ZalogujRejestracjaSzukajZaloguj się, by sprawdzić wiadomościGrupyStatystyki
 Ogłoszenie 

09 maja — początek akcji Prawdziwiej nie będzie;
22 maja — koniec akcji Prawdziwiej nie będzie;
23 maja — początek akcji Tego jeszcze nie było
23 maja — początek akcji Było minęło
06 czerwca — koniec akcji Tego jeszcze nie było
08 czerwca — koniec akcji Było minęło
01 czerwca — początek akcji Dziecinada
05 czerwca — koniec akcji Dziecinada

ZABAWA: 333 sposoby, w jakim można pokazać swoją aktywność na forum
    RARRYSNARRYDRARRY
Hufflepuff || Gryffindor || Ravenclaw || Slytherin
783 || 336,5 || 616 || 531,9

[T] ma pierwszeństwo, [NZ]/[Z] i [S] ustępuje tylko [T], i są sobie równe - nie używa się ich jednocześnie. [Z]/[NZ] oraz [S] górują nad [D] i [M]. Nie istnieje coœ takiego jak [P] do poezji albo [Di] do dribble. Więc np [T][NZ][D], albo [T][S][D], ALE NIE [NZ][S][D] albo [T][Z][S][D], bo Gospodziany TAG seria to nie seria z AO3 lub też seria w normalnym tego słowa znaczeniu.

W razie problemów z rejestracją - usuń polskie znaki z wpisywanych informacji.
Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami na FB Gospody
(kontakt alternatywny: klaqa@onet.pl)

Regulamin Główny || Regulamin Czytelni || Gospoda w pigułce
Aktywny udział w życiu forum
Do kogo się zwrócić

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzaminy gimnazjalne!
Autor Wiadomość
Kurumi 

Mag
| | Walking disaster | | Drama Queen

Wysłany: 2011-11-03, 16:34   

Zależy od szkoły. My mieliśmy przygotować jakieś informacje na dany temat [ten, który sobie wybraliśmy]. Niby dowolność, ale i tak o yaoi robić nie mogłam xD
W każdym razie były prezentacje, ankiety, plakaty i dużo, dużo mówionego tekstu: wygląda całkiem interesująco, problem w tym, że przy prezentowaniu już nie jest. Wszystkie trzecie klasy siedziały w sali gimnastycznej od 12 do 18 i słuchały wywodów o subkulturach, motoryzacji, kulinariach, filmach, medycynie i jeszcze innych rzeczach.

W zasadzie to wszystko wyszłoby lepiej, gdyby ktokolwiek wiedział, o co w tym wszystkim chodzi, po co to, dlaczego, i jak to zrobić. Bo kazali nam wybrać temat i opisać to, co zrobimy. Zero konkretów.

Mała matura to chyba za duże słowo.

A co do liceum: to też chcą skopać. W pierwszej klasie ma być profil ogólnokształcący, a potem wybieramy sobie coś konkretnego. I nie ma możliwości zmiany decyzji, np. w drugim semestrze O.o
Przynajmniej takie krążą słuchy.

Stwierdziłam, że oleję liceum i pójdę do Hogwartu :D

Aaa, jeszcze testy.
Zadania zamknięte z przedmiotów ścisłych, zamknięto-otwarte z matmy, polaka [standardowo rozprawka] i historiowosu. Z angielskiego zamknięte, w części rozszerzonej jest wypracowanie [chyba na 120 słów], a poza nim zamknięte.

“Where’ve you been Barton? Two years? Seems like longer."
“I went to find myself sir.”
“Oh? And how’d that work out?"
“I became even more lost.”

Duch 

7-klasista

Wysłany: 2011-11-04, 21:36   

I ktoś oceniał te prezentacje?
Są dwa poziomy angielskiego? I tak jest z każdym językiem? Bo jak rozumiem, można sobie język wybrać, tak? Czy jest angielski i koniec.
To z "wybieraniem profilu" jest o tyle głupie, że potem nadrabiasz stracone godziny przeznaczone na pierwszą klasę, ale to jest ok. Bo orientujesz się jakie przedmioty Ci dobrze idą.

"- The Pandorica. That's a fairy tale.
- Oh, Doctor. Aren't we all?"

Caramelo 

Absolwent Hogwartu

Wysłany: 2011-11-04, 21:46   

Nie chcę się tu wcinać, ale wybieranie własnego profilu wcale nie jest takie złe. Chodzę do właśnie takiej szkoły, gdzie mogę wybrać sobie fakultety z danego przedmitu ( np.: historii i biologii) czego w normalnej szkole zrobić bym nie mogła. W 1 klasie miałam miliard godzin, ponieważ ze wszystkich przedmiotów które trzeba w LO trzeba wyrobić normę do końca 2 klasy, ale dzięki temu już teraz mam dni, w które kończę o 11, a w 3 klasie nie będę musiała się uczyć takich rzeczy jak; PO czy PP. W zasadzie będę miała wtedy tylko... 5 przedmiotów. Więc to niekoniecznie musi być złe :)
Ale to, co robią z Egzaminem Gimnazjalnym i "blokami" w liceum to koszmar. Chcą zrobić z Polski drugą Amerykę, czyli idiotów z IQ chomika, którzy nie wiedzą, czym jest H w wzorze H2O lub kiedy rozpoczęła się II WŚ.
Tyle ode mnie :)

I can stay awake for days,
I can fake a smile,
I can force a laugh,
I can turn it on, be a good machine,
I can hold the weight of worlds.

But I’m only human.
And I bleed when I fall down,
And I crash and I break down.
Your words in my head, knives in my heart,
You build me up and then I fall apart
'Cause I’m only human.

Kurumi 

Mag

Wysłany: 2011-11-05, 11:29   

Co do języka, można było wybrać jeden z trzech wariantów:
~angielski [postawa + rozszerzenie]
~niemiecki podstawowy
~niemiecki rozszerzony

Ja nie twierdzę, że wybieranie profilu jest złe. Przeciwnie, uważam, że to jak najbardziej praktyczne, ale w przypadku osób, które nie mają zielonego pojęcia, co robić dalej... No, ale to zawsze był problem.
Po prostu irytuje mnie to, że najpierw mamy się uczyć wszystkiego, rok później wybrać profil i siedzieć na nim następne dwa lata. Wolałabym od razu określić swoje preferencje, jeśli chodzi o przedmioty, których chcę się uczyć.

Cytat:
Chcą zrobić z Polski drugą Amerykę, czyli idiotów z IQ chomika, którzy nie wiedzą, czym jest H w wzorze H2O lub kiedy rozpoczęła się II WŚ.

Wywalili nam II wojnę światową z programu. Fajnie, nie?
A te testy są trochę... dziwne, czasami. Punktacja bywa przesadna, bynajmniej nie w jedną stronę. Albo jest trudne zadanie, za które są, np. 2 punkty, albo coś banalnego, za co można dostać tyle samo.

I w zasadzie, wolałabym pisać "stare" egzaminy. Bo były tylko trzy ^^
A teraz jest sześć. Albo pięć, jeśli ktoś wybrał niemca.

Życzcie mi powodzenia, hm? :D

A te prezentacje mają być oceniane chyba przez nauczycieli, którzy opiekowali się grupami. W zależności od wkładu pracy, przedstawienia tego itd.

Duch 

7-klasista

Wysłany: 2011-11-05, 18:58   

Caramelo napisał/a:

Ale to, co robią z Egzaminem Gimnazjalnym i "blokami" w liceum to koszmar. Chcą zrobić z Polski drugą Amerykę, czyli idiotów z IQ chomika, którzy nie wiedzą, czym jest H w wzorze H2O lub kiedy rozpoczęła się II WŚ.

Och! Naprawdę chciałabym pogadać o reformie szkolnictwa, ale to nie ten temat ^^"

Kurumi napisał/a:

I w zasadzie, wolałabym pisać "stare" egzaminy. Bo były tylko trzy ^^
A teraz jest sześć. Albo pięć, jeśli ktoś wybrał niemca.

Życzcie mi powodzenia, hm? :D

Oczywiście, że życzymy. I będziemy trzymać kciuki i takie tam.
Sześć? Polski, Historiowos, dwa angielskie i... ee? Dwa z mat-przyr, czy co?

"- The Pandorica. That's a fairy tale.
- Oh, Doctor. Aren't we all?"

Kurumi 

Mag

Wysłany: 2011-11-05, 19:25   

Cytat:
Och! Naprawdę chciałabym pogadać o reformie szkolnictwa, ale to nie ten temat ^^"

W sumie, całkiem ciekawy temat mógłby powstać. Nie ma to jak sobie popsioczyć na głupie szkolnictwo xD

W zasadzie, miałam rozpisany cały grafik, co w jakim miesiącu mam powtórzyć. Zaczynał się na wrześniu, kończył na kwietniu, a na razie nie zrobiłam nawet września xD
I zastanawia mnie też jedna rzecz - co nam zrobią z maturą?

Matmę i przedmioty ścisłe mamy osobno. Cacy...
Na egzaminie z przedmiotów ścisłych są, o ile dobrze pamiętam, wyłącznie zadania zamknięte, choć np. przy fizyce coś tam trzeba czasem policzyć. W zasadzie standard.
Mam tylko nadzieję, że z biologii będzie coś banalnego, bo dwa lata się leniłam i nic nie pamiętam z niczego xD

DreamPo 

1-klasista

Wysłany: 2012-11-11, 21:47   

Jak myślę o przyszłych egzaminach w tym roku to mnie normalnie słabi. Jest listopad w tym tygodniu zaczynamy już pisać próbne. Mało tego, są co dwa miesiące, na Merlina!

Przerażają mnie przedmioty ścisłe.... Matma, moja zgubo! mam taką cichą nadzieję, że przejdę przynajmniej na drugi etap z biologii... a potem może na 3 i zostanę laureatem to mnie ominie... Tak tak marzenia ściętej głowy. Powinnam już powtarzać wszystko, a ja się lenię na necie xDD

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach