ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje religii
Autor Wiadomość
Rasp. 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2014-11-29, 23:01   

Jeanne i eu, ja też czekam na te czasy. Może to i wredne, przykre, ale potrzebne.
Bo w niektórych mieścinach wydaje się, jakby czas stanął w miejscu i mamy taki powrót do średniowiecza. Z przykładu - we wsi obok mojego miasta koło gospodyń urządziło marsz z obrazem Lecha Kaczyńskiego. No nic tam, niegroźne. Nieciekawie się zrobiło, gdy ludność zaczęła się modlić do tego obrazu! W głowie się nie mieści, co się w niektórych miejscach dzieje.

A co do religii, to w tym roku udało nam się dostać księdza całkiem do rzeczy. W zadaniu domowym wylałam dużo swoich żali i zarzutów odnoście całego kościoła. Byłam pewna, że dostanę co najwyżej dwa, bo w porównaniu do reszty było ono dość ubogie, jednak w pełni skoncentrowane na zarzutach. I co? Dostałam 4, przy czym poprosił, żebym została po lekcji i z nim pogadała.
Do średniej nie powinna się wliczać, bo tak jak ktoś wyżej napisał - jak można dać w szkolę ocenę z wiary?
Sami podali się na tacy pod drzwi

Yuri-Onna 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2015-04-13, 16:54   

Jeśli w szkołach to jestem na nie. Uważam, że nie powinno się edukacji, bezstronnej ideologicznie, łączyć z jakąś konkretną ideologią. Dodatkowo, nie powinno się finansować promowania tej ideologii ze środków publicznych.
Religia powinna, jeśli już, powinna być wykładana w kościołach, np. po mszach. Kto chce, ten niech w tym uczestniczy, ale niech to się odbywa wyłącznie w kręgu ludzi zainteresowanych i bez związku z innymi.
A w szkole? Filozofia i kulturoznawstwo, z pokazaniem uczniom całego bogactwa myśli ludzkiej, bez promowania jakiejś jednej, ściśle określonej - to ostatnie pewnie byłoby bardzo trudne, bo każdy człowiek ma jakąś swoją filozofię i pewnie mniej lub bardziej świadomie by ją promował. Ale dzięki takim lekcjom dzieciaki by się mogły dowiedzieć, dlaczego np. ludzie wyznający Islam są tacy a nie inni, a czym japoński etos pracy różni się od zachodniego.

Fandomy, w których femslashuję: Władca Pierścieni, Harry Potter, Puella Magi Madoka Magica, MCU, Kroniki Amberu, Gra o Tron, Wiedźmin, Opowieści z Narnii

Mireille_Boquet 

1-klasista

Wysłany: 2016-08-17, 21:59   

Religioznawstwo, albo jeszcze lepiej - lekcje filozofii. Prowadzone przez ludzi, którzy by objaśniali, czym są religie i ideologie, co jest dla innych ważne, a co nie, pokazujące różnice w myśleniu między ludźmi i to, co ich do siebie zbliża. Ale indoktrynacja katolicka nie powinna w szkołach mieć miejsca.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach