ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Tiara
Autor Wiadomość
Shantal 

1-klasista

Wysłany: 2016-08-08, 22:24   

1. Shantal / 20
2. Książki
3. Czytam wszystko co mi wpadnie w rączki
4. Książki są o wiele lepsze. Można się wczuć w bohatera, przeżywać razem z nim emocje, które mim targają .
5. Pantera. Ma tą niepowtarzalną grację ruchów
6. W odcieniach szarości z posmakiem czerni i złota. Duże okno z widokiem na las.
7. Chciałabym być pisarką i przelewać myśli oraz szalone wizje na papier... ale pisane mi być kucharzem
8. Skrytość
9. Jestem osobą nieśmiałą, często ponoszą mnie nerwy, nie mam za grosz cierpliwości oraz nie lubię ludzi

Ja, Shantal, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Shantal, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Za potwora którym się stałam ?

Nikt nigdy nie przeprosił

Za stworzenie mnie taką...

ksenian 

7-klasista

Wysłany: 2016-09-04, 21:56   

1. Ksenian /Anna/ 31 lat
2. Czytanie książek, gotowanie, ostatnio fanficki.
3. Fantastyka, historyczne, przygodowe, erotyczne - generalnie czytam co mi wpadnie w łapki :)
4. Szczerze mówiąc nie przepadam za filmami w nich jest tylko "wierzchołek góry" - zdecydowanie wole książki i to najlepiej powyżej 1000 stron, film (jeśli już oglądam) jest tylko dodatkiem.
5. Sowa - jeszcze zanim przeczytałam Harrego Pottera chciałam mieć sowę, później się tylko utwierdziłam w tym przekonaniu ;)
6. Ściany z czarnego marmuru, wielkie łózko z czarnym baldachimem i srebrnymi wstawkami, biblioteczka pełna książek i przytulny kominek, a przed nim puchowy miękki dywan.
7. Nauczyciel choć nie przepadam za dziećmi to uwielbiam uczyć i kierować - tak wiem brzmi znajomo ale nic na to nie poradzę ;p
8. „Mam gdzieś jak długo to potrwa, i tak to osiągnę, zanim umrę na pewno mi się to uda."
9. cicha, rozważna, inteligentna, złośliwa, wierna, uporządkowana.

Ja, Ksenian obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Ksenian jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Onlyone79830 

1-klasista

Wysłany: 2016-09-08, 16:21   

>1. Wiktoria 25
>2. Czytanie, pisanie, słuchanie muzyki.
>3. Fantastyczne, psychologiczne.
>4. Jeśli w filmie nie pominie się żadnego istotnego wątku nie mam nic przeciwko ale i tak ich nie będę oglągać.
>5. Wąż/kot bo są niesamowite. Noe da się ich kątrolować chodzą swoimi drogami a psów się boję.
>6. Najlepiej by była czarno-biała. Nie tylko ściany ale i meble. Lubie mieć też odpowiedną ilość okien (małą - max 1 dachowe i balkon).
>7. Nie wiem. Zawód obrali mi rodzice. Ale chciała bym być kimś wysoko postawionym - by mieć kasy jak lodu na biegunie i władzy chociaż troche.
>8. "Uśmiechnij się twoi wrogowie tego nienawidzą"
>9. Spokojna, opanowana, nie ufna, cicha, czasem nerwowa.

Ja, Wiktoria, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Wiktoria, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

kingawr123 

1-klasista

Wysłany: 2016-09-17, 18:39   

1. kingawr123, Kinga,15 lat
2. Śpiewanie, rysowanie, programowanie
3. Lubię książki fantasy i kryminały
4. Uważam, że ekranizacja książki może pomóc w spojrzeniu na daną książkę z innej perspektywy, zobaczyć ją z punktu widzenia reżysera
5.Moim wymarzonym zwierzakiem jest świnka morska, ponieważ gdy byłam mała nie mogłam zatrzymać jej w domu z powodu alergii
6. Moja sypialnia miałaby ściany w kolorze jasnej zieleni i ciemne, brązowe meble
7.Moim wymarzonym zawodem jest zostać grafikiem komputerowym, ponieważ mogłabym połączyć moją pasję z zarabianiem na życie
8. Antyspołeczna
9. Wrażliwa, cicha, nerwowa, perfekcjonistka, realistka

Ja, kingawr123, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, kingawr123, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.
Ostatnio zmieniony przez kingawr123 2016-09-20, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  

Nefrose 

1-klasista

Wysłany: 2016-09-18, 10:06   

1. Nefrose / 21 ahh ta starość :(
2. jazda konna, Japonia (w tym manga, anime kultura itp.), książki
3. Tak, czytam, generalnie to nałogowo xd głównie fantastykę, chociaż zdarzą się też inne pozycję, jeżeli mnie zaciekawią
4. Jestem na tak, o ile są dobrze wykonane i mam do czynienia z ekranizacją książki, a nie jej adaptacją. Jak dla mnie ekranizacja jakiegoś dzieła ma być taką swoistą 'wisienką na torcie' dla czytelnika i ma wzbogacić jego pogląd na dany świat, bohaterów i realia w których się znajdują, a nie tworzyć nowe, zupełnie odbiegające od tego co było przedstawione w książce.
5. Koń, uwielbiam je za ich siłę, wytrzymałość, grację i taką majestatyczną postawę
6. Na pewno szykownie, myślę że w kolorach, czerń-biel, ewentualnie ciemny brąz-beż. Łóżko musiałoby być duże i wygodne, a obok niego znajdować się lampka nocna. Skłaniałabym się również do jakiegoś obrazu na ścianie, a także telewizora albo kina domowego i jakiejś komody czy szafy na ubrania. Na podłodze powinny być panele oraz jakiś mały dywanik najlepiej w pobliżu łóżka (dla kolorów brąz-beż dla czerń-biel musiałabym się jeszcze nad tym zastanowić, ale chyba skłaniałabym się do wykładziny). Oprócz tego w sypialni powinno znajdować się duże okno z wyjściem na taras.
7. Zawsze chciałam być trenerem jeździeckim, ale z racji realiów w jakich żyjemy postawiłam na karierę zawodową i kształcę się w czymś zupełnie innym licząc na to, że w przyszłości będę dużo zarabiała, a mój zawód opierać się będzie na kierowaniu i zarządzaniu ludźmi i podejmowaniu czasami ciężkich decyzji :)
8. "Nic nie trwa wiecznie, niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie. Dobre momenty, jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie"
9. Wredna; skryta (jeżeli chodzi okazywanie uczuć innym); uparta; zawzięta; kłótliwa; oddana; zdolna do poświęceń; cierpliwa w istotnych sprawach, za to zupełnie niecierpliwa w tych mało istotnych; relistka

Ja, Nefrose, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Nefrose, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

skylenika 

1-klasista

Wysłany: 2016-09-25, 16:35   

1. skylenika - 18 lat
2. literatura, muzyka, gotowanie, natura
3. Czytam wszystko ale w większości rożne opowiadania , fantasy , kryminalne.
4. Sądze ,że niektóre potrafią nam ukazać ten świat który chcielibyśmy zobaczy , pomimo iż nie jest on taki jaki mieliśmy w swojej wyobraźni.
5.pies , bardzo kocham psy i kiedyś już miałam nawet dwa
6. blado niebieska , białe meble o prostych wzorach i kształtach , podłoga była by z szarego drewna. Łóżko było by w samym środku pokoju przy ścianie duże dwuosobowe. po prawą ścianą stało by duze biale biurko , na przeciwko łóżka stała by duza szafa, a po lewej stronie pólki wypełnione różnymi książkami.
7. moim wymarzonym zawodem był by albo aktor głosowy gdyż fascynuje mnie ta praca lub praca w księgarni otoczona całą masą książek.
8. jak noc czasami jasna czasami mroczna pełna gwiazd i tajemnicza w swym majestacie
9. tajemnicza, zabawna, marzycielka, pomocna

Ja, skylenika, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, skylenika, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

kingawr123 

1-klasista

Wysłany: 2016-10-08, 10:45   

1. kingawr123, Kinga,15 lat .
2. Moim hobby jest śpiewanie, czytanie książek i rysowanie :) .
3. Lubię książki fantasy i kryminały (polecam książki Agathy Christie).
4. Uważam, że ekranizacja książki może pomóc w spojrzeniu na daną książkę z innej perspektywy, zobaczyć ją z punktu widzenia reżysera. Przy dzisiejszej technologii można zrobić prawie wszystko.
5.Moim wymarzonym zwierzakiem jest świnka morska, ponieważ gdy byłam mała nie mogłam zatrzymać jej w domu z powodu alergii (tęsknie za nią :( ).
6. Moja sypialnia miałaby ściany w kolorze jasnej zieleni i ciemne, brązowe meble. (podobno zielony odpręża )
7.Moim wymarzonym zawodem jest zostać grafikiem komputerowym, ponieważ mogłabym połączyć moją pasję z zarabianiem na życie , chociaż gdyby było to cos związane ze śpiewaniem to wolała bym zarabiać dzięki muzyce :) .
8. Przewrażliwiona.
9. Wrażliwa, cicha, nerwowa, perfekcjonistka, realistka

Ja, kingawr123, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, kingawr123, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Dest2009 

1-klasista

Wysłany: 2016-10-08, 13:40   

1.Dest2009, 19
2. Ksiazki, filmy, muzyka, rysowanie
3. Czytam najchętniej fantastykę
4. Jest to wyzwanie, ponieważ ekipa filmowa musi sprostać wymaganiom fanów tych popularnych książek
5. Aligator, bo zawsze chciałam miec fosę i aligatora, ktory gdybym kogoś nie lubiła zjadałby go.
6. Byłaby duża i miałaby dużo okien, napewno nie byłaby różowa no i musi wyglądać "schludnie". A wszystko inne byłoby mi obojętne
7.lekarz, ponieważ sądzę, ze do tego najbardziej się nadaję, a na dodatek lekarze zawsze bedą potrzebni.
8. Nieufna
9. Jestem osoba zmienna. Raz kogoś kocham w następnej sekundzie go nienawidzę, ale mu tego nie pokazuje. Jestem opanowana. Wole cierpieć w samotności. Nie lubie lodów czekoladowych. Jestem rownież szalona.
Ja, Dest, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Dest, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

JustHarry 

1-klasista

Wysłany: 2016-10-27, 19:54   

1. Sylwia, 19 lat.
2. Głównie pisanie i rozwijanie się w tym kierunku; ludzka psychika; czytanie książek; grafika komputerowa.
3. Czytam głównie książki fantasy, ostatnio jednak sięgam po kryminały i książki psychologiczne.
4. Uważam, że to dobry sposób, by przynieść książce jeszcze większą popularność. Myślę też, że dla fanów powieści, zobaczenie jej w innej odsłonie będzie miłym doświadczeniem i pozwoli spojrzeć na bohaterów z innej perspektywy. A jeżeli ekranizacja się nie spodoba - zawsze można zostać wiernym książce.
5. Moim wymarzonym zwierzęciem jest pies (jak zwyczajnie). Dlaczego? A no dlatego, że uważam, że jest to istota bardzo wierna i oddana. ( A tak całkiem z innej beczki, jakbym żyła w jakimś świecie fantasy to miałabym wilka.)
6. Ciężkie pytanie, zwłaszcza że z roku na rok mój gust co do wystroju wnętrz ulega drastycznej zmianie. Raz więc chciałabym mieć sypialnię w ciemnych, mrocznych kolorach, z łóżkiem z baldachimem i wieloma świeczkami, raz natomiast chciałabym mieć kompletnie uroczą, blado-różową sypialnie, z meblami z jasnego drewna. Teraz chyba bardziej się skłaniam do tej drugiej opcji.
7. Pisarz. Głównie dlatego, że lubię pisać, sprawia mi to przyjemność.
8. Nadużywająca iksów i deków.
9. Raczej otwarta, lubiąca rozmawiać na niebanalne tematy, tolerancyjna studentka biologii.

Ja, JustHarry, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, JustHarry, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Evaerynth 

1-klasista

Wysłany: 2016-11-18, 01:56   

1. Imię/nick i wiek.
Ewa/Evaerynth, 22 lata.
2. Zainteresowania.
Interesuję się głównie fantastyką i science-fiction. Lubię też historię, zwłaszcza okresu średniowiecza (ale mam tu na myśli to, jak wtedy wyglądał świat i jak żyli ludzie, nie interesują mnie wojny, czy polityka) oraz ogólnie pojętą przyrodę.
3. Czy i jakie książki czytasz?
Czytam przede wszystkim fantastykę. Lubię móc zatopić się w świecie pełnym tego, czego w naszej rzeczywistości doświadczyć nie możemy. Nie ma to jak dać się ponieść wyobraźni i odkrywać światy pełne magii i fantastycznych stworzeń.
4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek?
Ekranizacje nigdy nie będą tak dobre, jak literackie pierwowzory, bo w filmie nie da się po prostu zmieścić wszystkiego, co zawarte jest w książce. Uważam jednak, że ekranizacje książek są potrzebne, bo zdarzało mi się już dzięki obejrzeniu filmu dowiedzieć się o książce, która była jego pierwowzorem. Do przeczytania Harry'ego Pottera zachęciła mnie właśnie ekranizacja pierwszego tomu, którą obejrzałam jako dziecko.
5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie?
Największą sympatią darzę koty - tak jak one chodzę własnymi drogami. Lubię też dziobaki, bo są takie... dziwne i jakby złożone z elementów, z których każdy jest z zupełnie innej bajki. No wiecie, ssak składający jajka, mający kaczy dziób i bobrowy ogon. I do tego jadowity. Czasem sama czuję się na tym świecie jak taki dziobak.
6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała?
Byłaby inspirowana lasem - meble z drewna przypominającego powyginane gałęzie, lampa w kształcie kwiatu, sufit imitujący rozgwieżdżone niebo.
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego?
Bibliotekarka albo właścicielka księgarni. Ileż literackich odkryć mogłabym wtedy dokonać!
8. Cytat/słowo opisujące Ciebie?
We śnie człowiek znajduje się we własnym świecie.Czasem pływa w głębokim oceanie,a czasem robi pierwszy krok w chmurach. - J.K. Rowling, Harry Potter i Więzień Azkabanu
9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami.
Wrażliwa, oryginalna, perfekcjonistka, introwertyczna, czasem pełna sprzeczności.

Ja, Evaerynth, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Evaerynth, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Opheliac 

1-klasista

Wysłany: 2016-11-24, 17:12   

1. Opheliac, 18 lat
2. Uwielbiam czytać książki, rysować i słuchać muzyki.
3. Oczywiście, że czytam. Myślę nawet, że to już podpada pod uzależnienie. Głównie czytam fantastykę i romanse. Przeczytam chyba wszystko oprócz kryminałów, bo jestem zbyt ciekawska i niecierpliwa, i od razu bym chciała poznać rozwiązanie zagadki.
4. Podzielam zdanie większości i uważam, że książki są zawsze lepsze od ich ekranizacji. Brakuję mi w nich przemyśleć bohaterów, uczuć i zdecydowanie za szybko się kończą pomijając połowę swojego pierwowzoru. Wyjątkiem są "Pamiętniki Wampirów", bo o ile serial jest całkiem w porządku, to czytając książki umierałam z nudów.
5. Miałam psa, świnkę morską, chomika i króliki, ale od jakiegoś czasu myślę nad żółwiem. Widziałam kiedyś takie małe żółwie wodne w sklepie i pomyślałam, że to najbardziej urocze stworzenia na świecie.
6. Myślę, że moja obecna sypialna jest idealna. Jest w niej kilka półek z książkami, a nad łóżkiem wiszą moje rysunki. Ściany są w pięknym karmelowym kolorze, a meble zrobione z ciemnego drewna. Brakuję mi tylko toaletki, ale to szczegół.
7. Gdybym wiedziała moje życie byłoby prostsze XD Klasa maturalna, czas wyboru drogi życiowej, a pomysłów brak. Jeśli musiałabym teraz zdecydować to byłaby to farmacja, bo lubię chemię, ale wciąż szukam czegoś, co bardziej by mi odpowiadało.
8. "Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem." Bo czasem wydaje mi się, że bardziej odstawać od innych już nie mogę.
9. Wredna, złośliwa, ironiczna, czasem plująca jadem, ale szalenie lojalna w stosunku do przyjaciół, lubiąca śmiech i nawet podobno zabawna, nieśmiała w stosunku do nieznajomych, skryta, humorzasta, wymagająca w stosunku do siebie i innych, mająca własne zdanie na każdy temat.

Ja, Opheliac, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Opheliac, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

redhairphoto

1-klasista

Wysłany: 2016-12-29, 14:15   

1. redhairphoto, 19 lat
2. Malarstwo, rysunek, tatuaże
3. Głównie horrory i kryminały
4. Lubie zobaczyć moje ulubione postacie, które są odgrywane przez dobrze dobranych aktorów. Tak właśnie jeszcze bardziej pokochałam profesora Snape'a dlatego ekranizacje jak najbardziej popieram chociaż zdarzają się beznadziejne przypadki.
5. Lis. Jestem kompletnie zakochana w tym stworzeniu bo z pozoru jest groźne i przebiegłe ale potrafi się przywiązać i kochać.
6. Na pewno mrocznie.Czarne ściany, duże łóżko na środku z czarą pościelą, biały, puchaty dywan na całej podłodze i czarne meble. Oczywiście musiałoby się jeszcze znaleźć miejsce na sztalugę.
7. Tatuażysta, ponieważ kocham tworzyć i sama już posiadam takie ozdoby na moim ciele.
8. Chwytamy liny zła, by opuścić mroczne dna.
9. Cicha, zamknięta w sobie ale jak ktoś nadepnie mi na odcisk to nie będzie miał ze mną łatwo.

Ja, redhairphoto, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, redhairphoto, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

mruczka2802 

1-klasista

Wysłany: 2016-12-30, 20:55   

1. Mruczka2802/17
2. Lubie malować i czytać blogi o tematyce Harrego i Naruto
3. Czytam mało książek ale jak coś czytam to nie zwracam na gatunek tylko treść.
4. To fajny pomysł i mi się podoba.
5. Zawsze chciałam mieć węża albo jakiegoś pająka. Nie wiem dlaczego po prostu te zwierzęta mnie fascynują.
6. Hmmm Chyba była by w ciemnych kolorach czarnym, granatowym bądź zielonym. miało by łóżko jednoosobowe najlepiej z drewna. Stała by duża szafa na ubrania biurko szafka nocna i inne szafki na moje pierdółki to wszystko z drewna.
7. Chce zostać policjantką a dlaczego bo lubię pomagać innym i zawsze mnie to interesowało.
8. Jak jest taki cytat to: "Cicha woda rzeki rwie".
9. Cicha, nieśmiała i leniwa ale jak na czymś mi zależy lub jestem w gronie swoich przyjaciół wtedy jestem gadatliwa, śmiała i mam dużo energii.

Ja, mruczka2802, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, mruczka2802, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Czarny Wilk 

1-klasista

Wysłany: 2017-01-12, 21:38   

1. Czarny Wilk/18 lat
2. Lubię malować, słuchać muzyki i chodzić po lasach.
3. Czytam niewiele książek no chyba, że blogi zaliczają się jako książki to ich dużo.
4. Dobrze, że to robią. To bardzo dobry pomysł.
5. Wąż. A dokładnie boa. Naoglądałam się za dużo filmów i strasznie mi się te zwierze spodobało.
6. Duża z dużym ładnym łóżkiem, z ciemnymi ścianami z malunkami. Drewniane meble.
7. Zostać fryzjerką. Zawsze lubiłam czesać i modelować włosy. Robiłam warkocze i inne fryzury siostrze i mamie.
8. Szalona.
9. Młoda i szalona nie podająca się i ciągle roześmiana.

Ja, Czarny Wilk, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Czarny Wilk, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Arana_Q

1-klasista

Wysłany: 2017-01-17, 23:08   

1. Imię/nick i wiek: Lena, 24
2. Zainteresowania: Pisanie, popkultura, kinematografia, gady
3. Czy i jakie książki czytasz? Ostatnio czytam zdecydowanie mniej niż kiedyś, może 3-4 książki rocznie. Przerzuciłam się na filmy i seriale. Jak już czytam, to głównie sci-fi, mój ulubiony gatunek. Poza tym dużo fanfiction.
4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek? Konkretnych, czy ogólnie? Uważam, że trudno przełożyć książkę na film, głównie ze względu na objętość materiału (zazwyczaj ponad 300 stron vs dwie godziny filmu). Lepiej radzą sobie seriale, ostatnio wyszła Seria Niefortunnych Zdarzeń, która jest wierną ekranizacją książek, a przy tym dość dobrym serialem sama w sobie.
5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie? Pyton królewski w jakiejś fikuśnej odmianie. Bo lubię pytony.
6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała? Ważne, aby było wygodne łóżko, miejsce na oraz terrarium z wonszami.
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego? Sławna jutjuberka, bo sława i hajsy.
8. Cytat/słowo opisujące Ciebie? "You know, sometimes I feel like I was born with a leak, and any goodness I started with just slowly spilled out of me, and now it's all gone. And I'll never get it back in me. It's too late."
9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami. INTP

Ja, Arana, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Arana, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

//plus: tylko nie Slytherin, tylko nie Slytherin...//

RakszasaRani

1-klasista

Wysłany: 2017-01-20, 23:27   

1. Imię/nick i wiek - RakszasaRani, 19
2. Zainteresowania - czytanie, rysowanie, gotowanie
3. Czy i jakie książki czytasz? - czytam mnóstwo książek, zazwyczaj fantastykę, horror i kryminał
4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek? - zależy jak jest zrobiona, ale i tak wolę książki bo w ekranizacjach wycinają mnóstwo wątków
5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie? - chciałabym mieć węża, od dziecka je uwielbiałam, zawsze mnie fascynowały, a ich skóra pokryta łuską jest taka przyjemna w dotyku...
6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała? - na pewno w ciemnych kolorach, z dominacją czerni i fioletu
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego? - ambasador polsko-japoński, ponieważ uwielbiam język, kulturę i historię Japonii
8. Cytat/słowo opisujące Ciebie? - mruk
9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami - sangwinik z pozytywnych cech, melancholik z negatywnych

Ja, RakszasaRani, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, RakszasaRani, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Księżyc

1-klasista

Wysłany: 2017-03-28, 20:11   

1. Księżyc, 21
2. Malowanie, mitologia, pismo starożytne.
3. Uwielbiam fantastykę, gorąco polecam książki Kossakowskiej.
4. Wszystko zależy od filmu, jednak bardzo rzadko po przeczytaniu książki podoba mi się także jej ekranizacja.
5. Marzę o wężu zbożowym, niestety nie mam na niego miejsca więc musi mi wystarczyć mój ptasznik.
6. Wszystkie ściany białe z wyjątkiem jednej czarnej na której po środku stoi wielkie białe łóżko z wieloma czarno białymi poduszkami i taką samą pościelą. Na białej drewnianej podłodze leży wielki czarny puchaty dywan. Po prawej stronie łóżka całą ścianę zajmuję półokrągłe okno zasłonięte ciężkimi białymi kotarami. Po przeciwległej stronie znajduję się duża czarna dębowa szafa i takiego samego koloru drzwi. Na przeciwko łóżka stoi czarne masywne biurko i czarny fotel okryty białym puchatym kocem a na ścianie wisi wielki biały łapacz snów. Dokładnie na środku sufitu umieszczony jest czarny kryształowy żyrandol.
7. Weterynarz, ponieważ kocham zwierzęta.
8. Empatia.
9. Jestem introwertykiem.

Ja, księżyc , obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, księżyc , jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Atulaleczka 

1-klasista

Wysłany: 2017-04-20, 23:45   

1. Atulaleczka, 22
2. Wiele rzeczy, głównie muzyka, ekonomia i historia. Nie pogardzę też dobrą książką.
3.Czytam głównie fantastykę, lubię w książkach znajdować inny świat i szeroko pojętą magię. CXzasem przeczytam też dobry horror.
4. To zależy, niektóre przypadły mi do gustu inne nie, głównie przez pomijanie wielu ważnych wątków. Niektóre są lepsze od książek, np. taki "Hobbit".
5. Kocham wszystkie zwierzątka, ale najbardziej chciałabym mieć, jeśli byłaby taka możliwość, to orła. Ten ptak urzeczywistnia wolność i majestat.
6.Moja sypialnia byłaby praktyczna i raczej surowa. Osobiście preferuję zimne barwy, więc zapewne ściany byłyby w kolorach zimnego błękitu, a podłoga drewniana, pewnie biała. Meble też białe, jako że lubię minimalizm, a łóżko duże i wygodne, na nim dużo poduszek (jestem wygodnicka). Na białej podłodze leżalby dość spory i bardzo miękki niebieski dywan.
7.Sądzę, że coś w kierunku finansów, pewnie bankier. W tej chwili to tylko marzę o ukończeniu studiów, które mi ten zawód zapewnią. Jestem już całkiem blisko. ;)
8."Samotność to cena, którą płacimy zarówno za szczerość i bezkompromisowość, jak i za paskudny charakter."
9.Na co dzień dość miła i lubiana, ale też szczera do bólu i pewna siebie. Realnie wrażliwa i niezrozumiana, a także samotniczka. Raczej ambiwertyk i romantyczka.

Ja, Atulaleczka, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Atulaleczka, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

shipploverr 

1-klasista

Wysłany: 2017-04-24, 21:32   

1. shipploverr, 16 lat
2. Lubie spać, jeść i czytać
3. Saga książek Harry Potter
4. Zazwyczaj mi się podobają, lecz często dodają do nich, lub pomijają różne sceny
5. Sądzę, że tym zwierzęciem jest puma- jest dumna i piękna, ale zarazem niebezpieczna
6. Jej przewodnie kolory to czarny, szary i biały, z elementami zieleni, na środku stałoby wielkie łóżko z puchatą pościelą. Duże okna, miękkie dywany i dużo luster. Kilka szafek na ubrania. Wszystko byłoby raczej nowoczesne.
7. Nie jestem jeszcze pewna mojej przyszłości, ale myślę, że mogłabym być prawnikiem;
8. Złośliwa
9. Lubie dokuczać innym;

Ja, shipploverr , obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, shipploverr , jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

wikuna74 

Wysłany: 2017-04-30, 13:26   

1. Wiktoria
2. Czytanie, pisanie, słuchanie muzyki.
3. Czytam naprawde dużo od psychologicznych po romanse ale moim nr.1 jest fantastyka.
4. Są mi raczej obojętne zawsze i tak wrócę do tego co na papierze. Bo przecież film jest na podctawie książki a nie odwrotnie. To właśnie tam znajdziemy najwięcej informacij o bohaterach.
5. Kot.( Bo psów się boje xD )a kot chodzi własnymi ścieżkami i dopuki czegoś nie pptrzebują to nie przyjdą a nawet jeśli się pojawią to zachowują się jak władcy.
6. Czarno-biały wszędzie czerń i biel (zgodze się jeszcze na zieleń)
7. Siedzenie za biurkiem może jako tłumacz przysięgły. Bo lubie języki obce.
8. Mój życiorys napisał jakiś psychopata i dotego jeszcze na#alony
9. Jestem wszędzie ale nie zawsze to widać xD

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach