ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Anime do których ciągle wracamy
Autor Wiadomość
Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2015-03-03, 10:28   Anime do których ciągle wracamy

Jak w temacie - wydaje mi się, że każdy ma choć jeden tytuł, który oglądał tysiąc razy i wraca ten tysiąc pierwszy ;)

W moim przypadku to głównie długie anime, zwłaszcza shoneny - Prince of Tennis oglądałam niezliczoną ilość razy, po prawdzie kiedy oglądałam to po raz pierwszy, ledwie skończyłam ostatni odcinek - od razu włączyłam pierwszy i zatoczyłam piękne koło xD

Naruto, może nie całościowo, ale wracam często do różnych fragmentów, zwłaszcza do początków obu serii. To samo z Bleachem, całości jednym ciągiem raczej nie powtarzałam, ale te kilkadziesiąt pierwszych odcinków tak xD

Fullmetal Alchemist - to powtarzałam wyrywkami i w całości, obie serie xD Tak właściwie Brotherhooda powtarzam w tym momencie, pokazując mamie :3

One Piece - to tak na zasadzie wyrwania konkretnej przygody z całości i sobie potórzenia konkretnego Arcu, albo zabrnięcia ze 100 odcinków od początku, bo jednak jest dość długie i nie wszystkie odcinki kocham z pełnym przekonaniem, ale yep, stanowczo jedno z nigdy się nie nudzących Klawie pozycji XD Luffy <3

Hikaru no Go - mam na szafie goban, tak mnie to anime wkręciło xD (W sumie dawno nie go nie oglądałam, może czas to zmienić :'D)

Inuyasha - bo kocham Inusia, no :'D Całość chyba 2-3 razy oglądałam, a takto wracam sobie wyrywkowo :3

Gundam Seed i Destiny - tego pierwszego raz powtarzałam sobie w wannie (i już nigdy więcej, never ever) i jakoś nie mogłam wyjść. Obejrzałam z tej wanny ponad 20 odcinków chyba, bo musiałam, po prostu musiałam obejrzeć do końca, mimo że przecież wiedziałam jak się to kończy, ech :'D

Juuni Kokki - tu zawsze w całości powtarzam i jakoś zawsze zanim zacznę to obawiam się tych fragmentów, które mi się ciągnęły i zawsze je, bez wyjątku, łykam od nowa zamiast przewinąć xD I też wcisnęłam to mamie, huhu :3 Zarażam bakcylem anime xD

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

euphoria queen 

Order Merlina II klasy
Miss McKay

Wysłany: 2015-03-03, 13:57   

To zabrzmi strasznie, ale dalej oglądam Pokemony - ja wiem, że zaraz ktoś zacznie mruczeć, że to takie dziecinne, ale jednak Pokemony zawsze dawały rade. I przede wszystkim Ash wbrew pozorom nie był takim debeściakiem. No i nie zapomninajmy o tych cudownych ponadczasowych wartościach, które były liźnięte w każdym odcinku - Pokemony to opowieść od przyjaźni niezależnie od gatunku czy płci! No i dziewczyny śmierdzą, a przede wszystkich MISTY!

dreamistru 

Prefekt Gryffindoru

Wysłany: 2015-03-03, 14:08   

Ja już chyba... nie wracam? Znaczy, nadal mam do nadrobienia Naruto i nie odpuszczę, bo, pomijając fillery, było fajne, miało różnorodne postacie, fajną muzykę, fabuła mnie zainteresowała i tak dalej.
Gdy miałam czas na takie powroty, wracałam do Hellsinga, ale to lata temu było (muzyka też świetna!), ale takim anime, które warto obejrzeć i warto wracać jest dla mnie Clampowski X. Wisi u mnie wysoko i dalej mi się podoba. No.6 też lubię, o, bo jest ciekawe, ma fajny wątek s-ai, mówi o utopii, dystopii, a ja takie tematy zawsze łyknę. Miałam też powroty do Loveless, ale dawno... I tyle, w sumie. Jeśli teraz miałabym do czegoś wrócić, to na pewno w pierwszej kolejności byłby to X!

*dream.txt

“Say 'Nevermore,'" said Shadow.
"Fuck You," said the Raven.”

― Neil Gaiman

Gizmo 

ArcyMag

Wysłany: 2015-03-03, 20:46   

Ja wracam. Ponieważ jednak mam straszny bałagan w płytach z anime (które zresztą zostały u moich rodziców i ciągle jakoś zapominam je przywieźć do siebie), to wracam do tego, co mam na dysku twardym (znaczy, teraz nie wracam, bo mój lapek leży i kwiczy, ale jak nie leżał, to wracałam). W większości były to najnowsze odcinki Naruto, do którego w pewnym momencie wróciłam i byłam z nim na bieżąco, trzecia seria Kyou Kara Maou! i Bokurano, którym potrafię się katować bez końca, zwłaszcza kiedy z jakiegoś powodu znów piszę do tego anime fanfik :-? . W żadnym z tych trzech przypadków nie oglądam całej serii ani wszystkich odcinków, które mam na dysku - tylko te ulubione albo te, które wywarły na mnie największe wrażenie (co zresztą zwykle się pokrywa ;-) ). Gdybym miała teraz dostęp do wszystkich moich płyt i byłby wśród nich porządek, miałabym problem, za co sięgnąć jako pierwsze. FMA (pierwszą serię, Brotherhooda jeszcze nie ściągnęłam, mangi zresztą też jeszcze do końca nie przeczytałam), Ouran, Fruits Basket, pierwsze odcinki Bleach (do zakończenia sprawy Rukii w zaświatach i powrotu stamtąd), BBB, FMP!, wybrane odcinki pierwszych dwóch serii KKM!... Naprawdę nie wiem. Ale po co się mam zastanawiać i robić sobie apetyt, skoro nie znajduję się w tej jakże cudownej, nierealnej sytuacji? :-P

Jaźwiec pełnom gembom

Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam, jakżeś taki Słodowy

Tina 

Woźny

Wysłany: 2015-03-03, 22:35   

Ja akurat Anime oglądam od kilku miesięcy dopiero (od tygodnia anime :D), ale już zdążyłam obejrzeć kilka rzeczy kilka razy, więc... tak, wracam do ulubionych Anime. Do których? Do:

Kuroko no basuke - obejrzałam to już dwa razy w całości i trzeci raz w kawałkach. Uwielbiam to anime. Za niesamowicie barwne postaci, za adrenalinę i szybsze bicie serca, za potencjał do parowania bohaterów :D

Yumeiro Patissiere - całość obejrzałam już dwa razy (teraz powoli wciągam w to koleżankę i oglądam z nią, po raz trzeci), a do krótkich to nie należy. Nauczyłam się z tego kilku rzeczy przydatnych kuchni ;) No i te wszystkie desery wyglądają tak smakowicie! Poza tym, znowu, wciąga mnie ich rywalizacja.

Sekaiichi Hatsukoi - też w całości obejrzane dwa razy. Lubię przede wszystkim za to, że akcja się dzieje w wydawnictwie, a ja zawsze chciałam w jakimś pracować. Poza tym za bohaterów i całą resztę. Ładne jest, no.

Pewnie coś jeszcze, ale ogólnie jak coś lubię, to wracam do tego :)

Binia. 

skrzat domowy

Wysłany: 2015-04-22, 23:00   

Klawuś przybijam ci mentalna piątkę, za rozpoczęcie od PoT, bo zrobiłam dokładnie to samo.
A pytanie za 100000 pkt, gdzie kupiłaś goban? Bo ja również po obejrzeniu Hikaru bardzo zapragnęłam a nie mogę nigdzie dostać, bez ściągania zza granicy.

Naruto - fragmentami wracam

FMA Brotherhood - potrafię na nowo oglądać całość, czasem na wyrywki, pierwszej serii nie lubię

Kuroko no Basket - często i gęsto wracam do niego , szczególnie, że teraz 3 sezon wychodzi

Mahouka Koukou no Rettousei - zakochałam się w tym anime, oglądam fragmentami i całość co chwilę, a za light novelke po polsku bym sie dala pokroić

Nurarihyon no Mago - raczej fragmentami, całość raz na rok może

wszelakie yaoice - często, gęsto i w za dużych ilościach odtwarzane na nowo (Boku no Pico nie obejrzałam ani razu i nie mam takiego zamiaru)

Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2015-04-23, 00:12   

Kupowałam to tak dawno, że nawet nie pamiętam dokładnie gdzie - ale w sklepie internetowym (może e-go?) xD Po osiemnastce miałam trochę kasy i całą wydałam na to. A teraz nie mam z kim grać, jakoś nie udało mi się mamy i Ginny przekonać do piękna tej gry xD

Niestety nie mam takiego na nóżkach, które są piękne i totalnie chcę kiedyś taki mieć <3 A w sumie to mnie nieco poniosło i mam trzy zestawy - magnetyczny przenośny, składany i z grubszym gobanem. Plus kilka książek o Go xD

I do składanego i grubego mam kamienie jak widać - jedne brzydkie, drugie ładne XD

"Sometimes there's other things you wouldn't think would be a good combination that end up turning out to be like a perfect combination. You know, like two people together, who nobody thought would ever be together..."

Tina 

Woźny

Wysłany: 2015-04-23, 00:23   

Ale to ładne! Nie mam jeszcze pojęcia jak się gra w go (Hikaru dopiero przede mną i mam nadzieję, że dzięki niemu poznam zasady), ale mając taki goban chętnie bym zagrała. Ostatnio w sumie doszłam do wniosku, że chciałabym się też nauczyć grać w shogi (ekm... w sumie zainteresowałam się tym przez Akashiego z KnB), bo ta wersja wydaje się o wiele bardziej ciekawa od naszych tradycyjnych szachów. Grałyście kiedyś w shogi?

Klawa 

Opiekun Krukonów

Wysłany: 2015-04-23, 00:44   

W shogi nie grałam, ale Go uwielbiam, zdecydowanie xD W Hikaru wszystko tłumaczą, a nawet na koniec odcinków z tego co pamiętam jest jakaś laska z dwójką dzieci, i tłumaczą jeszcze dokładniej jak ktoś chce sobie dooglądać, więc myślę że załapiesz :D

A shogi - well, do Akashiego w sumie jeszcze nie doszłam, ale Shikamaru z Naruto, a nawet pewien odcinek z Hikaru no Go budzą we mnie pewną ciekawość xD

W ogóle to marzy mi się przyjazny turniej Go, ale słabe zainteresowanie wokół... Można nad internetowym kiedyś pomyśleć i zorganizować sobie między Gospodziankami, jakby się znalazło więcej zainteresowanych XD

______

Tak w temacie anime do których wracamy, to chyba nie wspomniałam Króla Szamanów, a kiedyś oglądałam to w kółko i możliwe, że sobie tak sentymentalnie, jeszcze powtórzę XD

Yuri-Onna 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2015-04-23, 08:51   

Chyba tylko dwa anime oglądałam więcej niż raz. Są to:

Puella Magi Madoka Magica - oglądałam już chyba trzy razy i pewnie jeszcze się kiedyś trafi, bo seria niezbyt długa (tylko 12 epów), ale za każdym razem zwracająca mi uwagę na jakiś szczegół, zdanie, myśl lub element graficzny, który poprzednio mi umykał. Poza tym, bardzo lubię to uniwersum i do mang też wracam chętnie.

Kannazuki no Miko - to jest takie anime, które zawsze, nawet kiedy już zna fabułę, to łapie za serce i trzyma je mocno, ściskając przez cały czas, do samego końca. I pewnie to głupie i dziecinne, ale nie potrafię podczas jego oglądania powstrzymać się od łez.

Być może Kantai Collection dołączy do tej listy za jakiś czas, ale to dopiero się okaże.

Fandomy, w których femslashuję: Władca Pierścieni, Harry Potter, Puella Magi Madoka Magica, MCU, Kroniki Amberu, Gra o Tron, Wiedźmin, Opowieści z Narnii

Tina 

Woźny

Wysłany: 2015-04-23, 10:38   

To ja ogarnę Hikaru oraz zasady Go i możemy grać :D

W sumie w samym KnB nie ma dużo o shogi, ale sam fakt, że Akashi jest w tym dobry... Poza tym czytałam fika o jakiejś rozgrywce shogi :)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach