ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
[D] O chłopcu, który śnił, że się topi
Autor Wiadomość
lilyan 

Prefekt Slytherinu

Wysłany: 2016-07-17, 21:52   [D] O chłopcu, który śnił, że się topi

Dziwny mam dziś nastrój, stąd ten tekst. Przejrzała kochana Drac.

O chłopcu, który śnił, że się topi

Był sobie raz chłopiec, który śnił o tym, że się topi; wpadał do wielkiego akwarium, a woda naciskała na niego zewsząd, wypełniając mu kieszenie, uszy, w końcu i płuca. Za każdym razem budził się spętany prześcieradłem obłapiającym go jak mokre wodorosty. „Będę się topił, będę się topił” szeptał później w objęciach mamy, zdjęty strachem. Mama wtedy uśmiechała się pobłażliwie, gładziła jego włosy i spokojnym głosem powtarzała mu, żeby nie był niemądry, przecież nie mieszkają przy wodzie.

Pewnej nocy w domu chłopca wybuchł pożar; zajął jego biurko, i plecak, i książki. Zajął jego łóżko. I chłopiec stopił się aż do kości.
Ostatnio zmieniony przez lilyan 2017-02-18, 00:10, w całości zmieniany 2 razy  

Nichiko 

Pracownik Ministerstwa

Wysłany: 2016-07-18, 23:19   

lilyan... Jesteś potworem. Potworzastym potworem bawiącym się grami słownymi. Czasem mam wrażenie, że jakby nastała apokalipsa, to ty byłabyś tą osobą, która wygląda przez wizjer i z detalami opisuje zniszczenia i najbliższe trupy a potem, kiedy zabraknie jedzenia, zjada ludzi. Ale to w sumie cool, lepiej jest być zjedzonym przez swojaka niż umrzeć z głodu. O czym ja pisałam?

Tekst w ogóle super. Kiedy widzę typowo fandomową formę przeniesioną na twórczość własną, to zawsze obawiam się, że będzie to klapa. Ale tu wyszł0o to fajnie, było zaskoczenie itd. Ogółem makabra, ale fajna. Daj więcej takich okropieństw xD.

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2016-07-19, 12:00   

Czasami czuję się takim złym człowiekiem śmiejąc się z takich tekstów, ale z drugiej strony, świat potrzebuje lekko szalonych ludzi, prawda? Oby to była prawda, bo inaczej mogę źle skończyć.
Tekst jest uroczy. No nie mogę tego napisać inaczej, po prostu uroczy, tym bardziej, że gdy przeczytałam końcówkę zaczęłam się dziko chichotać i zajęło mi dobrą chwilę, żeby się w sobie zebrać i napisać komentarz. Więc wow, zdecydowanie pod tym względem nadajemy na podobnych falach, miałaś zdecydowanie rację, chociaż ja się trochę (bardzo) sfluffowałam ;c
Jedyna rzecz, która mi trochę nie pasuje, to te kieszenie pełne wody, bo przecież przez materiał spokojnie by sobie przeciekło, ale nie jest to aż na tyle przeszkadzające, żeby zniszczyło mi cały tekst, więc cacy, nawet bardzo :3

Wena, Ew

Come for the accents, stay for the existential crisis.

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2017-02-04, 02:30   

To jest chore! Ale ostatnie zdanie ma świetny rytm ; ) Normalnie drabbel z puentą.. A myślałam, że serio utopi się w akwarium ,a tu jednak stopił się.. No cóż.. Tekst w sumie jest creepy, ale takie są najlepsze co nie? W każdym razie no niby było ostrzeżenie, ale nooo.. Nie powinnam go też czytać przed 3 w nocy, tylko grzecznie spać! Ten tekst jest trochę jak film który ostatnio widziałam, zapowiadał się normalnie i spokojnie, a potem bęc, nekrofilia, morderstwo, ludożerstwo, ale no. Zapowiedź i opis nic o tym nie wspominała.. Jak ten tekst! Ryje umysł, ale ogólnie jest wporzo ; ) Weeeny!

Alex

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

Martynax 

Opiekun Puchonów
It Is What It Is

Wysłany: 2017-02-04, 15:57   

Och, wow. To chyba pierwsze, co przychodzi na myśl po przeczytaniu tego drabble. Zabawy słowem nie są mi obce w języku angielskim, ale powiem ci, że już dawno nie widziałam tak dobrej zagrywki w języku polskim. Czasami zapominam jak duże do pole do popisu ma nasz ojczysty język, kiedy całymi dniami czytuję tylko teksty zagraniczne na AO3.
I, nie wiem, ten tekst wydaje mi się jednocześnie tragiczny, jak i zabawny. Nie powinnam się śmiać z takich rzeczy, ale nie sposób powstrzymać lekkiego uśmiechu, no bo... ta ironia xD Daleko od wody mieszkają, więc nie ma się co bać topienia, aż tu nagle bach i tak się stopił. Swoją drogą nie zazdroszczę małemu dziecku takich snów i takiej matki, która spychała jego strach na bok. No ale nie wchodźmy już w szczegóły ;p
Nie wiem, tylko czy człowiek jest w stanie się stopić w pożarze aż do kości, skóra owszem, ale mięśnie raczej ulegają spaleniu ;p No ale to czepialstwo małe z mojej strony, drabble bardzo mi się podobało! ;)

Odpowiedz do tematu