlepszym przykładem detektywa amatora. Teoretycznie czytam wszystko co wpadnie mi w ręce od głupkowatych romansideł przez pseudo psychologiczne aż na fantazy i biografiach kończąc.
4. Szczerze to nie spotkałem lub nie pamiętam (przyznam się bez bicia czasowe problemy z pamięcią) aby któraś ekranizacja książki mi się podobała. Zawsze mi czegoś brakuje w tych filmach w czym to nie oznacza że film jest kiepski czy nudny.
5. Zwierze proste Pantera Mglista "Neofelis nebulosa". Jest to tak piękny i niebezpieczny kociak, przyciąga ale i odpycha prze swoją groźna naturę. Jest unikalny i wyjątkowy posiada zdolności odróżniające go od każdego innego gatunku kota na świeckie. Dlaczego chciałbym go mieć podoba mi się i uwielbiam koci charakter ^^ a mieć coś pomiędzy zwykłym mruczkiem a dziką bestią, było by ciekawe.
6. Sypialnia, zaczynając od ścian były by w kolorach metalicznej szarości i ciemnej jagody, kolory były by pomieszane wzorami w ciekawy sposób ale jeszcze nie wiem w jaki łóżko stało by na przeciwko drzwi i było by wielkim 2 osobowym łożem z dwoma szafeczaki nocnymi po oby stronach. Obok dzwi znajdowało by się mały kącik do czytania z wielkim fotelem i małym stoliczkiem do kawy. Wszystkie drewniane elementy były by koloru ciemnego brązu z lekkim połyskiem wiśni. Z fotela miał bym widok na wielkie okno przez który widział bym ogród i jeziorko za domem. Na ścianach wiały by półki na książki, podłoga była by ciemnego koloru a na nie leżał by dywan w kolorze lekkiej szarości.
7. Właściciel centrum nurkowego i/lub przewodnik podwodny. Nurkowanie pozawala człowiekowi być wolnym w kompletnie obcym środowisku. Pierwszy oddech pod wodą jest jak otworzenie oczu, człowiek w pewnej chwili chce się wynurzyć ponieważ nie może dalej wstrzymywać oddechu aż nagle wypuszcza je i bierze pierwszy wolny oddech pod wodą. Ten oddech otwiera drzwi w życiu, otwiera możliwość zwiedzenia nowego nieznanego świata. Bycie właścicielem centrum nurkowego i/lub przewodnikiem podwodnym daje możliwość udostępnienia tego świata innym lub też pokazania.
8. czegokolwiek się uczysz uczysz się dla siebie
9. miły, symatyczny, szalony, dziwny, złośliwy, jędzowaty ;-)

Ja, Aresi, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwny publikowaniu tekstów, których nie jestem autorem i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Aresi, jestem świadomy konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

agoi342 

1-klasista

Wysłany: 2014-07-31, 04:56   

1) agoi342 / 19
2) książki, pisanie, seriale typu: Supernatural, Doctor Who...
Lubię czytać opowiadania (i nie tylko), a nie lubię spoilerów.
3) Czytam. Głównie fantasy, fantastykę... w sumie chyba wszystko oprócz większości książek dla nastolatek.
4) Najczęściej czekam z wytęsknieniem, a potem się odrobinę rozczarowuję. W filmie zawsze zabraknie jakiejś sceny, jakiejś rozmowy, ale nie można mieć wszystkiego. Jeśli nie zmieniają charakteru postaci to jest dobrze.
5) Wymarzone zwierzę... nie wiem, chyba węża. Lubię je z bliżej nie pamiętanych mi powodów (jeszcze kilka lat temu podałabym całą listę, ale się zapomniało).
6) Kremowe ściany, mały żyrandol, niewielki jasny regał, koniecznie półka na książki. Pod oknem postawiłabym łóżko - małe, jednoosobowe, a pod przeciwległą ścianą drewniane biurko. Przy biurku krzesło. Tyle.
7) Wymarzony zawód... kiedyś chciałam latać w kosmos (chciałam i nadal chcę zobaczyć wszystko co można i czego nie można zobaczyć), a teraz mam zamiar pójść na prawo. Chyba ma to związek z tym, że nie znoszę niesprawiedliwości.
8) "Nigdy nie patrz na nikogo z góry, chyba że pomagasz mu wstać" - Jesse Jackson
9) Lojalna, dbająca o interes swojej rodziny, grupy, życzliwa, czasem wredna, dążąca do sprawiedliwości, zwykle wesoła, w gniewie potrafiąca powiedzieć kilka słów za dużo, niekiedy leniwa, kierująca się w życiu moralnością.

Ja, agoi342, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.

Ja, agoi342, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Tweety. 

1-klasista

Wysłany: 2014-08-13, 19:18   

1. Tweety, 18
2. Oczywiście maniaczę HP, handmade, chemia/biologia, gimnastyka z elementami akrobatyki, amatorski cosplay.
3. Oczywiście, ze czytam. Przed wszystkim fantastykę, czasem sięgnę po kryminał, a w chwilach totalnego ogłupienia romansidła dla nastolatek.
4. Trudno wpakować wszystkie do jednego podsumowania, bo każda jest inna. Niektóre są dobre, niektóre gorsze. Generalnie uważam, że ekranizacje pomijają wiele wątków i aby w pełni rozkoszować się dziełem niezbędne jest przeczytanie książki.
5. Żółw :d Mam niestety alergię na sierść każdego rodzaju od chomika przez koty, psy a kończąc na koniach. Dlatego marzy mi się jakiekolwiek zwierzę bez sierści, a żółwik jest szczytem moich marzeń. Poza tym słyszałam przeuroczą historie o małych zółwikach.
6. Hmmm... Trudne pytanie. Muszę na chwilę zamknąć oczy. Głównym kolorem byłby beżowy z elementami zieleni. Mało ostrych krawędzi, raczej łagodne zaokrąglenia. Duże 2 osobowe łóżko z baldachimem w centralnej części pokoju.Wygodna sofa i regał zapełniony książkami. Naprawdę duża szafa, bo mam naprawdę dużo ubrań. Do tego marzy mi się toaletka z dużym lustrem i miejscem na kosmetyki. Koniecznie ogromne okno, a najlepiej wyjście na taras.
7. Bez zastanowienia odpowiadam stomatolog. Tak sobie wymyśliłam mając 5 lat i sukcesywnie do tego dążę już przez 13. Wyjaśnienie nie jest jakieś specjalnie zachwycające. Po prostu wszyscy mi mówili, że mam być lekarzem, a ja będąc małym brzdącem chciałam im zrobić na złość i mówię "Nie, będę dentystą". I tak już zostało.
8. Dziwna... "Dziwny to przymiotnik pozytywny"
9. Jestem mieszanką wybuchową. Łatwo mnie zdenerwować i mi podpaść, do tego usłyszałam ostatnio, że jestem wredna dla ludzi. Jest to poniekąd prawdą, jednak ta sama osoba kilka dni później zmieniła zdanie :"Jak kogoś poznasz i polubisz, to życie byś za niego oddała". Jestem wiernym przyjacielem, ale trudno na moją przyjaźń zasłużyć. Czasem wojownicza niczym lew, a czasem potulna jak borsuczek. Zdecydowanie zbyt często ujawniam swoje ślizgońskie cechy jak: egoizm, pycha i wygórowana ambicja. Leniwa jak cholera, a przy tym inteligentna na tyle że mogę sobie na to pozwolić.

Ja, Tweety., obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.

Ja, Tweety., jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

"– A co mi dasz w zamian, Severusie?
– W zamian? – (...) – Wszystko. "

edi 

Wysłany: 2014-08-13, 21:11   Re: Tiara

1. Edi, 19.
2. Nauki ścisłe, fotografia, literatura.
3. Czytam książki praktycznie z każdego gatunku od kryminałów Kinga do fantastyki Rowling.
4. Żadna ekranizacja nie odzwierciedla tego co zamknięte jest w książce. Książka ma w sobie to coś co sprawia, że nic jej nie zastąpi.
5. Marzę o kocie! Rosyjski niebieski. Najpiękniejszy i najcudowniejszy kot na świecie. Moja mama miała kiedyś właśnie takiego i teraz chcę kultywować ten zwyczaj i również takiego mieć.
6. Moja wymarzona sypialnia? Hymm.. Szare i blado-żółte ściany. Wielkie okno z naprawdę szerokim parapetem. Duże łóżko na środku pokoju i parę szaf/komód na moje drobiazgi i ubrania.
7. Marzę o tym, aby ukończyć kurs barmański i pracować w najlepszym klubie w Krakowie.
8. "Dlaczego miałbym ograniczać się w poszukiwaniu szczęścia do wyglądu czy płci?"
9. Sympatyczny, obdarzany zaufaniem bliskich osób. Niekiedy szczery do bólu. Czasami szybciej powiem niż pomyślę. Zawsze staje w obronie przyjaciół niezależnie od tego co im zagraża.

Ja, Edi, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwny publikowaniu tekstów, których nie jestem autorem i jeśli kiedykolwiek będę musiał przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Edi, jestem świadom konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach