ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
[T][D] Dupek
Autor Wiadomość
Amanda 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2014-10-14, 18:44   [T][D] Dupek

Tytuł: Dupek
Tytuł oryginału: Badass
Autor: Naemi
Tłumacz: Amanda
Beta: Rien :*
Zgoda: w drodze
Link do oryginału: http://archiveofourown.or...hapters/1710106

Dupek

- Dobra - wyrzuca z siebie Stiles, chociaż niespecjalnie wie, jak mu się to udaje. Z jednej strony jego usta chcą otworzyć się w wyrazie niedowierzania, z drugiej jednak pragną wyrzucać z siebie słowa bez ładu i składu. Spojrzenie Dereka powstrzymuje go zarówno przed jednym, jak i drugim.
- Jeśli komukolwiek powiesz, jesteś martwy.
- Dobra - powtarza.
Winda rusza w górę z cichym świstem.
- Jakim cudem nigdy wcześniej nie jechałeś windą?
Derek warczy nisko.
- Ok... Jasne, załapałem. Jezu, jak na wielkiego, złego wilka jesteś czasem strasznie niedzisiejszy.
Ściana nagle rzuca się w stronę Stilesa, albo przynajmniej tak mu się wydaje.
Ostatnio zmieniony przez Klawa 2014-11-17, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  

Satanachia. 

Opiekun Ślizgonów

Wysłany: 2014-10-15, 21:31   

Okej, nie no, ale serio… Jak on mógł przez całe życie ani razu nie jechać windą?
Tak serio się pytam, no bo jak? Windy są teraz wszędzie! W każdym urzędzie, szpitalu, centrach handlowych, budynkach mieszkalnych… no wszędzie! Gdzie on się uchował, w jakiejś dziczy? xD

W sumie, to Derek. Wilkołak Derek, wielki zły wilk. On jest zdolny do wszystkiego - pewno wolał udawać Parkera i wdrapywać się po ścianie zewnętrznej na dziesiąte piętro, albo zasuwać po schodach, niż jechać metalową puszką.

Która rzuca się na dodatek na ludzi. Bo to oczywiste, że ściana rzuciła się na Stilesa, taaakie oczywisteee… x)

Wena, Satan.

in real life there were no happy endings

in real life there was just pain and
shattered bones

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2014-10-15, 23:56   

O jaaa! A myślałam, że w zrzucie drabbli, nie znajdę nić teen wolfowego, a do tego sterekowego. Jak miło <3 Sam tekst jest prosty, zabawny, bardzo fajny jako tekst do przetłumaczenia, więc miło, że mogłąm go przeczytać. To zabawne, bo winda to niby taka prosta rzecz a jednak żyjące w puszczy wilkołaki (prawie napisałam: żyjące w puszczy rezerwaty...) mogą nie znać takich cywilizacyjnych cacek.. Ja nadal się dziwię, że oni tak dobrze jeżdżą samochodami i to w dodatku nieźle dzianymi, więc jakieś pojęcie o samochodach muszą mieć.. Oj Derek, Derek.. Nie gniewaj się na Stilesa, przecież i tak go kochasz, więc delikatnie wytykanie twoich wad nie może być aż taką ujmą na twym wilczym alfim ego ; ) Dziękuje za tekst, pozdrawiam, weny!

Alex

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

Raven_86 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2014-11-17, 21:19   

Oj, nie ładnie się tak naśmiewać z Dereka. Strach przed windą nie jest niczym złym, a wprost zrozumiałym. W pełni się w tym strachu przed niezwykle groźnymi, mającymi w zwyczaju zatrzymywać się między piętrami bestiami z Halem łączę. I tak jak on, rzuciłabym się do gardła każdemu, kto ośmieliłby się ze mnie z tego powodu wyśmiewał.
Gratuluję Ci dobrego tłumaczenia. I mam tylko jedną naprawdę drobna uwagę:
Cytat:
[i]świstem[i].
Prawidłowy zapis to: [ /i ] ;)
Pozdrawiam

Al 

Opiekun Gryfonów

Wysłany: 2014-11-27, 14:13   

Ha! Uwielbiam tą serię, i aż żałuję, że chyba nie chwyciłaś za wszystkie drabble z tej serii, a jedynie wybrane. Szkoda, bo każdy kolejny jest lepszy, czy to NCIS czy TW... i cy zauważyłaś, że nawet nie narzekam że to TW, nielubiane przeze mnie TW? Ha! :D Winda <3 Tak działa na mnie winda w tej serii, bo gdyby windy mogły mówić.... :D
Tu było zabawnie, właściwie bezparingowo, wiec nawet nie wiem czy to slash, ale to już zależy od interpretacji, dlaczego Derek popchnął Stiles'a na ścianę :D Bo że to zrobił... tak :D To wiadomo od razu, wszak ściany są mniej skłonne do przemieszczania ;)
Dziękuję za zgrabne tłumaczenie ;)

razzjel black 

1-klasista

Wysłany: 2015-03-20, 17:51   

Hah, drabble jest naprawdę świetne - kłaniam się nisko osobie, która wpadła na ten pomysł. To było takie.. derekowskie - tylko on mógł nigdy nie jechać windą. Wyobrażam sobie ten stres, gdy Derek nie wie, który guziczek trzeba nacisnąć - to takie słodkie.
Choć muszę się przyczepić do końcówki, do samego ostatniego zdania - jego znaczenie załapałam dopiero po trzecim przeczytaniu tekstu, tak jakoś wybiło mnie strasznie z rytmu. Jak dla mnie, psuję efekt..
Poza tym, tytuł tego drabble, czyli Dupek, jak dla mnie to jest on wzięty z kosmosu. Do czego on niby się odnosi? Do Stilesa, czy Dereka? Nie łapię :-|

Justyna97 

1-klasista

Wysłany: 2015-05-25, 19:04   

Biedny Wielki Zły Wilk.
Ale rozumiem go w 100%, gdyby mama mnie nie zmusiła to do tej pory była bym windowym odludkiem.
Windy s ą straszne.

Ogólnie bardzo miłe tłumaczenie i świetnie wybrałaś. :D

Komentarz nieregulaminowy. BARDZO nieregulaminowy. Proszę o zapoznanie się z regulaminami forum i poprawienie komentarza.
Aribeth
Ostatnio zmieniony przez Aribeth 2015-07-02, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-09-21, 01:29   

Bardzo przyjemne maleństwo i pojęcia nie mam dlaczego nie zajrzałam tutaj wcześniej. Znaczy pewnie przez moją własną wrodzoną niechęć do wind, która bierze się z czystej klaustrofobii. Nie jestem za bardzo też fanką czytania o cudzych atakach paniki, wiec delikatnie zaciskałam zęby, ale na szczęście do niego takiego nie doszło.

Bardzo przyjemne drabble - takie nieskomplikowane i trochę nie wiem czemu jest w dziale SLASH, skoro to ewidentnie nie sterek. Oczywiście jest tutaj humor i ta ściana rzucająca się - jest dość sugestywna, ale powiedziałabym, że daleko im nadal do miłości xD

Dziękuję za całkiem urocze tłumaczenie i pozdrawiam
eu

carietta 

Order Merlina II klasy
puckurt is everything

Wysłany: 2016-03-28, 12:54   

Pojęcia nie mam, co skłoniło autora do spłodzenia tego drabbla i absolutnie nie mam pojęcia, co miałabym tu napisać poza ke?
W sensie, nie zrozum mnie źle, sam motyw jest całkiem uroczy, ale ta agresja Dereka i ten pseudo-strach, że ktoś się dowie o jego braku doświadczenia z windami (...lol) jest po prostą żenujący i żałosny XD. Co w tym dziwnego, przecież mógł się bać bo ma klaustrofobię, bo to, że przez tyle lat nie przebywał z windami (...hm) jest conajmniej dziwne i mało normalne xd. Ale, no w sumie, to Derek, mieszkał w buszu i jest takim męskim alfą, który nie ma pojęcia, o niczym poza pragnieniem zemsty ;p.
Nie no wiem, spinam się, drabble jak drabble, całkiem urokliwe w swej prostocie. ;d

kasjana19

1-klasista

Wysłany: 2016-05-16, 19:49   

Uwielbiam. Jedno słowo wyraża więcej niż tysiąc słów. Derek wielki pan ,który porozumiewa się ze światem tylko brwiami i spojrzeniem. Takiego go tutaj ujrzałam.Dominujący i silny.Ale żeby windą nie jechał :) Stiles taki biedny zamknięty w pudle ze złym Derekiem no musiał zaliczyć spotkanie ze ścianą inaczej się nie dało. To nadaje temu smaczek .Sterek no wypisz wymaluj tak jak sobie wyobraziłam tak było.Króciutkie ale przyjemne , śmieszne i ma coś w sobie.Bardzo realistyczne te groźby Dereka ale Stiles już przyzwyczajony poza tym mu się buzia nie zamyka jak na Stilesa przystało.
Dużo natchnienia życzę.

Azura

1-klasista

Wysłany: 2016-05-17, 18:42   

Lubię drabble i poczucie humoru. Historia króciutka, ale sprawiła, że długo po zakończeniu jej wciąż się uśmiechałam. Oczami wyobraźni widziałam Dereka i Stilesa w tej windzie. Uwielbiam Stereka i te ich przepychanki słowne (i nie tylko słowne) oraz groźby Dereka. Zły wilk, który nie jeździł windą. Po prostu bezcenne. Ten krótki dialog był bardzo dobrze napisany, wręcz wyjęty z filmu. Bardzo dobrze oddawał "sterekową" atmosferę. Weny życzę.

lilyan 

Prefekt Slytherinu

Wysłany: 2017-01-24, 23:20   

Borze, ja totalnie widzę tę scenkę. Mając w pamięci, że życie Dereka nie zawsze zawężało się do warczenia i życia w lesie/zgliszczach po rodzinnym domu/wagonie, stawiam na to, że Derek po prostu jako wilkołak nie lubił zamkniętych, metalowych przestrzeni. Ale scenka przezabawna i reakcja Stilesa jak najbardziej kanoniczna, a rzucenie o ścianę aż przywołuje wspomnienia *ociera łzę wzruszenia*. Dobry wybór tekstu! ;)

Mogami-san 

1-klasista

Wysłany: 2017-12-26, 23:27   

Nieśmiertelny sterek :D . Tekst krótki ale jakże wymowny. Ale jakim cudem miałby nie jechać windą? Chyba że tutaj nie chodziło o fakt, że nie jechał windą, tylko chęć zaciągnięcia kogoś do niej z nim xD. Interpretację zostawiam dla każdego dowolną. Dziękuję za tłumaczenie.

Odpowiedz do tematu