ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Jabłoń
Autor Wiadomość
Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2011-01-06, 19:09   Jabłoń

Jabłoń, autorstwa Philo to kolejne z przecudnych FF gdzie główny parring to HP/SS. Fanfik jest naprawdę dobry, a tłumaczenie Elfa tym bardziej. Historia zawarta tutaj jest naprawdę godna uwagi; fabuła, opisy mówią same za siebie. Polecam

Tytuł: Jabłoń
Autor: Philo
Tłumaczenie: Elfikowa
Link do oryginału: KLIK
Link do tłumaczenia: Potrzebny dostęp do ZAKAZANEGO LASU albo TU
Rating: +18

Kobiety z pigułek konstruują bomby.
Ostatnio zmieniony przez Alexandrine 2011-01-07, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  

Fantasmagoria.~ 

Order Merlina II klasy
aka Severus Snape

Wysłany: 2011-01-06, 21:17   

Też czytałam :D
Ale nie na ZL...Mam konto i należę do jednego Domu,ale dostępu dalej nie mam... Ile rozdziałów na Zakazanym Lesie jest?
Na fanfiction jest 20 (link: Tutaj ) tylko...
I również polecam, bo opowiadanie jest naprawdę ciekawe, dobrze rozwinięta fabuła i wgl ;)
But you know legends never die!

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2011-01-07, 01:27   

Dostęp dostaję się po napisaniu kilku godnych uwagi komentarzy, czy jakoś tak. Jest na Zakazanym wszystko wyjaśnione ;)

Rozdziałów jest 21, a kolejny będzie na dniach.

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

Atreju 

2-klasista

Wysłany: 2011-01-17, 21:07   

Jabłoneczka... Wrauu...

Nieźle ujęte Snarry, nie ma różu, dużo się dzieje. Harry i Severus ujęci wiarygodnie, acz nie do końca kanonicznie; ich związek pełen jest niepewności i niedomówień.
Pomimo obdarzenia Złotego Chłopca Gryffindoru nieprzeciętnymi mocami (jest w końcu Magiem), nie ma się wrażenia, że tekst jest marysue-owaty. Ponadto rozdzielenie "specjalnych" mocy pomiędzy innych bohaterów zmniejsza to niebezpieczeństwo.

Zdecydowanie polecam to opowiadanie miłośnikom dobrego Snarry.

Kagurazaka 

7-klasista

Wysłany: 2011-05-25, 08:25   

Jabłoń jest wspaniała. Ciekawi mnie jak Harry znow przekona Snape'a do siebie, po tym jak odktrył kim jest Alex... Wkręciło mnie to opowiadanie, a od lutego ani widu, ani słychu dalszej części i trochę mnie to niepokoi... A opowiadanie naprawdę godne uwagi

Snow 

3-klasista

Wysłany: 2015-01-09, 17:57   

Auuuć, a mnie Jabłoń wyjątkowo boli i uwiera :/...

Pierwsze i drugie podejście robiłam już jakiś czas temu, drugi raz dotarłam chyba w okolice 1/3. Teraz mam znowu 'jazdę' na tasiemca, a gdzieś mi to takie długie zalega w odmętach dysku...

Jak dla mnie trochę za bardzo alternatywne, Harry jakiś dziwny i zbyt pewny siebie. Choć to chyba dla niego dobrze, skoro w ośmiu na dziesięć ficków jest albo dzieciakiem, albo marionetką, albo (nie bijcie) frajerem z sercem na dłoni :P.

Trzeba przyznać, pomysł z początkiem bardzo dobry, ale pomysł z wskoczeniem profesorowi do łóżka incognito bardziej by jednak pasował do starszego i dojrzalszego Harrego, a nie takiego podlotka.

kropala55 

7-klasista

Wysłany: 2015-03-18, 09:43   

Jabłoń jest świetna!

W trakcie czytania, moją myślą przewodnią było: Super! Harry jest silny! W końcu, choć raz nie jest łajzą i nie pokonuje Voldemorta przez towarzyszącego mu farta :P. Bierze sprawy w swoje ręce, ma plan, ma moc której potrafi używać.

Brakuje mi takich fanfiction. To zupełnie wpasowało się w moje gusta.

Świetny motyw z mocą maga.

Severus jedyny w swoim rodzaju.

Mam ochotę przeczytać drugi raz, po tym jak tu zajrzałam :P.

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-18, 09:52   

Co do samej Jabłoni - podzieliłabym ją mocno na dwie części. Przede wszystkim pierwsza jest cudowna, gdzie Harry jest silny i tajemniczy. Gdzie jest dwoma osobami, bo przed Severusem jest w końcu tym spotkanym w barze młodym mężczyzną, a nie uczniem. Podobał mi się motyw z tym magiem i tak dalej, tymi przysięgami Albusa i Poppy. To nauczanie i tak dalej - kompletnie kupuję.
A potem kiedy Harry trafia do szpitala wszystko zdaje się załamywać i aż do końca się nie podnosi. Dla mnie fick został przeciągnięty na siłę i przez to wiele traci. Autorka chciała zrobić coś z prawdziwym rozmachem dodajac całkiem niepotrzebne wątki i sens tego ficka zaczął się gubić. Nie potrafię się do tej pory z tym pogodzić :(

Disharmony 

skrzat domowy

Wysłany: 2015-03-18, 10:07   

Eu właściwie wyciągnęła mi te słowa z ust. Część Jabłoni była naprawdę czymś; dość oryginalna, z fajnie nakreśloną akcją i postaciami. Sam wątek oszukiwania Severusa przez Harry'ego, a także nauki, był po prostu niesamowity. Wciąż nie mogę zapomnieć tego, jak Potter naginał ich charaktery, udowadniając, że różnice, które wydawały się ich dzielić, były tak naprawdę sztuczne. I może nie przepadam za pomysłem, by Neville również należał do tej grupy wybranych - nie lubię go w dalszym ciągu - to jednak naprawdę spodobało mi się, jak wzajemnie z Severusem i resztą, mimo początkowej niechęci, zdołali wykorzystać wzajemne umiejętności, by sprostać wyzwaniom Harry'ego. I tak, do momentu pamiętnego ' Pieprz się ' i wizyty w szpitalu, wszystko było pięknie. A później potoczyło się niczym lawina na łeb na szyję w dół. A im dalej, tym było gorzej i mniej wiarygodnie. Bo chociaż pierwsza część była bajką, to nie potrafię stwierdzić, czym była druga. A już zwłaszcza, jak przypomnę sobie Pottera w jego kombinezonie, trenujacego z mugolami, bo kolejne kuku mu się stało to nieporozumienie z Severusem odnośnie proroka i całą resztę... Plus ten trójkąt. On mnie po prostu rozwalił. I stanowczo mówię mu nie.

Także, tak, zdecydowanie autorkę poniosło. Za dużo pomysłów upchanych w jeden tekst. Mimo to doceniam ogrom pracy, jaki w niego włożyła.

~ To your Light ~

lana4444 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2015-03-18, 12:14   

Trudno mi się nie zgodzić z przedmówczyniami. Pamiętam, że zaczynałam czytanie Jabłoni z taką pasją i chęcią, jak przy 40 dniach i 40 nocach, być może wciąż miała niedosyt wspomnianego opowiadania i ta sama autorka, tłumacząc Jabłoń wydawała mi się gwarancją mega dobrego tekstu. No i klops.

Początek porywający, naprawdę dobrze poprowadzona akcja, rozbudowana, poruszająca ważne kwestie. Świetna kreacja Pottera! Bardzo dojrzała, silna, po prostu mrrr.... Bardzo podobała mi się również relacja Harry'ego z Severusem, aż do chwili, kiedy autorka w ogóle o nich zapomniała! Wszystko, naprawdę wszystko wydawało mi się ważniejsze, niż wątek snnarry. Zaczęłam gubić się w coraz dziwniejszych wątkach, które najnormalniej w świecie były nudne, tak strasznie nudne, że moja początkowa fascynacja Jabłonią przeszła w naturalną niechęć i do dziś jej nie przełamałam. Eh, szkoda...

Snarry rulez!!!

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2015-03-18, 19:27   

Nie znam tłumaczenia, czytałam po angielsku, jak większość fanfików, których oryginał jest w tym języku.

Uwielbiam The Apple Tree, całościowo i bez żadnych zastrzeżeń. Może dlatego, że czytałam ją bez nastawienia pt. a teraz przeczytam sobie jakieś fajne Snarry, nie przeszkadzał mi trójkąt wiadomo kogo z wiadomo kim i kim. Nie mam też zastrzeżeń do losów Snape'a i Harry'ego - Harry niby jest potężny i silny, jest też nawet pewny siebie, ale nie tak do końca, jak mogłoby się wydawać. I mi się ta wizja podoba. Bo człowiek jest skomplikowany i Harry w tym fanfiku też taki jest. Jest pewny siebie i swojej mocy oraz swoich celów i - choć już trochę mniej - sposobu, w jaki chce je zrealizować. Jest też pewny swoich uczuć. Ale nie jest pewny innych, a już najmniej ich uczuć, szczególnie do niego. Problem zaczyna się pojawiać, kiedy na danej osobie i uczuciu tej osoby mu zależy. Nie jest przekonany, jak daleko może sięgać miłość Snape'a do niego - przynajmniej do pewnego czasu nie jest nawet pewny, że jest to miłość - a to jest po prostu ludzkie. I ten Harry, który magicznie sięga bardzo wysoko (choć nadal zachowuje skromność, jeśli o jego moc magiczną chodzi), okazuje się ostatecznie zwykłym człowiekiem, pełnym wątpliwości, popełniającym błędy. Tak, lubię pierwszą część, tą całą sprawę z treningiem itd. Ale drugą też lubię, bo pokazuje, że życie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać, że potrafi prowadzić bardzo krętymi drogami, a ludzie są... no cóż, skomplikowani. Pokazuje też, że nie warto niczego zakładać z góry i kierować się informacjami z trzeciego źródła, że najlepiej jest po prostu szczerze porozmawiać i zrzucić z siebie wątpliwości, poznać prawdę, a nie bać się jej. I między innymi za to właśnie The Apple Tree bardzo lubię, od początku, do samego, samiutkiego końca.

Jaźwiec pełnom gembom

Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam, jakżeś taki Słodowy

Morddin

3-klasista

Wysłany: 2015-06-12, 10:43   

Wydaje mi się, że wieki upłynęły, odkąd przeczytałam to opowiadanie. A jednak pamiętam je dobrze i miło wspominam. Jeden z lepszych tekstów, który przekonał mnie do akceptacji slashu. To godny uwagi utwór... dla odważnych. : )

Waiif

2-klasista

Wysłany: 2015-11-06, 17:23   

Jest 2015 rok, gdzie teraz mogę znaleźć "Jabłoń"? Bardzo mi zależy na przeczytaniu, ponieważ ma tyle dobrych opinii. Szkoda by było ominąć.

ebola

1-klasista

Wysłany: 2016-02-02, 01:35   

Waiif, jestem więcej niż pewna, że da się ten tekst znaleźć na chomiku, niesyty nie wiem czy istnieje teraz na jakimś forum, bo trochę "wypadłam z obiegu"

Raion 

1-klasista

Wysłany: 2016-05-18, 18:24   

Jabłoń, jest to super opowiadanie. Obecnie wiem, że znajduje się na Wattpadzie. A nigdzie indziej nie mogłam go znaleźć. Więc, jak ktoś zainteresowany, to zapraszam na Wattpada. Podkreślam jeszcze, że trzeba być zarejestrowanym.

ksenian 

7-klasista

Wysłany: 2016-09-04, 19:44   

Jabłoń ah jak tylko wpadłam na tego ficka to czytałam z zapartym tchem zarwałam nawet nockę, a tu nagle taki klops - ta końcówka .... no cóż - jednym przypadnie do gustu innym nie i ja jestem zdecydowanie na NIE, to takie nie pasujące do "Harrego Pottera", ale przyznaje fanfick jest cudowny, można się w nim zakochać i zdecydowanie warto go przeczytać.

beata

4-klasista

Wysłany: 2017-08-06, 10:59   

'Jabłoń" przeczytałam w całości, ale mam mieszane odczucia.
Harry - mag? Arcymag? Dla mnie to coś, co byt daleko odbiega od kanonu. Moc magii wynikająca z posiadanej mocy. Ujawniająca się i dająca się wykorzystać bez ćwiczeń? Jak dla nie zbyt naciągane.
Armia dbająca o czarodzieja? To nie moje klimaty.
Wątek Snape i Harry początkowo mnie "wciągnął", ale potem gdzieś się zagubił.
Z pewnością tekst należy do kanonu snarry, ale na mojej liście nie figuruje.
B

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach