ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kuma
2010-03-31, 20:11
Światło pod wodą
Autor Wiadomość
Kuma 

Order Merlina II klasy
i'm drarrysexual

Wysłany: 2009-08-02, 23:44   Światło pod wodą

Światło pod wodą, Fick autorstwa Mayi, to klasyka Drarry. Prawdopodobnie ten tekst zna każda Drarrystka/każdy Drarrysta, ale, myślę, że nie tylko. Tekst przetłumaczyła na nasz ojczysty język NocnaMaraNM. Światło, nazywane także Światełkiem jest długim, wciągającym i ciekawym tekstem, opowiadającym o przyjaźni Draco Malfoya i Harry'ego Pottera. Jest alternatywą siódmego tomu opowieści o młodym Czarodzieju, bez uwzględnienia części piątej i szóstej. Sequelem do niego jest Kirabiyaka.

Autor: Maya
Tłumacz: NocnaMaraNM
Beta: Toroj
Link do oryginału: KLIK !
Link do tłumaczenia: KLIK !
Dział: +12
Ostatnio zmieniony przez Kuma 2010-03-31, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  

Agee 

Dyrektor Hogwartu
Naczelny Postrach Gospody

Wysłany: 2009-08-03, 00:37   

moje pierwsze fan fiction :) i moje pierwsze drarry i moje pierwsze slash xD
bardzo mi się podobało. Ślicznie napisane i przetłumaczone. Historia jak dla mnie wtedy była oryginalna. No i te cud miód momenty [np. zamawianie lodów kawowych przez Dracona xD nigdy nie zapomne]
Naprawdę fik warty przeczytania :)

Kuma 

Order Merlina II klasy
i'm drarrysexual

Wysłany: 2009-08-03, 09:09   

Jeśli chodzi o mnie, to oczywiście nie jest to pierwszy mój Fick, jednak na pewno niezapomniany. Tekst całkiem oryginalny. Na początku trochę mnie raziło, że chłopacy od razu byli och ach przyjaciółmi, jednak później wszystko się wyjaśniło i już mi to nie przeszkadzało. Podobały mi się etapy tej przyjaźni z punktu widzenia Harry'ego. Wszystko idealnie przedstawione. Na dodatek podoba mi się, że ich przyjaźń nie była usłana różami, a mieli dużo problemów.
I oczywiście wspaniałe dialogi. xDD

Agee napisał/a:
No i te cud miód momenty [np. zamawianie lodów kawowych przez Dracona xD nigdy nie zapomne]

No to ja uwielbiam moment, jak Draco kupił sobie ekspres do kawy. xDD To było wręcz cudowne. Jak go pieścił, nie chciał puścić... Ah. ^^

Isha 

6-klasista

Wysłany: 2009-08-03, 20:42   

O tak to jest coś co kocham... Mmmm *rozmarzone oczy*.... Świetnie przetłumaczone i lekko się go czyta, ale to nie był mój pierszy fick Drarry, kocham tę parkę... :)

Miau!
Ciekawe... tak kocha ten ff, a zaledwie 2 zdania napisała. Prosiłabym o bardziej konstruktywną wypowiedź :)
Miau!
Pani Norris
Ostatnio zmieniony przez NeenAsh 2009-08-12, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

Dziaga 

2-klasista

Wysłany: 2009-08-05, 22:43   

Chyba nie muszę się wypowiadać o tym jak ten fanfick zawrócił w głowach fanom drarry ;) Jedno z lepszy fanficków jakie czytałam.

Miau!
I kolejny jednolinijkowiec w twoim wydaniu! Proszę poprawić!
Miau!
Podirytowana Pani Norris
Ostatnio zmieniony przez NeenAsh 2009-08-12, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  

Crola 

1-klasista

Wysłany: 2009-08-06, 00:39   

Bardzo długo zabierałam się do tego opowiadania, chociaż wiele osób mi je polecało, a kiedy w końcu do niego usiadłam, cóż… noc z głowy.
Fabuła jest przemyślana i wszystkie szczegóły są dopracowane. Opisy są takie jak być powinny, pozwalają wyobrazić sobie cały ten świat, a jednocześnie wcale nie przytłaczają. Wspaniale zbudowany klimat. Napięcie potęguje się z każdym rozdziałem i sprawia, że nie można oderwać oczu od ekranu monitora. Dojrzały, bogaty styl. Umiejętnie wprowadzane nowe wątki, które ciekawią i przykuwają uwagę. Nie ma mowy o nudzie. Bohaterowie są interesujący, ich osobowości wyraźnie nakreślone. To opowiadanie ma to „coś”.
Wspaniały przekład.

Lynn 

1-klasista

Wysłany: 2009-08-08, 21:24   

"Światełko" to zdecydowanie moje ulubione drarry.
I chyba nawet pierwsze, jakie czytałam. Ślicznie napisane i genialnie przetłumaczone. ; )
Generalnie to od niego zaczęła się moja miłość do tego paringu. Podziwiam Mayę, że chciało jej się napisać tak długie (i cudowne, to przede wszystkim) opowiadanie.
NocnaMara świetnie je przetłumaczyła. Gdy to czytałam, nie mogłam się od niego oderwać. Jestem naprawdę pod głębokim wrażeniem i chyba odświeżę sobie pamięć, czytając "Światełko..." jeszcze raz.

Miau!
Kolejna osoba... Proszę o rozbudowanie i napisanie konstruktywnego komentarza.
Miau!
Pani Norris

Powiedz mi, jaki kształt ma dzisiaj miłość?
Ostatnio zmieniony przez NeenAsh 2009-08-13, 13:47, w całości zmieniany 2 razy  

Altariel 

Order Merlina II klasy

Wysłany: 2009-08-11, 14:13   

...
Ostatnio zmieniony przez Altariel 2017-02-03, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

amoreczek14 

skrzat domowy

Wysłany: 2009-08-11, 16:17   

Swiatełko....
no cóż nic dodać, nic ująć, najlepsze Drarry jakie czytałam do tej pory.

Miau!
Może jednak można coś dodać? Komentarz nic nie wnoszący, typowy jednolinijkowiec... Proszę o poprawę!
Miau!
NeenAsh
Nie mają znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez NeenAsh 2009-08-12, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2009-08-11, 22:17   

No cóż... lubię Drarry. Ale Światło mnie nie zachwyciło. O wiele, wiele wolę chociażby"Tajemnice", "Wiarę" mimo że one nie są dokończone. Spora ilość osób mi Światełko polecała.. i spodziewałam się czegoś "bardziej". W sumie historia jest prosta, wielowątkowości raczej się nie uświadczy w większej dawce... ot, normalne opowiadanie. Z pewnością nie wbija w fotelu, nie zmusza do czytania aż do zdarcia oczu.
Faktem jest, że przeczytałam w jedną noc, a raczej - w część nocy. Ale jakoś nie miałam wielkiej chęci do niego wracać. Przeczytane, odhaczone, odłożone. Zachwytu brak. Po prostu jedno z wielu opowiadań, i gdyby nie fakt, że tak wiele osób mnie namawiało, tak wiele osób o tym wspomina, zapewne już bym nie pamiętała teraz prawie nic :)

Integral 

6-klasista

Wysłany: 2009-08-12, 15:16   

Tak to jest jedyno z najwspanialszych Drarry, które dostałam w swoje łapki.
Czytałam to kilkukrotnie i nigdy mnie ten tekst nie znudził.

Miau!
I kolejna osoba, która pisze, iż uwielbia ten ff, a pisze jednolinijkowca... Jakaś plaga normalnie! Rozbudować proszę, bo będę niemiła następnym razem!
Miau!
Zła Pani Norris
Ostatnio zmieniony przez NeenAsh 2009-08-12, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

madciak 

Order Merlina II klasy

Wysłany: 2009-08-15, 15:26   

Jako pierwsze opowiadanie przeczytałam Blemisha, to jego pokochałam najbardziej ze wszystkich. Światło.. światło jest dla mnie mdłe, nie wiem, czemu. Tyle osób je kocha, a mi jakoś do gustu nie przypadło. Nie potrafię go nawet przeczytać dwa razy - co innego Blemish czy tłumaczenia Formicy. Skupić też się nie umiem przy czytaniu i wszystko wychodzi mi bokiem.
Nie, dziękuję.

Lunelle 

7-klasista

Wysłany: 2009-08-15, 22:30   

Dla mnie - cuudo. Pierwsze (i jak dotąd, khem, jedyne) długie drarry, które przeczytałam (i wypisałam całą tonę cytatów, którą do dziś przechowuję na dysku i w archiwum gg) i wielbię. Bo po prostu zarówno Draco jak i Harry są bardziej interesujący niż w kanonie (i niż w większości innych fików, niestety) i jest sporo perełek. Takiego Draco, Draco Mayi, kocham. W 'Szczurze' też był uroczy, ale jednak Światełkowy wygrywa - czar, urok, wygląd, cis - ma wszyyystko, co powinien posiadać ideał mężczyzny (taa... I potem popatrzmy na Feltona w filmie...). Gdzieś mam nawet swoją, hm, rozprawkę na temat wyższości Draco ze Świaetłka nad Draco ze Szczura (pkt. 1 - ten w świaetłku leci na Pottera, nie na Granger ;)
Biorąc pod uwagę, że to drarry, większość osób czytało itd, to mogę pospojlerować cytatowow? *robi oczy kota ze Shreka i sama daje sobie zgodę*
Z bodajże 19 rozdziału:
Cytat:

Draco przymknął oczy, jakby dręczyła go jakaś bolesna myśl.
- Słyszysz czasem w głowie jakieś głosy, ale nie Czarnego Pana, inne? – spytał ostrożnie. - Takie, które nakazują ci na przykład spalić coś dlatego, że ogień jest taki piękny, albo założyć żółtą spódniczkę baletową i odtańczyć taniec godowy dla jaskrów?
- Nie jestem wariatem, Draco.
- Oczywiście, że nie. Ale może lepiej ich nie słuchaj, Harry. Powiedz im nie, to dobra metoda.

Cytat:
Białe krągłości ramion, gładki, kształtny tors; sposób, w jaki czarny materiał układał się na biodrach Draco; nagie stopy i oczywiście arogancka postawa - tak jakby pojawienie się tutaj było czymś zupełnie naturalnym.
- Nie zrozum mnie źle, Harry – wycedził Draco – ale czy mogę się z tobą przespać?

I jak można ich nie uwielbiać? ^^
It's a small crime
And I've got no excuse
Damien Rice '9 crimes'

behemot7 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2009-08-15, 22:47   

Ja tu może w trochę innej sprawie...
Kuma, co ty gadasz? "Kirabiyaka" nie jest żadnym sequelem. A przynajmniej nie oryginalnym! Jest autorstwa polskiej pisarki fanfiction, Daghmarre (dobrze piszę?). Ona pisała po prostu drarry (bardzo fajne zresztą i niestety, niedokończone), które miało nawiązywać co nieco do Światełka i w założeniu być sobie takim sequelem. Ale Kuma, tu trzeba to wyrażnie zaznaczyć, napisać, że jest to po prostu fik do fika, a nie żadna dalsza część. I gdzie nick autorki "Kirabiyaki", hm? Nieładnie.
A samo Światło wielbię i miłuję, ten Draco przeszedł do fandomu jako kanon ;-) Tak, ukochany Draco jako kawożerny kociak, z ciętym języczkiem, pełen sekspailu, a zarazem niewinnego uroku. Och i ach! ;-)

lily1307

1-klasista

Wysłany: 2009-08-23, 16:16   

Ja w fandomie yaoi jestem obeznana już od dawna, ale dopiero kilka miesięcy temu przeczytałam tego ficka i muszę przyznać, że mimo kiczu, na który jestem bardzo wrażliwa, fanfik ten jest tworem wartym przeczytania. Autorka się postarała i stworzyła ciekawą historię. Widać także, że lubi anime i mangę(choć może to ja nadinterpretuje), zakończenie jest "klasycznie japońskie"(wiem, wiem dziwnie to brzmi), ale tyle tego, nie chce spoilerować 8-) . Opowiadanie na 5+

"Niektórzy to nawet w zamurowanych oknach widzą żaluzje."

Marvela 

4-klasista

Wysłany: 2009-08-25, 13:27   

Pamiętam, że ktoś kiedyś umieścił to na swoim blogu (nie pamiętam czy potem "posądzono" tą osobę o plagiat, czy w ogóle o co chodziło) i byłam strasznie zawiedziona, że była tam tylko część. Potem znalazłam to po angielsku, to było dawno i nawet nie chciało mi się zaczynać tego tekstu. I w końcu tak marudziłam mojemu koledze, że chcę to przeczytać, że mi znalazł. To był jeden z pierwszych slashy jakie przeczytałam... I byłam zauroczona. Slashe czytam zazwyczaj w wakacje, bo w roku szkolnym nie mam czasu, i zawsze zaczynam od Światła. W całości przeczytałam je już chyba z 5 razy, a urywkami... Cóż, niewyobrażalnie często do nich sięgam.
Moje ulubione fragmenty, to ich pierwszy pocałunek i kiedy sprawy zachodzą trochę za daleko oraz kiedy Draco kupuje Express do kawy. I jeszcze rozmowa Harry’ego ze wstawionym Draco, gdy ten ukradł Blackowi Whiskey. Cudo. Jest jeszcze mnóstwo maleńkich cytatów, które rozśmieszają mnie za każdym razem.
Genialne opowiadanie. Może nie jest to literatura z najwyższej półki, to i tak je kocham.

Anelix 

Wysłany: 2009-08-26, 18:15   

Uwielbiam tego FF. Nie było to moje pierwsze Drarry, ale jest najlepsze jakie czytałam. Wycisza mnie. Postacie są strasznie niekanoniczne i za to je uwielbiam. Mi najbardziej podobał się moment gdy Harry zabiera Dracona na wyprawe na łódke i te jego lizaczki *mniam*.Och albo jak obrzucali się błotem :mrgreen:

Milo 

3-klasista

Wysłany: 2009-09-02, 16:42   

Cóż... "Światło pod wodą" jest fickiem, który na pewno zapada w pamięć. Przynajmniej mi.
No i jest ten slash jest taki... dla rozluźnienia, po sprawdzianie z fizyki lub jakimś większym przeżyciu nerwowym (np. zboczone wieczory panieńskie piętro niżej - wiem co mówię ;dd) no i ma genialne scenki.
Szczególnie upodobałam sobie wizytę w kuchni i latanie na miotle XD
Nie jestem pewna co do bezpośredności przyjaźni - taka dziewczęca. Harry, nie mówiąc o Draco zachowywał się jak nastolatka no ale gusty są różne.
Mimo wszystko polecam Światełko wszystkim miłośniczkom i Drarry xdd

„Więc tak wygląda życie ? .. To jest dla mnie" - Kakashi Hatake

Vespergold
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-23, 17:49   

Ves kocha Światełko! Światełko jest idealne, bo nie kończy się zanim naprawdę się zacznie, wciąga, czyta się szybko, błędów brak, a przede wszystkim - to DRARRY! Ten fick to morze, w którym roi się od małż kryjących cudne perełki. Mhrau.

Virginia

5-klasista

Wysłany: 2009-12-05, 16:38   

Czytałam wieki temu i zachwycił mnie, teraz czytam jeszcze raz żeby przypomnieć sobie dlaczego. (:
Poprawka po skończeniu
Naprawdę wciągnęło mnie gdzieś w połowie. Szczególnie podobają mi się ostatnie rozdziały. Chociaż Draco jest infantylny, to bywa nawet zabawne. Ale nałogowe picie kawy... - drażniące, tak często się zdarza w fikach. Chociaż to bardzo dobre opowiadanie parę rzeczy mnie w nim gryzie. Mimo to warte przeczytania.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach