ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Klawa
2015-03-06, 15:29
Największe zalety Severusa Snape'a, które...
Autor Wiadomość
euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-03, 20:00   Największe zalety Severusa Snape'a, które...

Jak wiadomo - Severus to postać zacna, ale kiedy czytałam ostatnio wyrywkowo kanon to mocno cierpiałam. Chyba wszyscy przy odświeżaniu przechodzą swego rodzaju szok, ponieważ fandom przeżera nam mózg :)

Więc - co tak naprawdę fandom dał Severusowi?

Przede wszystkim pieniądze. Wszyscy doskonale wiemy, że Severus za bogaty nie był - ojciec mugol i pijak zapewne szału nie robił. Aczkolwiek fani naprawili i to odnosząc się do szlacheckiej strony rodziny Severusa - Prince'ów.

Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2015-03-03, 20:08   

Poczucie humoru? :'D W niektórych fickach je miewa, a w kanonie to tak słabo z tym chyba xD

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

Tina 

Woźny

Wysłany: 2015-03-03, 22:18   

Ja tam akurat lubię fiki w których Sev dalej pochodzi z biednej rodziny. Ma wtedy porównywalne doświadczenie do tych Harry'ego ;) Ale fakt, często jest w fikach bogaty i szlachetnie urodzony :)

Co mu dał fandom? Seksowny głos ;)

lana4444 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2015-03-03, 22:58   

Fandom? Severusowi dał niemal wszystko, co i tam uważam było po prostu w kanonie nico saszyfrowane:
- nieomylność (taki mini Albus, który wie wszystko, z tym, że dyrektor dzięki szóstemu zmysłowi, a Severus wnikliwej obserwacji),
- ogromną moc, której w kanonie, nie oszukujmy się, nie miał aż tyle. Był prawą ręką Voldzia, ale tylko dlatego, że był inteligentny i posiadał umiwjętność przydatną Czarnemu Panu - eliksiry, natomiast nikt nigdy nie powiedział, że był bardzo potężny, co nie oznacza, że nie miał mocy,
- jakąś taką nie tylko szlacheckość, ale... w fandomie Severus ma raczej rysy arystokratyczne, nawet jeżeli nie dzięki pieniądzom, to głównie w swojej postawie, zachowaniu, w ogóle w swoim jestestwie :)
- w kanonie był uparty i wytrwały, to fakt, ale w fikach uwielbiamy nadawać Mistrzowi Eliksirów taką butność, idzie w zaparte nawet, jeśli nie ma racji, co osobiście w nim lubię, bo głównie ta butność dotyczy Pottera :D
- no i fandom, rzecz jasna, wyposażył Seva w kilka tytułów więcej, niż miał w rzeczywistości, no ale błagam, przecież taka osobistość jak Sev z pewnością potrafiła niczym Hermiona robić kilka "mistrzów" jednocześnie :D

Snarry rulez!!!

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-10, 16:04   

Fandom nadał mu seksowny pociągający wygląd. Generalnie filmy i sama wizja Alana sprawiła, że uważamy Severusa jako starego - ale on nie był aż tak stary. Kanon nie nazywał go bynajmniej przystojnym też, ale za to fanki rozpuściły wodze wyobraźni xD

Martynax 

Opiekun Puchonów
It Is What It Is

Wysłany: 2015-03-10, 16:25   

Fandom zrobił z niego dobrego kochanka! :P W kanonie nie ma nawet o tym mowy, a tu proszę xdd szalejemy ;p

lana4444 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2015-03-10, 16:25   

Mnie się wydaje, że Severusa uważaliśmy za starego, ponieważ wiek czytających Harry'ego był dość młody :) Ja przynajmniej wyrobiłam sobie o nim zdanie na podstawie książek, a nie filmu. W pierwszej części Potteraq Alan wygląda powalająco młodo zresztą :)

W wieku szkolnym (mnie osobiście) wydawało się, że osoby podchodzące pod 30-tkę, to już emeryci :D No i profesorowie wykładający jakiś tam przedmiot, to z pewnością stare dziady :D, a Sev był młody, masz rację.

Snarry rulez!!!

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-10, 16:31   

Oj genialnego kochanka xD Normalnie nie czytałam ficka, gdzie ten seks miałby być jakiś zwyczajny. Severus jest tak bardzo doświadczony, że się człowiek zastanawia czasami czy nie był wcześniej prostytutką męską xD

Alan nie jest młody, tej figury też nie miał cudownej, a słowa 'tłusty', które pojawiły się w kanonie - odnoszą się do jego włosów, a nie sylwetki. Fandom zaczął odchudzać na siłę Severusa, a to po prostu jest tak, że to całkiem zdrowy trzydziestoparolatek xD Tylko kły ma żółte i krzywe xD

lana4444 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2015-03-10, 16:36   

Gdyby trzymać się kanonu, to Severus byłby prawie prawiczkiem :D W końcu Lili nigdy z nim nie była, a on mimo to pozostał jej wierny, ehehehehe, taaaa, męska dziwka, biedny Sev, ale znów masz rację, w każdym ff-ie seks ze Snape'em jest nieziemski i inny niż każdy poprzedni :D Uh, cóż, a może jednak był w kanonie prawiczkiem? Nigdy przecież nie miał czasu na tak przyziemskie sprawy (będąc prawą ręką Albusa i Voldzia), jak romansik, no chyba, że z nawiedzoną T. pod szkolnych dachem ...

Snarry rulez!!!

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-10, 16:42   

Nie chce za wiele sugerowac, ale mnie się wydaje, że wojna - a przecież takowa trwała w świecie czarodziejskim - nieodłącznie się wiąże z gwałtami. Trudno takie rzeczy zamieszczać w książkach dla dzieci, ale jednak zasugerowałabym, że na pewno Severus chociaż jakieś nikłe - doświadczenie miał xD Nie mam tylko pewności czy był aż tak wytrawnym kochankiem jak go malują nasze drżące serca xD

carietta 

Order Merlina II klasy
puckurt is everything

Wysłany: 2015-03-13, 10:37   

Hmm, mi się wydaję, że fandom przeważnie daje Severusowi wytłumaczenie na jego tłuste włosy. Nie pamiętam, jak to było w kanonie - zakładam, że były tłuste bo ich po prostu nie mył, ale w fickach mamy opary z eliksirów, przez które włosy tracą blask i nie ważne, co by robił, zawsze będą tak wyglądać.
Jednak w dotyku są zawsze jedwabiście miękkie i tak naprawdę zadbane ;dd cóż, sama z tego motywu korzystałam parę razy ;dd.

Disharmony 

skrzat domowy

Wysłany: 2015-03-14, 20:04   

Fandom dał Severusowi Harry'ego ^^

~ To your Light ~

lana4444 

Prefekt Hufflepuffu

Wysłany: 2015-03-14, 22:26   

Hahahahaha, nie no Anga, rozwaliłaś mnie xD, i nikt, nikt z nas na to nie wpadł? XD! Tak jest... Harry'ego!

Snarry rulez!!!

Ktostaki09 

Wysłany: 2017-06-18, 21:00   

Fandom dał również Severusowi blizny wojny. Nie pamiętam, żeby w kanonicznym opisie jego postaci pokazano nagiego Snape'a, na którym widać pozostałości po służbie u Voldka.
A fakt, że to raczej logiczne że takowe posiadał, pominę. :)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach