ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ew
2014-02-24, 20:09
The Nymphrodite Story by Altaorion
Autor Wiadomość
kasssumi 

Pisarz Filmów i Seriali Roku 2013

Wysłany: 2012-04-07, 21:37   The Nymphrodite Story by Altaorion

Summary: In another world, Harry Potter was not just a wizard. In this other world, Ron Weasley became a Knight. Their world is about fall apart and the only hope for their survival is love. Will their love be enough?

Natknęłam się na tego fika przeglądając grupę Rarry na lj. Na początku od razu stwierdziłam, że jest to coś wartego przeczytania, bo było zarąbiście długaaaaaśne.

Potem przeczytałam ostrzeżenia.
This story has strong language and graphic violence and deals with very sensitive themes such as: hermaphroditism, rape, ritualistic rape and torture, demonism, a made-up mythology, pedophilia, incest, emotional and physical battering of a minor, and death. Some will be described graphically for clarity, others metaphorically. If you find these things disturbing then please, close the window and move on.

Oczywiście nie stchórzyłam, tylko popatrzyłam jeszcze raz na ritualistic rape and torture, demonism i zaczęłam się zastanawiać, jak ten fik w ogóle funkcjonuje. Potem zabrałam się za czytanie...

I po paru akapitach byłam święcie przekonana, że ten fik jest tak mózgopowalający, że tego nie przetrwam. Przez co oczywiście musiałam czytać dalej. Ponieważ fiki z hermafrodytą mnie nie przerażają, to kiedy w pierwszym rozdziale (gdzie Harry ma ledwo co miesiąc bodajże) nie przejęłam się bardzo tym, że nie urodził się jako hermafrodyta, tylko się takim stał - nie powiem jak. Będziecie musieli sobie sami przeczytać, jak wam się zachce. xD"

Potem bodajże (bo czytałam to w zeszłym roku...) przeskakujemy osiem lat do przodu. Jest epizod z Ronem, z Draco, z Harrym, z Zakonem, z jakimiś dziwnymi osobami nie z potterowskiego świata, a ze wspomnianej "wymyślonej mitologii". Potem nadchodzi Hogwart! I jest słitaśnie nawet na początku, ale oczywiście potem jakieś hokus-pokus się dzieje i Potter jest w niebezpieczeństwie. Ogólnie zło się zaczyna.

Nie mogę za dużo powiedzieć, bo za dużo zdradzę z fabuły, ale mogę ukazać parę rzeczy ponad to:
~ Przez pierwsze kilkanaście rozdziałów byłam przekonana, że to będzie rarrowy odpowiednik Kamienia Małżeństw, bo jest długie, stare i kończy się niedokończone. Ale potem pojawił się seks między głównymi bohaterami, plus inne dziwne rzeczy.
~ Fabuła i styl rozwijają się w miarę rozrostu fika. Początki są straszne, bo nie do końca wiadomo, po co nam dane informacje, ale wiele z nich później się wyjaśnia, łączy i wtedy jest takie "Aaaa!".
~ SNAPE ODCINA SOBIE PENISA. Naprawdę. Znaczy, nie jest to opisane, ale sam się przyznaje, że to zrobił. To ma wiele (wszystko) wspólnego z tym gwałtem rytualistycznym - który ma miejsce, ale bez Snape'a.
~ Są demony, są! Dziwne, ale potężne. I bardziej zezwierzęcone.
~ Istnieje w tym uniwersum zakochana w Ronie Hermiona i zakochany w Harrym Draco.
~ Prolog jest wyciętym kawałkiem fika z końcowych rozdziałów... no, nie aż tak końcowych, jak teraz o tym myślę. Ale mało tłumaczy i póki się nie dojdzie do tego fragmentu we fabule, to nie wiadomo, o co chodzi.
~ Draco jest biednym, skrzywdzonym dzieckiem, a potem niby jest dobry, ale to i tak jest popaprane.
~ Co to jest ta/ten tytułowy Nimfrodyta dowiadujemy się póóóźno. Gdzieś chyba w połowie fika.
~ Wymyślona mitologia oznacza wymyślonych bogów.
~ Mugolka, która będzie ważna dla fabuły, jest zakochana w Arthurze Weasleyu. ^.^

Jeśli ktoś nie lubi zbytnio klimatów, gdzie religia, wyznania, rytuały (czy to, że Harry nie ma penisa ale małą) i wszystko ogólnie miesza się w świecie magicznym, to nie polubi tego fika. Zresztą, wątpię, czy ktokolwiek to zrobi, ja sama mam wątpliwości. xD" Ale jest on wart przeczytania chociaż raz. Jak wspominałam, początek może nudzić, i to strasznie, zwłaszcza rozdziały z osobami nie z HP, ale końcówka? Walka w Hogwarcie i potem u Voldemorta? Nie mogłam się oderwać.
Ach, no i pamiętacie ten koniec w Kamieniu Małżeństw? Tu jest gorszy. ANGSSSSSSSST. A autorka w rozdziałach bliżej końca wspomina o, bodajże, zapaleniu płuc/oskrzeli i że z tym walczy. Potem fik się urywa i nic nie wiadomo. Jej konto na lj nie istnieje, a na ff.net opowiadanie zostało usunięte.

Oto link do najdłuższej wersji, jaką znalazłam w otchłaniach Internetu: klik.

KTO SIĘ ODWAŻY PRZECZYTAĆ?

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2012-04-07, 23:59   

JA!!!
Jak tylko znajdę chwilę czasu i chęci na dłuższy tekst po angielsku to się do tego zabiorę. kasss! narobiłaś mi ogromnego smaka, jesteś złym stworzeniem.
O dziwo długość mnie nie przeraża i przejrzałam wzrokiem prolog i pierwszy rozdział, i chyba językowo też sobie poradzę. Jak przeczytam cokolwiek to zedytuje posta i napiszę jak wrażenia po tym.

*napalona na ficka Ew*
]:->

Come for the accents, stay for the existential crisis.

kasssumi 

Wysłany: 2012-04-08, 11:32   

Nah, nie będziesz musiała edytować. xD

Ogólnie ja tego fika czytałam trzy czy cztery dni, jak nie pracowałam i miałam czas, żeby siedzieć na necie. Fik z początku jest monotonny i ciężko się te początki czyta, ale pod żadnym pozorem nie można opuścić, bo potem nie wiadomo, o co chodzi. Więc myślę, że tydzień wolnego po maturze byś musiała na to poświęcić. xD

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2012-04-08, 13:42   

Po angielsku? *smutka*
Ja nie czytuję po angielsku, no dobra, czytuję, ale nie lubię, w dodatku tworów własnych, bo się gubię i dla mnie to jest bez sensu, i ogólnie oddaje tego co by oddało w języku polskim..

Kass, jak baaaaaaaaardzo mocno trzeba Cię błagać, byś wzięła się za tłumaczenie chorego tasiemca i co trzeba poświęcić? Od razu zaznaczam, że penisa do rytuału nie mam, więc obciąć sobie nie mogę ; P A moje cycki są zbyt genialne (prawda, Ewciu?) by je poświęcić xD

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2012-04-08, 14:42   

Hahahha, prawda Alex, prawa :*
Ja się mogę poświęcić i poczytać po angielsku ALE jeśli jest jakikolwiek sposób, żeby Cię kasss przebłagać do tłumaczenia to się dołączę. Gdybyś paliła to bym zaproponowała dożywotni zapas papierosów ale może się dziś zepnę w sobie i zrobię duuuuża rorrowych avków? *puppy eyes*
Albo przetłumaczę jakieś krótkie rorry, bo mam wenę? *udaje, że nie wie, że ma zaraz maturę*
I ja wiem kasss, że masz dużo tłumaczeń w kolejce ale może jednak? xD

Alexandrine 

Order Merlina II klasy
Morderczy Demon

Wysłany: 2012-04-08, 14:57   

Może być powolne tłumaczenie, ale ważne, że tłumaczenie? Pomyśl ile materiału do tłumaczenia! Dwie najwierniejsze fanki Ci tu dopingują <3

Kobiety z pigułek konstruują bomby.

kasssumi 

Wysłany: 2012-04-08, 15:16   

Rarry do przetłumaczenia: Live Bed Show, So They All Rolled Over and One Fell Out, Frog Launching, A Twist In Time, Damn Tornados, A Higher Love, Close Your Eyes, Open His Eyes, I'll never have Hermione for Breakfast, This is how you repay me?, Pickled Egg, Loyal Hearts, Harry Potter's Bloke, Too Skinny, Freckles, In a jam, Mirrors, Five Is An Odd Number, King Hereafter, There's Something About Harry, Snakes And Ladders.
I potem: The Road Less Traveled, Waves, Dies Irae, The Trickster Saga.
I chyba z 5 fików autorstwa triedunture.

Jak to skończę, to wezmę się za Nimfrodytę. Czyli... rok najkrócej? xD""""" Jak nie więcej. Niektóre z tych rarry do przetłumaczenia leżą od.... 9 miesięcy. Jeszcze nie tknięte.

Ale szczerze wam powiem, że myślałam nad tłumaczeniem Nimfrodyty! Kiedy przeczytałam to pomyślałam, że byłoby fajnie. Ale potem się... no, okazało, że mam masę fików.
Jak chcecie poczekać, to możecie czekać rok.. dwa... xD"

Ew 

Szara Eminencja

Wysłany: 2012-04-08, 15:22   

To ja sobie poczytam w oryginale xD A później po polsku. Zawsze to będzie inaczej, bo wiadomo: mogę czegoś nie zrozumieć, przekręcić sens wypowiedzi albo coś x] Ale to doooobrze, że masz to w planach ^ ^

kasssumi 

Wysłany: 2014-06-20, 11:57   

Bardzo mi przykro, ale konto z największą ilością rozdziałów zostało na stronie zawieszone. a że jestem głupkiem i nie zapisałam, ile tam było rozdziałów, to teraz sama nie wiem.

Odpowiedz do tematu