ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Tiara
Autor Wiadomość
Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2014-01-30, 11:28   Tiara

Zacznijmy od tego, że jest to forum towarzysko-literackie. Wymagamy zaangażowania w życie gospody. Jeśli bierzesz udział w ceremonii oznacza to, że przyjmujesz tę zasadę i że przeczytałeś REGULAMIN.
Osób niestosujących się do regulaminu - nie przydzielamy.
Osób, które mają mniej niż 5 komentarzy* w dziale Czytelnia - nie przydzielamy.
Osób, które są wulgarne - nie przydzielamy.

Użytkownicy, którzy po przydzieleniu do danego Domu nie zaangażowali się w jego sprawy bądź nie słuchali swojego Opiekuna mogą zostać z niego wyrzuceni. W takim przypadku, chcąc wciąż mieć dostęp do działów +15/+18, wystarczy zwrócić się do Klawy, Al lub carietty, by zostać przydzielonym do Kuchni.

Zgłoszenie do Tiary:

1. Imię/nick i wiek.
2. Zainteresowania.
3. Czy i jakie książki czytasz?
4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek?
5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie?
6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała?
7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego?
8. Cytat/słowo opisujące Ciebie?
9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami.

Oraz jeszcze jedno wymaganie:
Skopiuj fioletowy tekst poniżej, wypełniając puste miejsca swoim nickiem. Jest to ważna część Ceremonii i jeśli złamiesz tę przysięgę - Twoje IP zostaje zbanowane.

Ja, _____, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, _____, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Prosimy o nie pisanie do jakiego domu koniecznie chcecie trafić.

O hasło do Dormitoriów pytajcie swoich Opiekunów i prefektów.
Opiekuni to: Al, Martynax, Klawa i Satanachia.
Spis Prefektów, znajdziecie TU.

* Posty w dziale "U Pani Pince" nie liczą się jako komentarze.

Payne 

1-klasista

Wysłany: 2014-02-01, 13:58   

1. Payne, 23
2. Literatura, polityka, pieczenie
3. Ostatnio znów zaczytuję się w książkach kryminalnych, jednak dobrą fantastyką nie pogardzę. Ale książki gdy muszę się uczyć - odpada. Nie lubię nauki...
4. Zależy kto, zależy co. Nie wszystkie ekranizacje mi się podobają, choć jest kilka, które są fajne.
5. Niestety, przy mojej alergii na sierść wszystkie psy, koty czy króliki odpadają. Choć może to i dobrze, bo nie przepadam za nimi. Najchętniej kupiłabym sobie iguanę lub żabę drzewną.
6. Oliwkowa, z ciemnymi, najlepiej czarnymi dodatkami. Wielkie łóżko, takie w starym stylu z drewnianą ramą i dużym zagłówkiem. Duże komody, by pomieścić wszystkie moje rzeczy i gdzie niegdzie srebrne akcenty dla rozjaśnienia. Oj, idealna by była...
7. Rentier! Mieć tyle pieniędzy na koncie, by żyć w luksusie tylko na samych odsetkach, oj to idealny zawód dla mnie.
8. Ostatnio skłaniam się ku temu: "Dlaczego niby mam być jedynym uczciwym człowiekiem na tym zwariowanym świecie? Nawet moje natchnienie, moja pierwsza dziesięciocentówka, trafiła do mnie dzięki oszustwu w Glasgow!"
9. Lojalna wobec swoich, ironiczna, nie lubiąca nieszczerości i bylejakości. Jednocześnie wygodnicka, dbająca o siebie i swoje potrzeby.

Ja, Payne, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Payne, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

agatamary 

1-klasista

Wysłany: 2014-02-02, 21:17   

1. Agata/33
2. Śpiew, muzyka, taniec, gotowanie, książki
3. Fantasy, kryminały, klasyka, podróżnicze, naukowe
4. Kiedyś ekranizacje prawie zawsze były gorsze od książek (choć i bywały wyjątki, jak choćby "Pluton"). Teraz mam wrażenie coraz częściej ekranizacje oglądam z przyjemnością. Może po prostu na stare lata łatwiej mnie zadowolić :)
5. Jaguar w garażu ;). A tak na poważnie to nie ja dokonuję wyboru... to zwierzęta zawsze znajdą sposób na zostanie moją "Znajdą".
6. Z dużym wygodnym materacem, wielkim lustrem, ogrzewającym nogi dywanem i plumkającym na gitarze ukochanym u boku.
7. Ekspert we własnej dziedzinie. Jak już coś robić to porządnie. No i można wtedy mieć wolność, niezależność i asystentów.
8. "Lo­gika zap­ro­wadzi cię z pun­ku A do pun­ktu B. Wyob­raźnia zap­ro­wadzi cię wszędzie." A. Einstein
9. Wesoła, ambitna, lubiąca podróże, naukę, ludzi, przygody. Często zalewają mnie emocje: zbyt dużo wtedy czuję i mówię. Bywam niezdyscyplinowana i leniwa. Pochodzę z rodziny ekscentryków. Kocham muzykę!

Ja, agatamary, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, agatamary, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

sanny 

Wysłany: 2014-02-11, 00:20   

1.Sanny, 21- miło mi ;)
2.Zainteresowania- wszystko co dotyczy Winchesterów, X-Files, Avengersów itd... Slashy, winchesty, Destiele...
Ulubione czarodziejskie przedmioty szkolne to: obrona przed czarną magią! eliksiry ze Snapem!
Lubię... Cóż, lubię czytać fanfiki, ale nienawidzę czekać na kolejne odcinki seriali. Z tego względu bardzo leniwa, niecierpliwa, próbująca swoich sił w pisaniu, ale też wieczna optymistka, wesoła i pogodna każdego dnia.
3. Stephena Kinga, Mastertona, Koonza, ogólnie horrory, romanse, ostatnio Karenine- klasykę rosyjskiej literatury :D
4. Jeśli są napisane przedtem przez Stephena Kinga, to nie ma takiej, której bym nie oglądnęła. Nawet jeżeli byłby to najgorszy gniot i tak będę mówiła, że arcydzieło!
5. Orka, ponieważ jak byłam mała zakochałam się w "Uratuj Orkę" :)
6. Czy to dziwne, że wszędzie widzę gigantyczne, kartonowe figury Winchesterów, Snapea i Syriusza? No i choinka w kształcie Castiela. Tak to możliwe, widziałam taką!
7. Dziennikarka. Cóż, uwielbiam pisać!
8. "Tchnienie wiatru zawsze podążające swoimi, niezbadanymi ścieżkami"

Ja, Sanny, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.

Ja, Sanny, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

hurata1 

1-klasista

Wysłany: 2014-02-14, 21:41   

1. hurata1, 30-jeszcze
2. książki, seriale, anime, mangi, gotowanie, sprzątanie
3. Czytam wszystko jak leci, a co spełnia jeden warunek musi być ciekawe od pierwszej strony. Obecnie trzeci raz czytam Odkrycia Riyria(6Tomów) Michaela J. Sullivana.
4. Nienawidzę ekranizacji: Władca pierścieni to katastrofa, Saga Zmierzch podwójna katastrofa, Hobbit bez komentarza. Lubię Dumę i uprzedzenie, ale że nie czytałam to ekranizacja mi się podoba.
5. Mam psa...kiedyś to były spacery, a teraz bardziej przypomina kota bo przesypia całe dnie i mruczy.
6. Urządziłam już sobie: Duża szafa, obok duża biblioteczka, okno z szerokim parapetem do siedzenia, biurko łóżko stoliczek na mały telewizor i stoliczek na lampkę nocną. Ściany biało zielone na podłodze parkiet pod kolor mebli lub lekko ciemniejszy oraz gruby dywan.
7. Kiedyś Nauczyciel, teraz jakieś stanowisko w firmie w której pracuję. Zawodu zawsze się można nauczyć lub go zmienić.
8. "Upraszczając nieco sprawę. Suką się jest a nie bywa..."
9. Wredna, koleżeńska, humorzasta, radosna, mająca własne zdanie i własne zasady, nie mająca czasu więc i tak pewnie usuną mnie z Domu, może więc chyba od razu poproszę o przydział do Kuchni.

Ja, hurata1, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, hurata1, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

shizune785 

1-klasista

Wysłany: 2014-02-16, 16:44   

1. Shizune, 18.
2. Książki, poezja, fanfiction, muzyka (głównie rap), sport (głównie piłka nożna).
3. Czytam na potęgę, głównie horrory, thrillery, kryminały, s-f.
4. Zbytnio ich nie lubię, gdyż praktycznie nigdy nie są dokładne, jest pomijane, lub przeinaczane wiele szczegółów.
5. Chciałabym mieć psa, myszki i węża. Wiem, dziwne... pies, ponieważ jest dobrym towarzyszem, myszy, ponieważ od zawsze je lubię, wąż natomiast dlatego, iż jest drapieżnikiem i od zawsze kojarzył mi się z przebiegłością.
6. Drewniane, ciemne łóżko, mała szafka nocna, komoda i szafa. Cała sypialnia powinna być w ciemnych kolorach, najlepiej czarno - brązowo - zielonych. Do całości dodałabym mnóstwo półek na książki oczywiście.
7. Chciałabym pracować w wydawnictwie książek. Poprawiałabym błędyw tych cudeńkach, a na dodatek czytałabym je przed premierą... Żyć, nie umierać!
8. "Człowiek jest jedną wielką zmienną" oraz "Jesteś równie dziewczęca, co twój kolega" :).
9. Miła, pomocna, ale jeśli ktoś mnie zdenerwuje niesamowicie wredna, cyniczna, sarkastyczna, dążąca do zemsty. Odważna, radosna, przebiegła, dość impulsywna, inteligentna, książkocholiczka, a na dodatek chłopczyca.

Ja, Shizune785, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Shizune785, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Hummi 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2014-02-20, 21:26   

1. Hummi, 19
2. Czytanie książek i fanficków, oglądanie seriali, słuchanie muzyki, pochłanianie dużej ilości słodkości
3. Zazwyczaj horrory i thrillery, ale również łapię za romanse, fantastykę, młodzieżówki i kryminały
4. Ekranizacja to marna namiastka książki, ale mimo wszystko jest potrzebna. Niech ludzie, którzy nie lubią bądź nie mają czasu czytać, chodź troszkę poznają te cudne światy, w które inni "uciekają" na godziny.
5. Mops. Ta rasa psa ogromnie mnie rozczula. Mają specyficzną urodę, więc dla jednych są brzydkie, a dla innych (takich jak ja) to słodziaczki. Ewentualnie mogłabym mieć jeża. Są cudne ^_^
6. W kolorystyce stawiałabym na fiolet, czerń i biel albo zieleń, turkus i biel. Nie mogę się zdecydować. Obowiązkowo w sypialni byłoby duże łóżko, może nawet z baldachimem i toaletka. Pod oknem stałaby leżanka, na jednej ze ścian zawiesiłabym jakąś nietuzinkową półkę na książki i gdzieś stałaby szafa w lustrem. No i oczywiście telewizor, co najmniej 32 cale :D
7. Grafik komputerowy. Miło byłoby dostać pracę w czymś, co kocha się robić. A ja naprawdę uwielbiam spędzać godziny w programach w których mogę tworzyć oraz przerabiać grafikę i filmy.
8. Zło ~ mój chłopak
9. Uwielbiam się śmiać i żartować. Czasami te żarty są złośliwe i z kategorii czarnego humoru, więc nie do każdego trafiają. Lubię drażnić ludzi w celu wywołania zabawnej dyskusji. Nigdy nie robię tego po to, aby się z kimś kłócić. Mimo mojej wewnętrznej francy jestem pomocną osobą. Robiąc testy na osobowość wyszło, że jestem cholerykiem i sangwinikiem. Wszyscy, którzy mnie znają (łącznie ze mną) zgadzają się z tym.

Ja, Hummi, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Hummi, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

gorgie 

3-klasista

Wysłany: 2014-03-02, 23:51   

1. Gorgie, 20 lat
2. Kynologia, medycyna, fantastyka, mitologia, okultyzm,psychologia
3. Uwielbiam czytać książki o różnej tematyce: głównie fantastyka, ale nie pogardzę książkami psychologicznymi czy opowiadającymi o podróżach. Jak jestem "na głodzie" książkowym przeczytam nawet książki wojenne lub klasyczne romansidła.
4. Nie spotkałam się z satysfakcjonującą mnie ekranizacją książki z wyjątkiem "trzech metrów nad niebem".
5. Syberian husky: biały/kremowy z lodowato błękitnymi oczami lub egzotyczny wąż. Jeżeli liczą się nierealne to smok :)
6. Przestrzenna z parapetem do czytania i dużą ilością światła. Z fotelem, który zwisałby z sufitu i można byłoby się na nim huśtać i w nim czytać. Zielone ściany, ogromne okna z ciężkimi zasłonami, wygodne łóżko. Plakaty i wydrukowane fanarty/zdjęcia moich ukochanych postaci.
7. Sądzę, że sprawdziłabym się jako osoba testująca, czy łóżka są wygodne :)
8. "Niektórzy ludzie, podobnie jak niektóre zabawki przychodzą na świat ze skazą. W pewnym sensie jesteśmy podobni do zepsutych zabawek."
9. Jestem :zmienna, ambitna, zawsze dostaje to czego chce, uwielbiająca drażnić innych,skryta, empatyczna, działająca według ustalonego wcześniej planu, uparta.

Ja, Gorgie, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja,Gorgie, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisani

Skrzydla_ 

1-klasista

Wysłany: 2014-03-05, 16:36   

1. Skrzydla_, wystarczająco dużo, by się do tego nie przyznawać :D
2.Archeologia, książki, film, muzyka i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy:D
3. Oczywiście. Czytam każdy rodzaj książek, przygodowe, psychologiczne, historyczne. Pod warunkiem, że pierwsze 30 stron mnie nie znudzi, jeśli tak się dziej odkładam książkę i nie ma możliwości bym sięgnęła po nią po raz drugi.
4. Na pewno żadna ekranizacja nie jest w stanie oddać charakteru książki. Przeważnie są to słabe substytuty oryginału. Więc nie oglądam.
5. Kocham wszystkie zwierzęta i nie mam wymarzonego.
6. Duży, gruby okrągły materac położony na podłodze, lustrzana ściana na przeciwko dużych okien, co da złudzenie przestrzenności. Pozostałe ściany błękitne, żadnych zasłon w oknach no i oczywiście kominek.
7. Barman w nocnym klubie:D Co noc inne znajomości. W 100% marzenie zrealizowane:D
8.Niereformowalna.
9. Ciężko zdobyć moją ufność czy lojalność, ale jeśli już tak się dzieje jestem lojalna po grób. Staram się być sumienna, słowna, nie zawsze to wychodź. bardzo ciężko jest mnie zdenerwować, mam własne zdanie i mało kto jest w stanie wpłynąć na jego zmianę. Miła, tak czasami. Opryskliwa, też. Inteligentna i zawsze sięgam obranego celu.

Ja, Skrzydla_, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja,Skrzydla_ jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Koszmar 

Wysłany: 2014-03-06, 03:17   

1.Koszmar, lat 19

2. Mam stosunkowo wiele zainteresowań, bardziej lub mniej intensywnie rozwijanych (oczywiście z personalnych powodów). Na ogół to broń biała i rycerstwo. Mitologia nordycka oraz życie codzienne wikingów to mój konik od dwóch lat. Sporty, sporty i jeszcze raz sporty! Oczywiście nie ślęczę przed telewizorem, nie oglądam jak mistrzowie biją się o medal, ja po prostu wolę w tym czasie sam uprawiać daną dziedzinę sportu. Głównie jest to bieganie, rower i podnoszenie ciężarów, lecz ostatnio powoli przerzucam się na deskorolkę/longboard oraz boks. Interesuję się także, oraz praktykuję wszelakie techniki malarskie, rysunkowe oraz rzeźbiarskie. No i przede wszystkim Potterhead forever!

3.Czytam głównie fantastykę, ale nie przeczytam byle czego. W wyborze swojej lektury jestem bardzo wybredną bestią. Liznąłem trochę horrorów i grozy, podczytuję także pamiętniki snajperskie i tym podobne pierdoły.

4.Ekranizacja zawsze spoko. Wyjdzie albo i nie, nie mnie o tym sądzić bo nie jestem maniakiem filmów i kina.

5.Ciężko stwierdzić. Aktualnie byłby to chart borzoj albo husky, którego mógłbym zabierać na dłuższe trasy. Na starość marzy mi się woliera z jastrzębiem Harrisona.

6.Byłaby na pewno mała i zagracona. Możliwe, że mieściłaby się w jakiejś starszej kamienicy i pełniła rolę nie tyle co pokoju do spania ale i pracowania. Taka mini sypialnio-pracownia z stołem kreślarskim, sztalugą i tablicą korkową, na której mógłbym zawieszać szkice. No i musiałaby mieć stojak z dwuręczniakiem, może jakąś szablą ze stali damasceńskiej i bułatem, żeby w poszukiwaniu weny mógł podziwiać te cudeńka i czerpać z nich inspirację.

7.Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie bo chciałbym robić tysiące rzeczy naraz. Chciałbym, żeby moja praca sprawiała mi przyjemność i jednocześnie oddawała coś dla ludzkości, czy to inspirację, czy to nadzieję na lepsze jutro.

8. Kto nie spodziewa się niespodziewanego, ten nie odkryje go. - Heraklit z Efezu
i może jeszcze: Wiedzieć jest niczym, wyobrazić sobie – wszystkim. - Anatole France

9. Szczery, czasem do bólu, przez co nie każdy jest w stanie mnie polubić. Potrafię kłamać, nawet bardzo dobrze, lecz gdy już to robię zawsze w kłamstwo upchnę kiełkujące ziarno prawdy. Przyjaciele i bliscy stoją zawsze na pierwszym miejscu. Pyskaty, zwłaszcza gdy ktoś próbuje mnie zdominować. Gdy ktoś próbuje zrównać z ziemią mojego znajomego albo osobę mi obcą, lecz wyraźnie nie radzącą sobie z sytuacją, zawsze do akcji wkraczam ja i staję w ich obronie, przez co wielu twierdzi, że jestem lekkomyślny i nieodpowiedzialny (bo a nuż kiedyś dostanie mi się za to porządnie po pysku). Nie cierpię szkoły, uczę się tylko tego co uznaję za przydatne do dalszego funkcjonowania w życiu (albo gdy jest ciekawe). Samouk. Nieprzewidywalny odmieniec, czasami samotnik, czasami otaczający się barwnie zakręconymi ludźmi. Żyje we własnym świecie. Gardzę dwulicowością oraz traktowaniem ludzi z góry, wywyższanie się nad innych.

Miało być kilkoma słowami a wyszła litania. Cóż, powodzenia Tiaro! >:D

Ja, Koszmar, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwny publikowaniu tekstów, których nie jestem autorem i jeśli kiedykolwiek będę musiał przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Koszmar, jestem świadomy konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Pozwoliłem sobie zmienić płeć w tej przysiędze "Wiecznej Wierności" :D

Disney 

1-klasista

Wysłany: 2014-03-12, 14:40   

1. Imię/nick i wiek.
Agata/Disney/25lat

2. Zainteresowania.
Maluje akwarelami i farbami olejnymi, ostatnio przerzuciłam się na martwą naturę. Biegam i co drugi dzień ćwiczę: brzuszki, pompki i bieżnia. Lubię spędzać czas z przyjaciółmi, uczyć się języków i oglądać serial Arrow w oryginale. Słucham muzyki od klasycznej po przez disco kończąc na metalu.

3. Czy i jakie książki czytasz?
Lubię czytać książki szczególnie thrillery medyczne, fantastyczne, kryminały i romanse.

4. Co sądzisz o ekranizacjach popularnych książek?
Czasami jest to historia dobrze przedstawiona, a czasami lepiej było nie oglądać. Niekiedy mam żal do reżyserów o to.

5. Jakie jest Twoje wymarzone zwierzę i dlaczego właśnie takie?
Mam już swoje wymarzone zwierzaki. Czarny kot (bo każda czarownica ma takiego xD) - uwielbiam jego miękką sierść, to nie jest do końca dachowiec, jest wielki i ma takie słodkie zielone oczka, bardzo lubi się przytulać łasić. Pies jamnik zmieszany z kundelkiem - maść brązowo-rudo-czarna. Śmieszny zakręcony ogonek i wysokie wybicie, a poza tym niezrównany kompan wszystkich kwestii biegania. Uwielbia wręcz spacery - podobnie jak ja.

6. Gdybyś miał/a urządzić sypialnię, jakby ona wyglądała?
Miętowe ściany, łóżko z baldachimem, przynajmniej dwa okna z zachodu, bym mogła po pracy oglądać jak niebo sie zmienia i zachodzi słoneczko. Komoda, szafa, miejsce na laptopa i telewizor ;)

7. Jaki jest Twój wymarzony zawód, dlaczego?
Chciałam zostać malarką, ale nie wyszło. Pracuje w biurze - lubię to, lubię kontakt z klientem, lubię rozmowy z pracownikami, lubię swoją szefową. Czego chcieć więcej?

8. Cytat/słowo opisujące Ciebie?
Spontaniczna dziewczyna o niebieskich oczach.

9. Opisz siebie/swój charakter kilkoma słowami.
Jestem wesoła i spontaniczna, w moim pokoju zawsze panuje artystyczny nieład. Lubię przyrodę i spotkania ze znajomymi. Muzyka to mi w duszy gra, nie wyobrażam sobie dnia bez słuchania muzyki czy przeczytania rozdziału książki.

Ja, Disney, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Disney, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Molli66

1-klasista

Wysłany: 2014-03-16, 22:29   

1. Aga/Molli66/19 lat
2. Jeżdżę konno, maluję farbami olejnymi, czytam fanfiki, szczególnie yaoi.
3. Lubię książki fantastyczne i medyczne. Ale pod żadnym pozorem nie do szkoły
4. Wiele zależy jak film został nakręcony. Ale nic nie zastąpi książki.
5. Czarny koń arabski. Piękne, dumne zwierze
6. Ciemne ściany, wielkie mahoniowe łożko na pół pokoju i okno wychodzące na północ.
7. Lekarka. Chciałam być nią od dziecka i tak mi zostało. Ale mam większe ambicje niż praca w przychodni. A nuż sie uda
8. Cicha woda brzegi rwie
9. Spokojna, nie towarzyska, woli zwalać robotę na innych i kierować nimi, zza sceny. Podobno potrafię być złośliwa i sarkastyczna

Ja, Molli66, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Molli66, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Precious 

Wysłany: 2014-03-29, 17:36   

1. Marcin - Precious - 23 lata.

2. Czytanie, pisanie, oglądanie filmów i seriali czy też okazjonalnie przedstawień teatralnych. Interesuje mnie człowiek, jako istota.
Lubię zarówno tworzyć jak i niszczyć, ot tak, dla zabawy. Jednym z moich hobby jest sprawdzanie wytrzymałości drugiego człowieka na różne zachowania. Ot tak, z nudów.

3. Czasem czytam, jeśli są dobre. Gatunek nie ma znaczenia - poza harlequinami i typowymi romansami przeczytam wszystko, co uznam za godne swej uwagi i czasu. Na przykład "Przygody Sherlocka Holmesa", "Władca Pierścieni", "Pachnidło", "Portret Doriana Graya" czy "Potop".

4. Mówimy o ekranizacji czy o adaptacji? Bo ekranizacji jest w sumie niewiele, głównie są to lektury, większość to właśnie adaptacje, więc trudno tutaj odpowiedzieć... Chociaż nie, tutaj też wszystko zależy od tego, jak dobrze jest coś zrobione. Już nawet nie chodzi o to, czy film znacznie odbiega od książki czy inszych ale o to, czy wersja nawet bardzo odbiegająca od pierwowzoru potrafi zainteresować i zaciekawić. Oczywiście bardzo dobrze spisano się ekranizując "Władcę Pierścieni", ale uważam że adaptacja "Gry o Tron" również jest dobra, tak samo jak "Hobbit", mimo że nie jest on ekranizacją a adaptacją podoba mi się nawet bardziej niż książka z dzieciństwa.

5. Biorąc pod uwagę to, że jestem na forum potterowskim pewnie chodzi o postać animagiczną? Chciałbym być wężem, najlepiej jadowitym. Takie to giętkie, zwinne i ukryje się gdzie chce. Węże są bardo mądre i sprytne, jeszcze z rok temu miałem zbożowego i chyba ponownie sobie kupię. Ewentualnie mógłby być lis. Jakoś lubię lisy. Też cwane to-to jest. A mieć... cóż, chciałbym ponownie mieć węża albo rybki... coś, czym trzeba się mało zajmować i nie potrzebuje stałej uwagi.

6. Na wymarzoną sypialnię jeszcze mnie nie stać, ale mniemam że to jedynie kwestia czasu. Powinien być raczej sporych rozmiarów, z olbrzymim łóżkiem i dwoma dużymi oknami sięgającymi od sufitu do podłogi. Może też i drzwi na balkon zamiast jednego z okien. Małe ma to znaczenie, i tak chciałbym w nich ciężkie zasłony, w dzień upięte na ścianie, a w nocy zasunięte, nieprzepuszczające światła ani nocnego powietrza. Kolorystyka pokoju stonowana, większość w ciemnych kolorach. Może ciemnozielone lub granatowe, ewentualnie bordowe ściany, do tego meble, raczej jasne, drewniane. Łóżko powinno również mieć kotary pod kolor zasłon, które myślę że byłyby raczej ciemnozielone niezależnie od barwy ścian. Bardzo chciałbym tam mieć podręczną biblioteczkę z ulubionymi książkami i filmami w niej oraz duże, obejmujące całą sylwetkę, stojące ładnie zdobione lustro.

7. Psychiatra. Można spotkać ciekawych ludzi. I na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ktoś cierpiący na schizofrenię, czy zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Interesuję się ludźmi w kontekście biologiczno-psychicznym, a że bardziej odpowiada mi zgłębianie czyjegoś umysłu niż grzebanie we flakach - niehigieniczne i nieatrakcyjne - to zdecydowanie wolę psychiatrię. Mógłbym też napisać może jakąś książkę o swoim pacjencie? Możliwości wiele mi to otwiera.

8. "Mnie bardziej się podobają ludzie niż zasady, a ludzie bez zasad bardziej niż wszystko na świecie" i "Wybieram sobie przyjaciół dla ich piękności, znajomych dla ich charakteru, a wrogów dla ich bystrej inteligencji".

9. Uważam się za człowieka raczej spokojnego, choć jak każdy mam swoje granice i bodźce, które sprawią, że te granice się przesuną na niekorzyść drugiej osoby. Świetnie posługuję się ironią, bardziej odpowiada mi rozmowa przetykana sarkazmem niż słodzenie sobie nawzajem albo pusta gadka. Ambitny i inteligentny nie interesuje mnie czy będę dążył "po trupach do celu" - każda wartościowa rzecz wymaga ofiar, a lepiej żeby były to ofiary cudze niż własne. Bardzo egoistyczny, nieco egocentryczny i despotyczny. Gdy ktoś wyjątkowo zajdzie mi za skórę, wystarczająco często przekracza moją granicę za którą przestaję być spokojny i cierpliwy - jestem złośliwy i wredny, skrajnie nawet bezwzględny. Dla osób, które uznam za "swoje" potrafię być troskliwy i opiekuńczy, czasami miły i bezinteresowny w pomocy im. Lubię krytykować i wyrażać własne zdanie, które jako osoba zbyt asertywna uważam za najważniejsze.

Ja, Precious, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytem na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwny publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Precious, jestem świadomy konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

amy95102 

1-klasista

Wysłany: 2014-03-29, 22:56   

1. amy95102, 19 lat
2. Interesuję się sztuką, malarstwem i rysunkiem, Japonią, jej kulturą oraz anime i mangą.
3. Lubię czytać romanse, dreszczowce, fantastyczne... W sumie pasuje mi każdy gatunek.
4. Myślę, że to dobry pomysł, jednak trzeba to też dobrze zrobić. Ostatnio byłam w kinie na "Kamienie na szaniec". Film bardzo wciągający, gra aktorska bardzo dobra, ale jeśli chodzi o podobieństwo z książką, to jedynym był imiona bohaterów i niektóre sceny. Moje pytanie po wyjściu z kina "Gdzie był Alek?!" W książce był moim ulubionym bohaterem, lecz w filmie został niezauważony.
5. Moim wymarzonym zwierzem jest kot. Uwielbiam koty od małego, uważam je za słodkie stworzenia, dlatego, że jestem kociarą. Niestety moi rodzice się nie zgadzają, więc sprawię sobie takie zwierzątko, dopiero, gdy zamieszkam sama.
6. Ściany w kolorze bordowym, duże łóżko z dużą ilością poduszek bordowych i kremowych, kilka szafek oraz duże okno, które rozjaśniałoby mi mój własny kącik. Oczywiście kilka niezbędnych rzeczy na półkach, i kilka mniej ważnych.
7. Nie mam wymarzonego zawodu. Chciałabym raczej pracować gdzieś, gdzie można porysować, pomalować. Mogłabym zostać nauczycielem od plastyki lub pracować w agencji reklamowej i projektować. Mogłabym zostać nawet koneserem sztuki.
8. Przyjacielska.
9. Na co dzień jetem miła, nieśmiała i czasami niecierpliwa. Nie lubię chamstwa, gdy ktoś krzywdzi bliską mi osobę - w jej obronie mogę stać się agresywna.

Ja, amy95102, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, amy95102, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Insidium 

1-klasista

Wysłany: 2014-04-04, 23:33   

1. Insidium 18 lat

2. Interesuje się psychologią, tym co może stać się z człowiekiem gdy cierpi na chorobę psychiczną, rysunkiem, Japonią.

3. Tak, czytam. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najczęściej czytam kryminały i fantasy, lecz odkładam je gdy mnie nie przekonują. Lubie czytać książki w których bohater jest na skraju wytrzymałości, ma problemy. Lubię również pracę w których jest dużo absurdu, odwołań do uzależnień.

4. Uważam, że potrafią pokazać całkiem inną interpretacje książki. Czasem jest to dość dobre, innym razem jest to irytujące. Nie lubię gdy w ekranizacji pomijane są najważniejsze fragmenty książki, lecz poza tym uważam, że powinny być one tworzone, to przecież kolejny punkt widzenia na dane dzieło.

5. Moim wymarzonym zwierzęciem jest i od zawsze był kot. Ma on w sobie gracje, jest niezależny, nie przejmuje się niczym oraz niczym. W pewnym sensie chciałabym być kotem.

6. Czarne ściany z białymi cytatami, jasny, niebieski sufit, dębowa podłoga, białe biurko. Z jednej strony dębowa szafka z drugiej stolik, na którym pewnie leżałby laptop. W kącie pokoju stałoby duże łóżko. Pokój byłby przestronny, a z jego okien można by obserwować dwa, stare dęby.

7. Nie mam wymarzonego zawodu. W niektórych momentach chciałabym aby mój zawód pozwalał na ograniczenie stosunków międzyludzkich, a czasem chciałabym z nimi pracować. Nie potrafię podjąć decyzji co chciałabym robić w przyszłości. Na pewno coś kreatywnego i oryginalnego.

8. "I'm not crazy my reality is just different than yours"

9. Niecierpliwa, samotna, cicha, specyficzna, mało stanowcza.

Ja, Insidium, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Insidium, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

"Wyciągnęła do mnie rękę, nie wiedziałem co mam zrobić, więc połamałem jej palce swoim milczeniem."

akken

3-klasista

Wysłany: 2014-04-13, 02:21   

1. akken, 32
2. zbieram historie na swój własny użytek
3. ostatnio niestety głównie fanfiction. Głównie snarry.
4. niektóre są dobre, niektóre nie. Np. Gra o tron podoba mi się bardziej niż książka. WP nie miał z książką wiele wspólnego, ale lubię obie historie. Adaptacja HPiKP czy IS - dramat.
5. kot i wcale nie jest wymarzone. Dwie bestie leżą mi po bokach.
6. musi mieć duże okno i wygodne łóżko. Parapet przy oknie, by na nim przesiadywać.
7. tester łóżek z oczywistych względów.
8. Nie, no, ja po tym wszystkim będę się musiał poddać jakieś psychoterapii! O, już mi oko lata.
9. eee, yyy... hmmm. Mogę prosić o telefon do przyjaciela?

Ja, akken, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, akken, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Joanne 

1-klasista

Wysłany: 2014-04-21, 16:05   

1. Joanne,lat 22
2. Czytanie,Pisanie ff,gotowanie,granie na skrzypcach i pianinie
3. Ostatnio tylko Ficki z hp,ale lubię bardzo gatunek fantasy
4. Nie mam nic przeciwko zwłaszcza że filmy dodatkowo promują książkę
5. Wąż,ale na razie mieszkam w domu gdzie niestety owy zwierzaczek odpada :( . Ale gdy tylko przestanę mieszkać w tym tymczasowym mieszkaniu nic mnie nie powstrzyma. Nawet tż co ich nienawidzi
6. Na pewno przytulnie ale bez przepychu. Łóżko powinno stać koło okna gdyż lubię zasypiać i widzieć gwiazdy
7. Kucharz w ekskluzywnej restauracji a dlaczego? Bo gotowanie to magia którą można wyczarować coś z niczego a z zwykłych składników można stworzyć coś niesamowitego
8. "Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć,bo nikt za mnie nie umrze" "Jedno mówię,drugie myślę,trzecie czuję a czwarte robię"
9. Jestem indywidualistką,lubię stawiać sobie wyzwania i nie znoszę być ograniczana

Ja, Joanne, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, Joanne, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

majka95 

Wysłany: 2014-05-05, 16:47   

1. Mariola, lat 18
2. Zainteresowania? Największą moją miłością jest siatkówka (jam jest wierny kibic!), następnie piłka ręczna i nożna. Oprócz tego literatura - tutaj bez ograniczeń w gatunku i stylu.
3. Książki wręcz pochłaniam od kiedy w me łapki trafił "Harry Potter i Zakon Feniksa". Najbardziej lubię fantastykę (ukłon w stronę pana Sapkowskiego), ale jestem też wielką miłośniczką literatury faktu, szczególnie w wykonaniu pana Kapuścińskiego.
4. Jestem na tak. W dzisiejszych czasach ludzie czytają bardzo mało (choć dostęp do książek jest bardzo łatwy), a dzięki ekranizacjom są w stanie przekonać się do literatury. Seria książek "Zmierzch" nie była znana póki nie zekranizowano ich. Jeśli jedna osoba sięgnie po książkę dzięki filmowi, jest to duży sukces. O jakości niektórych ekranizacji może wspominać nie będę, bo mi tutaj esej wyjdzie...
5. Hmm.. Opiekowanie się zwierzakami to raczej nie moja bajka. Ale testralem bym nie pogardziła, urocze zwierzątka!
6. Duża przestrzeń, to na pewno. Wygodne duże łóżko, ale bez baldachimu i miliona poduszek. Obok wiszące krzesło. Jakiś wymyślny regał w kształcie... nietoperza? Tak, zdecydowanie. Brak zbędnych ozdobień czy przedmiotów. Kolorystyka zielona z domieszką pomarańczowego.
7. Chcę zostać dziennikarką sportową. Poziom, który prezentują niektórzy komentatorzy woła wręcz o pomstę do nieba. O jakości i częstości transmisji już nawet nie wspomnę. Jestem w stanie to zmienić i wynieść sport w tym kraju na pierwsze miejsce.
8. "Czasem nie można wygrać. Ale nigdy nie wolno się poddawać." B. Wenta
9. Jestem wkurzająca, mam zmienne nastroje jak kobieta w ciąży i kiedy chce potrafię być naprawdę wredna. Ale też jestem lojalna i walczę zawsze do końca. Pomagam innym kiedy tylko mogę - nawet jeśli ten ktoś na to nie zasługuje. Sezonowiec to według mnie najgorsza obelga jaką można usłyszeć. Wstawanie o 3 nad ranem, żeby obejrzeć jakiś mecz to dla mnie chleb powszechni. Bez sportu i emocji, które mi on dostarcza nie wyobrażam już sobie życia. Dla mnie to sposób na życie, którego nie zamieniłabym na żaden inny.

Ja, majka95, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, majka95, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.
` "Jedenaście razy" Horcrexhexer

Miray 

1-klasista

Wysłany: 2014-05-05, 17:15   

1. Miray, 20 lat
2. Muzyka, książki.
3. Fantastyka, książki kryminalne i horrory.
4. Mogę wymienić na palcach jednej ręki te ekranizacje książki, które były lepsze od pierwowzoru.
5. Najbardziej kocham koty ^^
6. Dużo, dużo ciemnych kolorów! Czarny, brązowy lub zielony. Żadnych jasnych o ciepłych kolorów.
7. Taki dzięki któremu będę mieć jak najwięcej kasy przy jak najmniejszym wysiłku. Jeśli ktoś wie co to za zawód to niech poleci ^^
8. „Książka i możliwość czytania, to jedna z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”
9. Złośliwa, humorzasta, lubię dostawać to czego chcę, ale wiem też kiedy się wycofać. Zawsze służę pomocą :) Niektórych osobą...

Ja, Miray, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem. 
Ja, Miray, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie. 

kamma

1-klasista

Wysłany: 2014-05-05, 21:50   

1. kamma, lat 17
2. muzyka, książki i fotografia
3. Horrory, fantastyka, romanse
4. Uważam, że warto bo osoby potem mogą stwierdzić co wolą lepiej książkę czy film.
5. Moim wymarzonym zwierzęciem jest husky lub wilk, ponieważ jest to pokrewną mojego nazwiska.
6. Była by siwa, lecz miałaby abstrakcyjne wzorki w ciemnym fiolecie. Przy ścianie koło dwuosobowego łóżka przedstawiony na ścianie było ciemno brązowe drzewo z którego spadały by jesienne liście. Sufit byłby w kolorze czarnym, lecz po zapaleniu światła mieniłby się światełkami imitującymi gwiazdy.
7. Nie mogę się zdecydować pomiędzy pracą w bibliotece a pracą psychologa dziecięcego.
8. ,,Śmierć nie istnieje, dopóki nie nadejdzie."Stefan Kisielewski
9. Uważam, że jeżeli chce coś zrobić to to zrobię lecz jeżeli nie to to mnie nie obchodzi

Ja, kamma, obiecuję, że wszystkie opowiadania i wiersze, jakie przeczytam na tym forum pozostaną jedynie w mojej pamięci bądź na moim prywatnym komputerze. Nie będę udostępniać treści innym osobom, ani przechowywać ich na chomikach i tym podobnych serwisach. Jestem przeciwna publikowaniu tekstów, których nie jestem autorką i jeśli kiedykolwiek będę musiała przesłać/udostępnić jakiekolwiek opowiadanie najpierw skontaktuję się z jego właścicielem.
Ja, kamma, jestem świadoma konsekwencji, jakie mogą mnie spotkać po złamaniu tego przyrzeczenia i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy by go dotrzymać, ponieważ szanuję pracę innych ludzi i ich czas poświęcony na pisanie.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach